foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 09:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Avastasin siis täna hommikul üsna juhuslikult oma kuldkalad "asjatamas". See on esimene kord siis, mil mul nad koevad. Pidanud neid ikka olen. Lugesin siin ka teisi sarnaseid teemasid. Tekkis mõningaid küsimusi, milledele vastust lähen nüüd raamatutest otsima. Aga üks küsimus ka siia:
Mis valemiga te marja kokku kogusite sinna maimulõksu? Mul on isegi filtri peal ja akva seintel mõningaid marjateri. Kolisin vanemad "avariiakvasse", mis on 10l, et takistada neid marja nahka panemast, aga sinna nad jääda ei saa. Ma ei tea palju seda marja neil üldse oli, sest pidin kodunt ära minema. Nüüd on kiiremas korras 1-te suuremat juurde vaja. Homme lähen vaatan, kas saan selle lõksu.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Loe alafoorumit - Kuldkalade järelkasv PILTLIKULT. Lyy on seal teinud korralikku info otsimise tööd. Kindlasti leiad sealt nii mõnelegi oma küsimusele vastuse. Ja illustreerivad fotod on seal lausa suurepärased! Ja kindlasti aitab Lyy Sind igasugusest küsimustes.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Loe alafoorumit - Kuldkalade järelkasv PILTLIKULT. Lyy on seal teinud korralikku info otsimise tööd. Kindlasti leiad sealt nii mõnelegi oma küsimusele vastuse. Ja illustreerivad fotod on seal lausa suurepärased! Ja kindlasti aitab Lyy Sind igasugusest küsimustes.


Tänud! Loetud enne teema püstitust. Muid teemasid ka.Ei tahaks hakata kõiki lehti küljest ära kiskuma, sest ei saa aru täpselt palju ja kus see mari kõik on. Shifoonimisega ka ei riskiks. Ilmselt ainuke lahendus on papa-mamma ümber kolida ikkagi.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 08:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kui on variant vanemad eraldi tõsta, siis see päästab rohkem marja muidugi. Filter peab sel juhul sinna kasti jääma selline, kuhu maimud sisse kaduda ei saa või sukk filtri sissevõtu koha ette ning filter rahulikumalt toimetama, kui on selline filter, mida annab reguleerida.
Minul on samas kastis ka Heteropneustes fossilised, sestap valisin kiir-reaktsioonina munade eraldamise teise, varemalt tühjaks tehtud 95 l akvasse, mis andmebaaside info põhjal osutus täpselt selliseks suuruseks nende tarbeks, nagu soovitati.
Maimulõksu munade panemisest ei oska midagi arvata, et kuidas seal hakkama saavad. Seda varianti ka andmebaasides pole välja toodud.
Mina tõstsin suurelehelised taimed ja paar kookosekoort teise kasti ümber, kus oli mari peal ega lootnudki kogu marja kätte saada, sest seda oli akvas, nagu lumesadu. Praeguseks maime oma poolsada.
Anna siis ikka palun teada, kuidas Sul asjalood sujunud, kuidas mida tegid jne ning kas ja millal maimud välja ilmuma hakkavad (-sid). Ning muidugi, kui võimalust, siis oleks maru vahva ka pildimaterjali näha.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 08:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina ei soovita marja titelõksu panna. Seal siiski vesi seisab ja mari läheb hallitama. Liikuvat vett oleks ikka vaja. Lõksu võib tõsta juba suuremad tited, kes pragudest välja ei poe.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 08:26 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Õige tähelepanek KRA poolt.
Kuldkalamari, mis ei ole eostatud, läheb vägagi kiirelt hallitama ja see seen on eriliselt käbe edasi liikuma lähedal oleva marja peale. Oma silmaga nähtud. Sestap ka targu kirjutasin, et andmebaasid seda varianti ei ole välja toonud, et marja maimulõksu panna. Eks ma ka alles oma kogemustest õpin.
Mari, mis on valge, tuleb võimalusel välja noppida, sest sellest marjast ei tule nagunii kedagi ja see on varmas hallitama minema. Eostatud mari on läbipaistev.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 29, 2009 04:47
Postitusi: 156
Asukoht: Tabivere,Tartu
Kõik oleneb tegelikult maimulõksust, sest on selliseid mis laseb lõksust vett läbi ja on selliseid mis ei lase. Jah tõesti läheb hallitama ja puha, aga sellepärast ongi vaja vaadata ja korjata pealt hallitama läinud marja. Ja kui vaatad, et kõigil on valged täpid sees mis näitab, et mari ei ole viljastatud siis hoia ikkagi paar päeva lõksus, sest mõni maim ujub sul kindlasti. :D

_________________
kuldkalad on võrratud.


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 09:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina ei ole veel kohanud maimulõksu, mis vett läbi ei lase. See on siis juba purk või karp. On võrkriidest ja plastmassist lõksud. Minul kasvavad titelõksus (plastikust) väga hästi eluspoegijate maimud. Olen sinna püüdnud panna marja ja marjast koorunud tittesid, kuid nendest seal asja ei saa - mari läheb hallitama ja kalad poevad pragudest välja. Ikkagi oleks vast vaja paremat veeringlust, et marja tuulutada, puhastada. Aeg-ajalt tuleb ka lõksu pesta. Kangast lõks ei meeldi mulle oma äbariku välimuse poolest, kuigi hädaabivariandina seegi mul olemas. Väga kehva on akva ääre külge kinnitada, ujuvat plastikust lõksu saab lükata, kuhu vaja. Lisaks kipuvad mul tited jääma plastkonstruktsiooni ja riide vahele kinni ning seal surema. Igal ühel omad eelistused. Ja igaüks õpib oma ja teiste vigadest-õnnestumistest.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 04, 2010 01:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Tänud soovituste eest! Täna hommikul olid juba esimesed valged marjad ka näha. Õhtu poole, kui jõudsin kompressoriga kohale, ähvardas papakala otsad anda. Ei süüdist ka, sest filter jäi teise akvasse ju. Oli külili oma kastis, ehkki uimed olid püsti. Hetkel tundub juba korras olema, aga vesi on hägune, kuna nad ju toodavad ka 8) . Ei ostnud seda maimulõksu, sest tundus jube väike olema. Ostsin teise klaaskasti Kalakesest juurde. Ja homme hakkan vaatama kuhu ta panna ja kuidas sisustada.
Papakala ähvardus võttis tõsiseks ja otsustasin nad panna tagasi oma koju. Lõpetasin just vanast pistkardinast ja kojamehe tugitraatidest kalalõksu tegemise :lol:. Kudumisvardad hakkavad üleval hoidma. Eestlane oskab ikka ju peedist pesumasinale trumlit teha :lol: . Paar pilti tegin ka sellest lõksust. Hetkel steriliseerub keevas vees. ( Igaksjuhuks. Samuti pesin ka need kojamehe traadid Fairiga üle ja lasin keeva vee alt läbi)
Filter töötab kogu aeg ja paar päeva on aega veel, enne kui nad kooruma hakkavad. Siis saab need munad filtri pealt ka minema. Kompressor jääb siis maimudele ja filter kolib teise akvasse ehk, kui ma vahepeal sobivat ei leia. Oli plaan blogi moodi asi ka teha ja lisaks vaadata, kas ma oma kaamera ja mõne toruga ka midagi kaadrisse saan.
Nädalavahetuse plaanid on igatahes vastu taevast. :wink:

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2010 11:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Kolmas päev. 4.mai.
Luubiga uurides on näha, et marjale on ilmunud 2 täpikest. Silmad siis.
Üks marjatera on kinnitunud esiseinale, eks sellest saab siis "katsejänes". Pildistada proovida ei ole aega olnud hetkel.
Eemaldasin akvast 3 valget marjatera.

Nüüd küsimus kõige targemtele siin.
Kas filter peab töötama, või piisab kompressorist ka? Need kalatibud ju nii tillud, et tõmbab sinna sisse ära. Kui millegagi see alumine filtri sissepääs kanna, et ainult õhku tuleks, siis ta ju nagunii ei filtreeri.


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2010 12:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Filter peaks ikka olema. Minul on ostetud niisugune, mis ripub akva ääre küljes ja toru on vees, kust siis vett sisse imeb ja ülevalt akva äärest laseb alla. See tekitab ka vee liikumist. Filtri švammist lõikasin tüki ja munserdasin selle toru otsa, et maimud läbi torupragude filtrise ei satuks. Filtri ostsin Lauteri poest.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2010 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 29, 2009 04:47
Postitusi: 156
Asukoht: Tabivere,Tartu
Mina kasutan enda omadel õhukivi. Selle õhukompressori sain kaasa akva dekoratsiooniga, minu arust väga mõistlik. Veevahetusi aga siis peab natukene tihedamini tegema.
.

_________________
kuldkalad on võrratud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2010 10:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Nii.
"Tibud" koorusid täna. Kes ütles, et 5-7 päeva?? Hommikul tegin ühest tegelasest, kes esiklaasil pesitses, pilti ka. Suurendusel nägin täitsa selgeid kalasilmi.
Kuskil kella 4-ja paiku tuli 16-a tütar kisaga:"Kuule, su muna on kadunud!!"
Algul ei saanud aru, et mis muna?? Ma ju naissoost... :lol: .
"Noh see muna, mida sa pildistasid hommikul!" Läksin siis vaatama ja oli kadunud jah. 5 cm kaugemal kükitas üks imetilluke kriips. Ja siis jälgisin veidi lähemalt ja neid kriipse oli veel! Tegin mõned pildid ka ja katsun homme siia saada.
Vanad kalad kolisin kohe väiksesse akvasse tagasi ja panin kompressori ka neile. Loodan, et maimud andestavad mulle, et olid 4 tundi ilma, sest lülitasin kohe välja ka filtri nende pesas. Kartuses, et tõmmatakse sisse.
Siis algas see, mida olin plaaninud õhtul ja homme teha. Liiva pesu ja uue akva täitmine. Liiva sain Espakist tänu vihjele siit foorumist. Kodukaardiga alla veel, kokku 37 eeku 2x15 kg ämbritäit.
Uue vee olin seisma pannud pühapäeval kohe, kui ilmnes uue kasti vajadus. Seda sai 20 l. Ja vana vett eelmisest vahetusest oli 10 l alles. Hoian seda muidu orhideede jaoks.
Sain täna ka suure portsu taimi. Suured tänud foorumlastele!! Hetke seis on selline, et suured kalad on uues akvas ja 2/3 taimedest ka. Akva on veidi üle poole täidetud. Vesi on veidi hägune aga filter sai kohe sisse, algul külili, praegu on poolkülili, tööle pandud, niipea kohe, kui piisavalt vett oli. Valgustuseks on laualamp mingisuguse pikliku pirniga. Ei ole tavaline hõõglamp. Ehk andestavad mulle nemad ka 8) .
Panin kalatibudele kompressori ja nüüd ootan kannatamatult, millal saan filtri välja võtta, et see puhtaks teha.

Nüüd küsimus suurele ringile. Kogu selle loksutamise käigus on papakala seljauime serv ja saba ülemised sagarad servast veidi narmendama hakanud ja heledamaks läinud ja silma peal on veidi hägune. Ei ole vati moodi. Emasel pole häda miskit. Mis rohu järgi ma homme poodi kaapima pean ja mis asi see on? Tekkisid need siis, kui nad olid 10-ne liitrises ilma õhuta.
Kalad on ilusad oranzid ja topelt loorsabadega. Kahju kui koledaks lähevad. Muidu on reipad, uimed kikkis ja söövad ilusti.


Üles
 Teema pealkiri: Kuldkalade kudemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 12:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ehk ei tähenda see narmendamine veel midagi, uimed taastuvad ja pole vaja kohe rohtu sisse toppida. Jälgima pead Sa aga kohe kindlasti, mis suunas asi edasi kulgeb. Kui ilmnevad mingit haigustunnused (vatitupsud või uimemädaniku moodi), siis pead hakkama rohu peale mõtlema. Mina paneks praegu Acclimoli. Silma kohta ei oska midagi öelda. Mul ka ühel kuldkalal nagu valge täpp silma peal. Stabiilselt muutumatu. Ju on transportimisel vigastada saanud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2010 10:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Acclimoli tõin täna poest ja panin. Kuidas selle mõju väljendub?
Hetkeseis on selline, et isane on kujdagi tujutu. Seljauim on maas ja pani ka pika ralli külili piki akva põhja. Sabauimedes on veresooned kuidagi rohkem nähtavale tulnud. Filter töötab koguaeg. Tundub siiski uimemädaniku moodi olema :? . Kui ravima hakata, kas 22-23 kraadi akvas jääb väheks? Soojapulka ei ole ja hekel pole ka võimalust osta. :(
Tited on 5 mm pikad. Esimesed proovisid juba süüa ka. Tegin neile tühjast salatikarbist "söökla". Ei lase toidul mööda akvat laiali minna ja mis alla vajub, jääb karbi põhja. Mõningane vee liikumine karbis siiski on. Esimesed julged/näljased leidsid üles ka. Mõni ujus mitu korda sisse/välja ja siis otsustas ikkagi "sööklasse" ennast riputada. Ilmselt väiksema veevoolu tõttu. Kokku tundub neid olema 30 ringis.


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver