foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kala püüab õhumulle
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 11, 2010 07:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Miks püüab kalake õhumulle? Mõnikord laseb suust tagasi välja, aga teinekord mitte. Kas ta mängib nendega või on see mingist terviserikkest?
See ei ole samasugune maigutamine nagu ta ümmarguses akvaariumis tegi, kui vesi käest läks. Ujub nüüd aeg-ajalt pinna lähedal ja püüab mulle. Kui süüa annan, siis iga kord ei vaatagi toidu poole, ajab mulle taga. Kogu aeg ei ole ülemistes kihtides, tuhnib all põhjas ja siis siirdub üles mulle püüdma. Ikkagi hapnikku vähe? Vesi ei saa veel must olla :roll: Puhastasin fitri ka igaksjuhuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 11, 2010 08:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ee...
Mis kala, kui suur akva..jne.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 11, 2010 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Komeet (a 8-10 cm koos sabaga), akvaarium 54 l, uus, 2 nädalat töös olnud, + laupäevast alates on akvas veel ka pisike kuldkala, mingi 2,5 cm pikkune.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2010 03:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Ise küsin, ise vastan :P - arvatavasti oli asi filtris, õigemini selle saastumises, pärast fitri puhastamist hakkas vesi kiiremini ringi liikuma ja hommikuks oli kaladel juba parem. Vett ma veel ei vahetanud, kas peaks siiski osalise veevahetuse tegema? 26 mail sai vesi akvaariumisse, 2. mail kalake(komeet) sisse ja 8. veel üks tilluke lisaks (lehviksaba vms). Fitrit me siiani puhastanud ei olnudki veel.
Ma ei tea ainult, kui kõvasti peab see mullitamine toimuma. Ülevalt saab tugevust reguleerida, aga ma ei tea, kuidas on paras. Kuna veevool tundus väga tugev meie pisikese lehviksaba jaoks, panin mulitamise vähe tasemaks.
Nad käivad nüüd ka aeg-ajalt pinnal justkui õhku võtmas, aga viibivad juba rohkem keskel ja ka all pool.
Tegime agarusega taas ühe vea, millest alles nüüd tagantjärele teada sain. Nimelt pesi abikaasa eile hilisõhtul filtrit kraani all - märkasime, et mõlemad kalad otsekui käivad joomas pinnal ja läksime ähmi, millest kiirustamine. Kuidas peaks nüüd edasi tegutsema, et taas vigu ei teeks. Andke nõu, kuidas akvaariumi vesi taas normaalseks saada, et kaladel seal jälle hea oleks. Ja tore oleks, kui keegi ikka vastaks ka ja ma siin omaette ei arutleks :(
Poest öeldi, et vett ei soovitata vahetada liiga sageli(reedel sai osa vett vahetatud - seega nädal pole veel täis). Kust mina tean, millal on vaja ja millal parem oodata. Ma ei taha kuidagi oma kalade eludega riskides seda katse-eksituse meetodil selgeks saada. Seega, palun andke nõu!
Näljapäeva teen kaladele täna nagunii, see on plaanipärane, mehe saadan NO testide järele õhtul (millised peaks olema, kas NO3 piisab või ka NO2?), Denitrol on ka olemas ...
Kusjuuures eile ja üleeile said kalad tõesti tavapärasest rohkem süüa, kuid põhja ei vajunud küll ükski terake, kõik neelati alla. Suur sai tavalise 3 tera asemel 5-6, sest ta suutis need alla minuti ära süüa ja pisike sai eile 2 asemel 4, haaras lennult, mõne sekundi küsimus. Seega ei oska ma jätkuvalt neid ka sööta :( (2 väikesele ja 3 suurele päevas-siis oli vesi korras, aga võimalik, et see ka kokkusattumus)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2010 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Väga kahju, et keegi nõua ei anna. Igatahes on veetesti tulemused nüüd selgunud-NO3 oligi paigast ära, NO2 näitas aga sootuks muud värvi ku kontrolltabelis, ses osas ei saanud targemaks. Kahjuks on ka õpetus, mis pakendiga kaasas ainult saksa ja inglise keels. Üht-teist sain aru, et tuleb vett vahetada, aga ikkagi on see taas üks jama, et eestikeelne selgitus puudub :evil:
Kalakesed käituvad teisiti, kui enne, st eelmistel päevadel ja ikka käivad üleval hingamas ja hoiduvad ülemistesse veekihtidesse. Veel on jätkuvalt mure ka sellega, et fiter liiga võimsalt töötab või on see liiga veepiiril meil :roll: , igathes on akva vesi üleni pisimulle täis nagu mullivann ja vool on tugev, tõugates pisikest kala vooluga lausa vastu akvaariumi seina, kui ta satub veevoolu kohta. Reguleerisime küll nõrgema peale, aga see ei aidanud suurt midagi. Filter oli komplektis akvaariumiga.
Poes konsulteerides täna ei saanudki me lõpuks aru, on meie akvas liiga palju hapnikku või hoopis vähe. Jube segane ja keeruline värk. Igatahes ei näinud ma üheski poeakvas sellist mullisadu nagu meie omas. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2010 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mis tootja veetestid sul on, võin tõlkida kui abi on :)
Ja mis filter see on. Kas filtrile mingeid otsikuid ei käi otsa, et vee voolu suunata saaks?

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2010 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Nii- JBL Easy test. Ükski näit kusjuures väga hull ei olnud, pärast veevahetust (vahetult) läks NO2-ruuduke veidi roosamaks, kuskil 0,5 ja 2 vahel, GH oli viimane lubatud (purgi küljes oleva tabeli järgi), KH oli 6, pH7,6- 8,0. Pärast veevahetust kalakesed taas pinnal rohkem ja õhku rüüpamas. Lisasime ka bakterit õpetuse järgi. Panime fitri veidi suurema voolu aga väiksema mullitamise peale. Mida veel?
Filter on meil Eheim ja mullitab päris kõvasti
Kas viga ei võigi selles olla, et äkki on mul akvas tekkinud hall vesi, et õhku liiga palju seal? Kas fitri mullitaja ei või seda teha või on see väga loll mõte? (lugesin just uuesti kõik foorumiteemad läbi, aga vastust ikka ei leidnud). Igatahes ei näinud ma kuskil poeakvaariumis sellist ühtlaste pisimullidega (nagu täpikesed) täidetud vett. Oli üksikuid pisimulle, aga meil ikka väga palju kuidagi.
Testi näidud ei ole nii halvad,et kalad peaks pidevalt pinnal olema :roll:


Viimati muutis Miikene, Kolmapäev Mai 12, 2010 11:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2010 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
NO2 peaksid proovima võimalikult madalaks saada. Sagedased veevahetused aitavad, kasvõi korra päevas ja testiga mõõda NO2 taset peale veevahetust. Siis on sellega korras kui enam roosakaks ei muutu. (Mul on üks tühi JBL Easitesti tops alles, vaatasin sealt need näidud üle)
Kaladele on NO2 mürgine, püüa see võimalikult ruttu alla saada.

Mullid ei tee kindlasti midagi halba aga pane filter kuskil 3-4cm sügavusele, enamusel saab õhu ava ka muuta(õhu vooliku otsas mingi keeratav jublakas).

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2010 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Nüüd ma sain NO2 heledama juba, on 0,5; NO3 aga 25.
Kas imepisikesi mulle, mis nagu väikesed täpid, tohib akvaariumis olla?
Kas pH 8 on halb kuldkalale? Ma ei saa täpselt aru, meil nagu kahe näidu vahepealne see värv.
Igatahes on mu kalad täna dieedipäeval ja tunduvad näljased-testiribasid kohe tahtsid näksata. Nii kui kaant liigutan, kohe loodavad süüa saada.
Saab jah reguleerida õhuava, aga paraku ma ju ei tea, kuidas on õige. Mees pani tugeva mullitamise peale ja siiani ei olnud sellest kaladele näiliselt probleemi. Mees arvas, et hea on, et rohkem hapnikku. Nüüd siis keerasime vähemaks, mulle märgatavalt vähem. Või võib nii panna ka, et mulle praktiliselt ei tekigi? Ma mõtlen vees sees, mitte pinnal. Meil olid vee sees imepisikesed mullid, mis heljusid ringi. Nüüd on ka, aga märgatavalt vähem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 13, 2010 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mullid ei tee kalale midagi, selle pärast pole vaja muretseda. Katsu see NO2 parem kontrolli alla saada, NO3 polegi nii hull :)
Kuldkalale sobib pH 7.2-7.6 aga ka natuke kõrgem ei tee midagi. Sellega peaks kõik korras olema, peaasi, et stabiilselt ühtlane püsiks.

Mullitamisega on nii, et minul näiteks ei mullita filter üldse. Filtrist tulev vesi on mul suunatud sellise flöödi laadse toruga veepinna suunas ja liigutab lihtsalt veepinda. Mul on nagu meelde jäänud, et see pidi isegi paremini toimima kui meeletu mullitamine.
Ja ka elus taimed aitavad vett puhtamana hoida ja rikastavad seda päeval hapnikuga, et kui võimalus on pane mõni vähenõudlikum taim akvaariumisse.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 13, 2010 12:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Kas sul on eraldi mingi kompressor? Meil on akvaariumis ainult nimetatud filter, seepärast olengi segaduses, et filtrit saab erinavelat reguleerida- reguleerides veevoolu tugevust ja õhuklapi ava ning kogu selle kupatuse asetust veepinna suhtes- neid reguleerides saan tulemuseks, et
1) vette paiskub rikkalikult mulle, kohe ikka palju ja vesi on täis täpikesi neist
2)tekivad üksikud mullid
3) mulle ei teki üldse
filtri kõrgust reguleerides
1) filter 1 cm sügavusel veepinnast - vesi lainetab tugevalt, paiskab pisemat kalakest päris hooga - poest esialgu soovitati, et sel juhul rikastab hapnikuga kõige paremini
2)kui filter sügavamal, liigub ka veepind vähem
Intensiivsed mullid tekkivad kui voolu tugevus on minimaalne ja õhuklapp avatud
kuidas siis on kuldkaladele parim ja õige või vahet polegi ja teen asjatult probleemi. (väga keeruline on muidugi kirja teel sellist asja selgitada ja küsida). Ühesõnaga, ma ei saa aru, on siis mulle vaja või ei olegi, kui mul eraldi muud mullitajat ei ole ega kompressorit, ainult filter kaanega akvaariumis, valmis komplekt.
Taimed on akvaariumis olemas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 13, 2010 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma usun, et sa võid mullitamise minimaalse peale panna. Eriti siis kui sul seal taimed ka on. Veepind puutub ka ju õhuga kokku ja sealt satub siiski enamus hapnikku vette.
Proovi sättida nii, et väga meeletut vee voolu ei oleks, see ei meeldi neile.
Selle mullitamise pärast pole vaja muretseda :)
Paar pilti sellest kuidas mul on, ei mullita miski ja kõik elavad õnnelikult :)
http://shadowcat.planet.ee/akva/DSC01615.jpg
http://shadowcat.planet.ee/akva/DSC01616.jpg

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 13, 2010 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Tänan :). Hommikul olid kalad igatahes elus ja ujusid ringi, kuigi käivad endiselt ajuti veepinnal. Mõõdan täna ka vee näitajaid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 13, 2010 05:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Miikene kirjutas:
Tänan :). Hommikul olid kalad igatahes elus ja ujusid ringi, kuigi käivad endiselt ajuti veepinnal. Mõõdan täna ka vee näitajaid.


Ajuti veepinnal käivad nad ikka. Sellest ei tasu ärevusse sattuda. Asi hakkab hapuks minema siis, kui nad ainult pinnal õhku ahmivadki. Kui muidu seiklevad akvas ringi ja tunduvad olema "roosad ja rahulikud" siis on asi kombes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 13, 2010 07:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Üleeile ja eile õhtul olid minu meelest liiga sageli üleval, kuigi ikka ujusid mujal ka, aga kuna käisid pinnal õhku võtmas, vahepeal koguni nii, et sabad päris põhja poole ja suud üleval, siis ehmusin. Äkki on neil hoopis kõhud tühjad :roll: Eile pidasime selle nädala näljapäeva ka ära ja täna hommikul võtsid lausa näpu vahelt terakesi. Ei ma enam julge üle kolme anda suurele ja väike saab 2 tera, sest pärast suuremat söötmist nad imelikuks läksidki ja pinnale hoidsid. Kuigi NO-d ei olnud selle kiirtesti järgi halvad. Kare on meie kaevuvesi küll ja KH ja pH veidi kõrgemad kui peaks, vastavalt siis 10-15 ja 7,6-8, 0 vahel. GH on mõnikord 14, siis jälle 20 kanti. Mõõtsin täna hommikul ja õhtul, erilisi muutusi ei olnud, vbl NO2 oli veidi vähem, aga jube raske on täpselt seda värvitooni hinnata, on ta nüüd natuke siia või teisele poole, igatahes kuskil 0 ja 0.5 vahel oli see NO2 näit meil ja NO3 sai testi järgi rohelise naerunäo. Poest öeldi, et kuldkala kareduse suhtes vastupidav. Ja üksvahe tundisd kalakesed end päris lõbusalt. Eks ma vbl kipun üle muretsema ka, kuna ei tea ju täpselt, kuidas on normaalne kala käitumine.


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver