foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 09:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 09:25
Postitusi: 1
Asukoht: Roobuka
Olen akvat pidanud 38 aastat, alates sellest kui isa seitsmesena mulle akva meisterdas. Olen peamiselt pidanud isepüütud kalu. Mul on elanud seal ka näiteks teib, säinas, vimb,roosärg. Muu puudumisel olen haugi toitnud ka näiteks singiga. Muidu haug sööb hästi värsket räime (võtab üldiselt ainult liigutatavat). Hetkel on 500 l akvas üle aasta elanud 3 koid ja 1 linask - nii 25 cm pikkused. Tean hästi, et koisid on õigem pidada tiigis. Mul juhtumisi hoovis läbivooluga paistiik ka on, kuid haigrud ja saarmad on sinna paigutatud linaskid ja kogred senini nahka pannud. Kui aga akvas paljundatud suurem kogus pisikoisid sinna lasta, vast jääb mõni järele ka.Äkki keegi teab infot , kuidas koi panna akvas kudema. Kuidas kunstlikult mari väja suruda-viljastada. Kas mari üldse tekib, kui hormoonsüsti ei tee jne-Karbikasvandustes kasutatakse hormoonsüste. Millas saabub suguküpsus? Meie tiigikarbil 4 aastaselt. Kuskil Malaisias, kus talvetemperatuuri ju ei ole- pidavat suguküpsus saabuma isegi 3 kuuselt, kuskilt kunagi lugesin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 08:28
Postitusi: 50
Asukoht: Harjumaa
Koi saab kirjanduse andmetel sarnaselt harilikule karbile suguküpseks 4 aastaselt. Selleks et teda akvaariumis paljundada on vaja täkkesse panna temperatuuriga ja selle muutumisega. ph ja muud jutud samuti. Ka hapniku tase vees.
Aga kuna tegemist intelligentse kalaga siis ta ikkagi vajab sellist looduslikku värki. Aastaaegadele vastavalt vee soojenemist ja jahenemist.
Kunstlikult lüpsta on neid võimalik aga kuna kalad on kogu aeg ühtlase temperatuuriga vees, siis on praktiliselt võimatu sattuda õigele hetkele et emaskalal oleks mari õiges küpsusastmes.
See on päris suur kunst muidu. Milleks tarvis neid paljundada?


Viimati muutis koi, Laupäev Mär 27, 2010 06:19, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 12, 2009 07:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 08:28
Postitusi: 50
Asukoht: Harjumaa
youtube-is on videod lüpsmisest


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver