foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 29, 2010 01:08 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 29, 2010 11:25
Postitusi: 11
Asukoht: Pärnumaa
Tere,

Akvaarium 100 L, võtsin 2 nädalat tagasi 3 kuldkala ja ühe põhjakoristaja.

Akvaariumis on õhuaparaat puhastajaga (söega).

Vesi seisis 3 päeva ja sai lisatud ka spetsiaalset ainet, mis akvaariumit peaks puhastama.

Vett olen 1 x vahetanud nädalas 40% ja uue vee sisse sai ka lisatud seda ainet, mis puhastab- normaliseerib vett. Kas seda peaks lisama tõesti igal korral kui uut vett panen juurde akvaariumisse?
Kas 100 l akvaarium 3 kuldkala + põhjakoristaja (hetkel veel väiksed) peaks olema täiesti täis vett?

See õhuaparaat ei taha eriti töötada, vee all jääb seisma (mullitaja osa), vähemalt ei tule mulle. Tõstsin siis pooleldi vee peale, nüüd ei jää enam seisma aga kas see on piisav kaladele? Vesi liigub, mullid on vee peal, mitte all.

Lisaks kui palju siis ikkagi tohib anda süüa? Olen lugenud, et vähe ja teha ka üks paastupäev aga kui vähe on siis vähe? Olen pannud 2 näputäit päevas sera goldyt. Kas sellest pakist peaks panema 2 puru kalale päev? Põhjakoristaja jaoks on mul tabletid - neid soovitati poest panna 2 tk päevas aga see ilmselt sulab seal ja seda söövad ka teised kuldkalad. Kas siis läheb söötmisega liiale?

Jään ootama teie vastukaja!
:shock:


Viimati muutis virsik, Neljapäev Sept 30, 2010 11:34, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 29, 2010 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 05:07
Postitusi: 220
Asukoht: Tallinn. Monte-negro.
Põhilised probleemid vast sellised, et akvaarium jäi sisse töötamata korralikult, kuldkalad vajavad väga head filtrit mida sul üldse ei ole, nagu ma aru sain (mullitaja ei ole filter).
Siin on ka väga palju juttu olnud kuldkaladest ja akvaariumi sissetöötamisest. Julgustan otsingut kasutama.

_________________
http://akva.karahh.pri.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 29, 2010 03:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ma ei taha end korrata aga - enne kalade võtmist PALUN uurige vastavate kalade kohta infot, kuidas neid pidada ja mida nad vajavad... Ning algajale soovitaks kalu, mis ei soovi kohe susse püsti visata (kuldkalad ei ole nii lihtsad pidada). Info osas soovitaks sul muidu ka see teema läbi lugeda: /kalad/18703/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 29, 2010 05:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 29, 2010 11:25
Postitusi: 11
Asukoht: Pärnumaa
Ma olen lugenud läbi neid teemasid aga tahtsin ikkagi üle küsida mõned teemad, mis on jäänud pisut arusaamatuks.

Ma ei tea, mis mullitaja või mis iganes õhuaparaat või filter - ütlesin oma sõnadega mullitaja.
Aparaat on kopsik, kus on tipus väike õhu auk, vahepeal siis see voolik (ava), mis laseb vett välja -mulle. Peal kupli sees on karibke, kus on süsi ja väike svamm. Alumine osa on umbes poole liitrine tops, kus on suur svamm ja filtri moodi asi (plastik võre)

Umbes sarnane toode
Pilt

Kas sellest piisab?

Oleme sõbralikud ja katsume nüüd mind natuke koolitada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 29, 2010 07:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
See asi on filter ja siin on tema kasutusjuhend: https://sklep.aquael.pl/wcsstore/Aquael ... s_B_HR.pdf
Kõik soovitused paigaldamiseks on seal kirjas.
Mullitaja all mõeldakse tavaliselt lihtsalt õhupumpa koos vooliku ning vette käiva poorse "õhukiviga".
Sütt ma küll filtrisse ei paneks. Seda tehakse siis kui vaja mingi ravimi jääke välja filtreerida.
100l on 3 kuldkala jaoks ähe. PEad hoolega vee kvaliteeti jälgima. Erit veel siis kui tegu alles alustava akvaga.
Eelnevas postituses viidatud lingil olid minu meelest kõik esmased soovitused söötmiseks jne kenasti kokku võetud. Tasub lugeda ja järgida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 01:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Mul on samasugused filtrid. 2 tk. 63-ses 50-100 l mõeldud ja krevetikas kuni 50-l mõeldud. Ei nurise. Kui mulle ei taha hästi tulla, siis on miskit kuskil valesti või vooliku kork liiga kinni. Mulle ei taha siis ka hästi tulla, kui see hall nupp seal peal, kus on + ja -, on liiga - peal. Kui suur filter sul on? 40% vett vahetada ON korraga palju. Ja alustada võiks tõesti lugemisega antud lingilt. Kui sealt miskit arusaamatuks jääb, siis abi saab ikka.
Ise olen lisanud vahel vajadusel vaid Aclimoli või Denitroli. Akva peaks ikka maximum vett täis olema. Mitte triiki, aga nii palju, et kätt vette pannes ja näiteks põhjas sobrades vesi üle ääre ei tuleks.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 03:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma kahtlen, et uuel ostetud filtril süsis sees on. Sulle vast tundus see filtri käsn nagu süsi. Mul on analoogne filter ja selle käsin on musta värvi, et kui ei tea võib ära petta.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 09:00 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 29, 2010 11:25
Postitusi: 11
Asukoht: Pärnumaa
shadowcat kirjutas:
Ma kahtlen, et uuel ostetud filtril süsis sees on. Sulle vast tundus see filtri käsn nagu süsi. Mul on analoogne filter ja selle käsin on musta värvi, et kui ei tea võib ära petta.


vt pilti! Kas töötab piisavalt hästi kalade jaoks?
Pilt
Ma ise panin selle söe sisse, ostsin selle juurde kunagi kui see filter sai ostetud müüja soovitusel ja fileter sai ostetud vastavalt akvaariumi mõõtmetele.
Tegelikult ma usun, et ainus mis ma valesti tegin oli nende üle söötmine.


Viimati muutis virsik, Laupäev Okt 09, 2010 08:31, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 11:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 29, 2010 11:25
Postitusi: 11
Asukoht: Pärnumaa
Kui keegi oskab anda kalade täpsed nimetused siis oleks väga kena. Poes ei jäänud meelde lihtsalt.
Säga?
Punamütsike?
....

Pilt
Pilt
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Põhjakalaks on sul Hoplosternum thoracatum, kasvab üpriski suureks kalaks.

Kuldkala ongi üks liik kellest on tehtud palju erinevaid värvi ja kuju variante. http://en.wikipedia.org/wiki/Goldfish
http://animal-world.com/encyclo/fresh/goldfish/Goldfish.htm

Üks paistab olevat RedCap Oranda siis paistab olevat midagi Ryukin Goldfish sarnane tüüp olevat ja viimane on ilmselt Oranda goldfish

Google on sinu sõber!!!

PS Hoplosternum thoracatum on nüüd rohkem tuntud kui Megalechis thoracata

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 05:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 29, 2010 11:25
Postitusi: 11
Asukoht: Pärnumaa
Amigone kirjutas:
Põhjakalaks on sul Hoplosternum thoracatum, kasvab üpriski suureks kalaks.

Kuldkala ongi üks liik kellest on tehtud palju erinevaid värvi ja kuju variante. http://en.wikipedia.org/wiki/Goldfish
http://animal-world.com/encyclo/fresh/goldfish/Goldfish.htm

Üks paistab olevat RedCap Oranda siis paistab olevat midagi Ryukin Goldfish sarnane tüüp olevat ja viimane on ilmselt Oranda goldfish

Google on sinu sõber!!!

PS Hoplosternum thoracatum on nüüd rohkem tuntud kui Megalechis thoracata


TÄNAN!

Üks küsimus endiselt vaevab mind, kui vett vahetada (20-30%), kas on vaja lisada seda neutraliseerivat puhastavat ainet uuele juurde lisatavale kogusele?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 07:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina soovitaks küll ikka korralikku välisfiltrit ja vee mullitamiseks hankida ikka kompressor, mille otsa siis voolikuga õhukivi panna.

Kui mina oma kuldkaladel vett vahetan, siis ei lisa ma sinna enam mingeid lisandeid. Ehk veidi vitamiini. Vahetan maksimum 30 %. Aga nii väikse filtriga pead vist ikka kogu aeg veet jälgima ja aeg-ajalt teste tegema. Prognoosiks, et NO2-e näit hakkab üles ronima, siis peab juba rohkem vett vahetama ning ilmselt ka Biotolopolit ja Denitroli lisama.

Väga võimalik, et eksin. Kindlasti on siin targemaid. Aga kuna mul on korraliku välisfiltri ja õhutusega akva, siis olen ma nendest muredest prii ning ehk ka seetõttu ebakompetentne. Kindlasti pead hakkama ka suurema akva peale mõtlema, sest kalad tahavad kasvada. Kogu raha, osta suurem akva ning korralik välisfilter ja ka kompressor ning kalade pidamine on Sul palju muretum - kalad rõõmsad ja terved.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 09:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
See parema filtreerimise vajadus on tõsi küll. Siin on mitmes teemas viidatud et kuldkalad on suured reostajad seega tahavad paremat filtrit kui teised kalad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 09:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 29, 2010 11:25
Postitusi: 11
Asukoht: Pärnumaa
Felch kirjutas:
See parema filtreerimise vajadus on tõsi küll. Siin on mitmes teemas viidatud et kuldkalad on suured reostajad seega tahavad paremat filtrit kui teised kalad.


Kuna poes keegi tarka juttu ei räägi siis küsiks -
mis mark, mis toode see olema peaks, et ämbrisse ei astuks? Mis oleks see, mis mul täpselt vaja on? Kas ainult filter osta?

Võimalusel mainida ka hind sest Pärnus vaatasin üht kaunistust, mis maksis Maximas 450 kr ja Tallinna mnt.l 300 kr. Hinnavahe nagu üüratu ühe kaunistuse kohta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 10:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võiks valida välis- ehk kanisterfiltri. Nad on üldjuhul kallid. Eriti hinnatud on Eheimi firma tooted aga asjad on seda väärt ka...üldiselt. Mõningane valik Kalakese poe lehelt: http://www.kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=222
Too AquaEl jääb kuldkalade akva jaoks lahjaks küll. Eriti kui kalad suureks kasvavad. Võib-olla aitaks mitme filtri kasutamine ?
Mul on Eheim Professionel 2224, akva on 240 liitrit ja kuldkalu ei ole. Töötab aga ummistub kuidagi liiga kiiresti.
On ka odavamaid (teiste firmade tooted). Endal pole olnud aga räägitakse, et pidavat kõvemat lärmi tegema. Mu Eheim on sisuliselt vait, kui kõrv vastu panna, on surinat veidi kuulda.
Välisfiltri sisu on kah kahjuks kallis. Minu meelest siiski asja väärt. Vaid nii tihti pole vaja vahetada kui müüja soovitab.
Eks teised soovita ka midagi...


PS. Filter on sulle kindlasti vajalik aga mismoodi ikkagi toimus akva sisse töötamine (kui toimus). Seda ei välista ükski filter - lämmastiku ringlus peab ise tööle hakkama. Selleks on aga vaja elu akvas (kasvõi mõned õunateod - seisev vesi võib aasta seista aga midagi ei juhtu). Teod (või väiksemad kalad) toodavad jäätmeid, mida bakterid saavad ümber töötlema hakata. Kumbki liik elab aina paremini... Baktereid alguses pole ja siis kasutatakse igasugu vedelikke a'la Filterstart jne. Tegelikult nad tekivad siiski "ise" ka. Vähemasti pole ma kunagi lisakeemiat pruukinud aga bakterid siiski kuskilt tekkisid. Aega võib küll kauem võtta.
Suure koormusega akvas (kuldkalad !) on jääke lagundavate bakterite olemasolu eriti vajalik, hulka olulisem kui minu "prügikalade" purgis.


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver