foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 04:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Tere vanad kalad. Olen siis uue aja noor akva kasutaja. See tähendab, et on olemas 180L Juwel kompl. Töötand 2 nädalat ja esimene veevahetus tehtud.
Probleem on järgmine- nimelt plaan kasvatada meie vete kalu, kuna nõuka ajal nooruses sai seda harrastatud. Nüüd aga tundub et uus ajastu ja uued reeglid.
Olen üritanud juba kolmandat päeva ahvenat kiiska ja särge akvasse istutada. TULEMUS MASENDAV!!! Ehk iga päev tapan 3-4 kala :(
Minu tegevus on järgmine. Esiteks püüan mõned ahvenad hommiku poole. Teiseks aklimatiseerin neid ämbris, kuhu olen lisanud mullitaja. Aklimatiseerun siis selliselt, et iga 15-30 min järel lisan ämbrisse pool liitrit akva vett, et saada sama temperatuur ja kliima. Viimaks tulemus: Kui kala ämbrist akvasse tõstan siis mõne minuti jooksul hakkab kalal nagu kas hingamis puue või mingi närvi kahjustus. Kala hakkab paaniliselt ringi ujuma, siis tahaks nagu kruusa alla või tausta pragudesse pugeda. Lõpuks jääb saba püsti (tundub et on võitlusele alla andmas), muutub uimaseks ja sureb. Kui ma ta selles püstloodis ja uimasena ämbrisse, teiste juurde tagasi tõstan siis pikapeale toibub.
KAS KEEGI OSKAB ÕELDA MIS TOIMUB JA MIS TEGEMA PEAB???
Selgituseks: Akvas on Juwel sisefilter millel süsifiltri vahetasin eile koos 20 prossa veega. Taimed on ja on idanema läinud- ehk kasvavad ilusti. Hapniku lisamiseks on mullitaja.
Lisaks on veel 2X mingit Aafrika kändu. KAS NEED KÄNNUD EI VÕI MINGIT HAPET ERITADA???
Häid näpunäiteid ette tänades!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 05:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Minu arvamus on see, et külmavee kalad vbla saavad hetkel liiga suure shoki sellise keskkonnamuutusega. Kui suvepoole proovid uuesti siis vbla toimib.
Söefiltrit pole vaja töötavas akvaariumis hoida, seda kasutatakse ravimite eemaldamiseks jne.

vaatame mis targemad arvavad....

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 06:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Hetkel on 2 proovi ahunni akvas. Nad on teistest rohkem vastu pidanud. St et 1h on võidelnud ja kui ma tahan nad kohanemiseks ämbrisse tõsta ei taha nad sellega leppida. Lootust veel on ja hoian hinge kinni. Käitumise on natsa imelik, nimelt ninad on kruusas ja hingamine kuidagi kiire. Vaatame mis edasi saab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 06:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Aga mis temperatuur on? Ma eriti ei saa aru selle veevahetuse mõttest - kaks nädalat käinud ilma kaladeta ja juba veevahetus? Kujutan ette, et ka karedus ja pH on totaalselt erinevad kui jões. Võimalik on ka gaasidega üleküllastatus, kui on üsna värske vesi ja mullitaja kogu aeg töötab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 06:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Mul see kareduse asi ja PH suht uued asjad. Surfan siin ja ühe silmaga jälgin mis akvas toimub. Kas saad anda kiire sissejuhatuse selle keemilise maailmaga toime tulla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 06:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Surfamise all mõtlen infi kogumist kogu selle akvanduse kohta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Kõige mõistlikum oleks enne elusloodusega eksperimenteerimist infot koguda, võtta raamatukogust paar raamatut ja väheke süveneda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 07:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Veevahetuse mõte on et kalad harjuksid järk järgult akva veega ja saavutada sama temp mis akvas.
Lapsepõlves sai kunagi eksperimenteeritud ja pidasin akvas haugi ahvenaid ja vähki.
Haug elas paar aasta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 07:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 15, 2010 02:29
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
Jyrkaa, kust sa neid siin tallinnas püüad? ega ometi jääaugust põigu või marmõssiga ja seejärel ürita akvaariumi istutada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 07:36 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Ma ei ühest asjast õieti aru, miks kalad akvas ei taha elus püsida, aga ämbris kus on juba sama vesi ja temp, mis akvas, kalad elavad???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2010 09:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Viimased uudised experimendist!
Tegelt egas endal ka väga hea meel pole ilusaid ahvenaid teise ilma saata, aga mingi tulemuse saavutasin ikka. Särg kes oli võetud lihtsalt testi kalaks, tundub et elab üle ja juba neljas tund kulgeb akvas hästi. Tänased 4 ahvenat läksid ära. Kuigi vingem pidas vastu 2h.
Tundub, et tegu on ikka selles sisekeemias või ikka aklimatiseerimises? TÄNUD kes mulle asjakohaseid vihjeid andsid- homme raamatupoodi ja akva poodi sisekeemia jaoks asju aretama.
Kel lihtsalt miskit käepärast meelde tuleb siis palun kribada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 27, 2010 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Mina panustaks ka, et kalad surevad eeskätt kuna temperatuurierinevus on väga suur.
Jää all on vee temperatuur paari kraadi juures,soojas toas ilma kütmata akvaariumis ma arvan et 14-15 kraadi minimaalselt. Ehk siis mõnest tunnist sellise temperatuurierinevuse kompenseerimiseks ei piisa. Looduses soojeneb vesi väga aeglaselt kevadel. Ehk siis soovitaks ka praegu need kurvad eksperimendid lõpetada (kui sul akva just kusagil väga külmas ruumis ei asu) ja kevade poole proovida. Särg ja ahven muidu ikka üsna vastupidavad kalad, ei usu, et vee keemia nii paigast ära, et see kohe sul kalad teise ilma saadab, kuigi päris seda ilma veekeemia näitajaid teadmata ei saa seda kindlalt öelda.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 27, 2010 03:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 26, 2010 03:54
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Tänud kõigile kes viitsisid kirjutada. Hetkeseis on siis järgmine: Vee testid kontrollitud ja sisekeemia OK. Särg elab ja naudib üksindust.
Järeldus: Probleemiks oli ikkagi aklimatiseerumine, ehk temp vahe ja teine keskkond.
Hirmus isu on experimenti jätkata ja lasta siis kauem (12-24h) ahvenatel kohaneda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 16, 2010 12:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2008 03:02
Postitusi: 193
Asukoht: Tallinn
kindlasti on temperatuuri küsimus, parem lisa püügikohast saadud veele järkjärgult jahedat vett, et vesi soojeneks võimalikult aeglaselt. olen püüdnud särgi elussöödaks ja alati mõned surevad ära aga suurem osa elavad vabalt mitu päeva ilma probleemita, peaasi et vesi oleks võimalikult jahe, akvasse panekul peaks veelgi ettevaatlikumalt proovima vee tempi suurendada, ikka mitu päeva peaks olema aklimatiseerimis aeg.


Üles
 Teema pealkiri: Vee jahutaja
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 16, 2010 07:10 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 05, 2009 06:40
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Kui Amasoonase jõgikonnas elav pärismaalane tahab kasvatada akvaariumis eksootilisi eesti kalu kasutab ta veejahutajat.

http://www.akvaariokeskus.com/ab2005/tarvikkeet/muutekniikka_lammittimet.htm

http://www.aqua-medic.de/freshwater/en/10/Titan/


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver