Mul selsuvel väike forellieksperiment käimas - võtsin väiksesse aiabasseini mai alguses ühe pooleistkilose vikerforelli. See mõnetonnine tiigike on tänu puuvõradele enamiku päevast päikesevarjus, vesi on ca 16 kraadi. Vett ajab läbi isetehtud biofiltri ringi hozelocki titan 3000 pump, filtrisse sisse lööb akvakompressor lisaõhku ka. Filtrist väljuv vesi langeb ca 40 cm mööda kileastanguid allapoole ja on suunatud nii, et kogu basseinikese veepind tasapisi ringleks.
Forell elab nagu vana mees (ootab grillipidu - eks kirjutan tulevikus, mis ta kulinaarsed omadused olid selliste ebasobivate? tingimuste juures;)), sööb nii basseinivisatud leiba, kui ka spetsiaalset sööta, mida 5 tera kaupa päevas talle viskan.
Lisaks temale oli seal alguses 23 hõbekokre, suurim vast nii 100 grammi.
Möödunud laupäeval vahetasin vett - eelmiste nädalate tuulised ilmad olid tohutult liiva/tolmu, puulehti, õuna ja ploomialgeid kogunud ning vesi oli täiesti läbipaistmatu.
Siis eksamineerisin ka lähemalt kokresid - alles oli 18 tk. Kõikidel praktiliselt puudus saba, seljauimed väga räsitud, soomused ka osaliselt maas.
Tüüp, kelle käest kala tõin, ütles et võid julgelt koidega ühte basseini panna. Hea et ei proovinud...
Vast siit said oma küsimustele ka mõne vastuse