foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 3 kuldkala poega.
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:22
Postitusi: 4
Asukoht: võru
ma sain endale kuldkala pojad poest ostsin
nad mul ujuvad aga 2 kuidagi põhjapeal ja üks näitab end possina et mida peaks nagu tegema et nad mul 4 l akvas ja taimed ja 3 tigu ka ja liiv põhjas hästi armsakesed on :)

_________________
kuldakad on printsessid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:46 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 25, 2008 01:01
Postitusi: 12
Asukoht: Tallinn
3 kuldkala 4l akvaariumis on nendejaoks piinamine ju. Kuldkalal juba üksinda jääb nii väikeses akvas ruumi väheks, mis siis veel kolmest rääkida..
Et siis soovitaks suurema akva peale mõtlema hakata..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
on õeldud, et 1-he õunateo jaoks on vaja 10l vet, mis sa siis veel kuldkaladest räägid :evil:
soovitan soojalt muretseda omale korralik akvaarium, siis on probleeme ja muid jamasid palju, palju vähem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:22
Postitusi: 4
Asukoht: võru
aga ma annan sõbrale ära ta tahtis väga neid tal on 180 l akva kas nad on seal õnnelikud... natuke kahju loobuda... aga peaasi et kalad rõõmsad oleks

aga kas 10 l saaks kuldkala panna

_________________
kuldakad on printsessid


Viimati muutis hundiplika, Teisipäev Nov 11, 2008 09:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:22
Postitusi: 4
Asukoht: võru
sõber tuligi kaladele just järgi :D

et kas võikss 6 liitrises akvas pidada 1 kuldkala või 1 neooni
ja kaua võiks kuldkala elada 20 liitrises akvas
Ja kas talle oleks veel midagi veel vaja peale taimede???

ja veel kas võiks näiteks 13 liitrine akva olla neoonikalal

_________________
kuldakad on printsessid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:30 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 07:35
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Ühele kuldkalale on miinimum 30l , ma arvan, et 13l jääb neonile väheks, nimelt neonid on parvekalad (peaks vähemalt 5-te pidama). Kuldkalale on vaja mullitajat, filter oleks ka hea, nad on suht räpakad kalad, muidu läheb vesi kiirelt mustaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 08:22
Postitusi: 4
Asukoht: võru
aa :) aga neoonid on ka ju nuunud kalad...kas võiks näiteks 15 liitrine akva olla neoonikadel ainult taimedega.

aa ja ma leidsin ühe ilusa mullikese väga kena...
http://www.kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=23
Päris vähe maksab ma ostan hoopis selle ilusti komplekt ja puha

_________________
kuldakad on printsessid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 07:35
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
kas sa ültse foorumit lugenud pole? ei loe mida räägitakse? ma just ütlesin, et kuldkala MINIMAALNE AKVA SUURUS ON 30l ja see on ka VÄHE, sest nad kasvavad suht suureks.
Kõigepealt muretse endale korralik akva ( alates 50l ) ja sinna juurde kuuluv varustus ja alles siis hakka kalu ostma.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
triinuke kirjutas

Kõigepealt muretse endale korralik akva ( alates 50l )




kuldkaladele sobib alates 120l akvaarium sest muidu jäävad nad kängu.
ja mull pole akvaarium!!

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 11:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Vaata, ümmargune akva ei sobi kuidagi kaladele elamiseks. Oled kunagi luubiga paberisse auke põletanud? Noh, mull-akva on samasugune luup. Peale valguse koondab ta ka heli. Ehk siis kõik sees elavatele kaladele ja võimendatult. Pole ju hea?
Teine asi on see, et kaladel on silmad ja nad vaatavad ka välja. Turovski rääkis kokkutulekul, et pole kahtlustki et kalad oma peremehe ära tunnevad. Aga kumer klaas moonutab pilti jubedalt (vaata kõverpeegleid kasvõi).
Ja muidugi on mullid sobiva suurusega paari kurgi soolamiseks kuid mitte kalade pidamiseks. Ma tõesti ei tea, miks neid müüakse. Raha ei haise...ja tühja neist surnud kaladest.... :evil:
Osades maades on selline komme keelatud seadusega. Meil kahjuks mitte.
Kui sul on veebikaamera, pista ta tühja mulli ja vaata, mismoodi maailm paistab. Siis võid täita purgi veega, pakkida kaamera kilekotti ja uuesti vaadata...läbi kala pilgu.
Mulli vähese ruumi kohta ütles vist Maria väga tabavalt: kas suudad elada kogu elu WC-s? Vist mitte...Kuldkalade jaoks on võrdlus WC-ga igas mõttes kohane. Nad ei ela üle aasta/paari (hea kui sedagi, looduses aga kuni 29 aastat, norm. akvas vist kuskil 10 aasta kanti?).
Edu akva pidamisel, kalatelekas on tõesti võrratu!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 12, 2008 04:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 10, 2008 07:11
Postitusi: 36
Asukoht: Jõhvi
mina olen näiteks kuulnud ja lugenud, et kuldkala vajab vähemalt 50 liitrit vett.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 12, 2008 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 06, 2008 12:24
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
Kuldkala kasvab väga suureks ja võib ka elada kümneid aastaid. Looduslikud variandid kasvavad suuremaks ja elavad kauemini, aga ka moditsifeeritud (parantatud??) variantid (nt. "bubble eye", "lion head", "Ryukin" jt.) võivad elada pika ja hea elu kui siie võimalus pakutakse. Nüüd en hakka siin rääkima mida ma mõtlen mutantivariantidest.. ;]

Kuldkala elab parves ja tema max pikkus on 59cm, võib kaaluda max 3-5kg, vanimad on elanud üle 40-aastat vanaks. Siis võib kindlasti õelda et kuldkala ei sobi ümmargusesse akvaariumisse ega (täiskasvanuna) 30 - 50 - 120 liitri akvaariumisse.

"Noortele moditsifeeritutele kuldkaladele alatest 60-litrist vett ühe kala kohta (ja see on gruppis elav kala = vähemalt 4-6 kalu), tavalistele alatest 100-liitrit vett üht kala kohta. Akvaarium tuleb siis suurem olla kui kalad saavad täiskasvaneteks."

Aga kindlasti oskate paremini Inglise keelt lugema kui ma oskan Eestit kirjutada. :mrgreen:

"Goldfish should NEVER be kept in unfiltered bowl environments. This is not a suitable home for any living creature.

Juvenile Fancy Goldfish need at least 15 US Gallons (56.8L) per Goldfish and juvenile Common Goldfish need at least 20-25 US Gallons (75.7-94.6L) per goldfish, with view to upgrade further as they grow. If well cared for, Fancies can get around 8" (20.3cm) long and Commons over 12" (30.5cm), so adequate room for swimming and turning is also necessary. For this reason, Commons do best in a pond environment. "

Algandmed

http://www.fishbase.org/summary/Species ... php?id=271
http://www.theaquariumwiki.com/Carassius_auratus


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver