foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkala ei saa põhja
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 23, 2008 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 01:40
Postitusi: 14
Asukoht: Haapsalu
Üks minu kuldkaladest on imelik...kui ta pole veel hommikul süüa saanud, saab ilusti põhja ja toimetabki enamasti kruusas tuhnides. Kui annan süüa(vaheldumisi kraanulid, helbed ja vahel ka ussikesed), siis mingi aja pärast ei saa ta enam põhja ujuda, tõuseb koguaeg vee peale tagasi. No saab ka, aga peab jubedat vaeva nägema ja pikalt ei jõua sedasi siblida,tõuseb ikka pinnale tagasi, nagu kork :?:
Miks see nii on, kas tal on midagi viga :?: Mingeid haigustunnuseid pole ja sedasi põhja ta ei saa just viimasel ajal millegipärast.

Akva 400l ja 7kuldkala, temp 24kraadi, veevahetus kord nädalas 70l.

_________________
400l ja igasugu kalalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 23, 2008 10:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ujupõie viga oleks nagu. Ei ole ravitav aga ei tapa ka kui talle pinnal toitu jätkub. Mismoodi ta hommikul põhja saab ei oska arvata. ei sobi eriti selle haiguse sümptomidega. Äkki mingi seedehäire ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 01, 2008 07:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Kusjuures mul on täpselt sama lugu- kui süüa pole saanud, ujub ilusasti, kui aga süüa anda, siis põhja enam ei saa...jutt siis samuti kuldkalast

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2008 04:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Mul on sama teema, kuid mõneti on aidanud vee temperatuuri langetamine. Nüüd istub kala vahel suure rõõmuga kasvõi niisama põhja peal. Tuleb ette päevi, mil ta ikkagi ujub "igat pidi"ja põhjani hästi ei jõua.

Aga mis tüüpi kuldkala sul on. Meil siin veiltail (ei tea kuidas see e estikeeles on)- selline täitsa ymara kehaga. Võibolla selline ebanormaalne kehakuju ka soodustab ujupõie ja seede häireid.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2008 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Minu kuldkala on ümara kehaga pärlsoomus. Olen ise kaa mõelnud, et ehk see probleem on tingitud tema iseäralikust kehakujust- ta on tõesti väga ümar :o

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 17, 2008 04:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
niipalju kui ma nyyd netis olen kolanud on säärased hädad kimbutamas eelkõige pärlsoomuseid - inimeste aretatud kiiks.

Aga leidsin ka sellise huvitava asja. Mis puudutab toidugraanuleid ----
"They are very close to food sticks, so I will discuss them together. They are both good foods, but unfortunately, both are very dry. They have to be soaked in water for a while in order for the goldfish to eat them, because otherwise the fish will float bellies up for a while. They will do it, since all the air inside them will make them float. It is very ugly and also unhealthy for the fish. Even with soaked pellets/sticks the problem can develop. However, despite their problems, I use soaked sticks/pellets as a staple diet, since they seem better then other dry foods. Yet, there is a better food then that, and it is covered in the homemade food for goldfish section."

Ehk siis näib, et graanulitega satub kuldkala kõhtu ülemäärast õhku, mis paneb ta "igat pidi" ujuma ja takistab põhja minemist. Mina igatahes katseta usiide, herneste jms dieeti ja vaatan, mis siis saab.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 03:23 
Täpselt õige griti.

Osad kalad ahmivad ka vee pinnalt süüa võttes õhku sisse ja seetõttu tekibki raskusi põhja ujumisega. Tasub proovida vähem õhku sisaldavaid toite ja toidu panemist vette mitte vee pinnale(ei tohi pinnale ujuma jääda). Aga miks ka mitte leotamist kah proovida.

Kui kahtlustad ka ujupõje probleemi siis proovi üks päev mitte süüa anda ja kui tal siis kah raskusi põhjas püsimisega... jääbki see probleem igaveseks (minu teada)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2008 04:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
minu ühel kalal on sama asi, ma arvan et ta on kõhu liiga täis söönud... vahest teistel kaladel paar korda on ka nii :o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 27, 2008 11:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Tõstan seda teemat veelkorra ehk on antud jutust kellegile tulevikus kasu.

Kalad teadupärast on inimese aretuskunsti ja ka lolluse üks paremaid näiteid.

Mina mõtlesin tükk aega, miks mu kuldkala nii veidralt ujub, aga kui talle teise "Ryukini" kõrvale ostsin sain aru. Esimesel neist on nn. aretuspraak ehk vääralt arenenud saba ning pärakuuimed. Sestap meenutab tema ujumine rohkem abitu pingpongi oma ning asi muutub seda hullemaks kui söögiga õhku ahmib.

Siit moraal, vaadake ostes väga hoolikalt isendeid ning veenduge, et nad ka vastaks tõukirjeldusele. Eestis tundub, et on üsna ükskõik osadel müüjatel milleks nad mingeid kuldkala tõuge nimetavad. Samuti esineb tublisti aretuspraaki ja nagu näha neid ei praagita välja.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2008 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 23, 2008 12:27
Postitusi: 195
Asukoht: Tallinn
Mul sama lugu, tegelikult oleneb see ka toidu koostisest. Kui tavalist helvest annan, siis kipub ujuma jääma, kui aga ainult kuldkalagraanuleid, siis sellist probleemi pole. Tundub, et tavatoidust tekivad lihtsalt gaasid, nagu inimesel hapukapsast või puuviljadest :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 30, 2008 06:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
minu kaladega sai kõik korda... erinevat toitu annan neile, varem ainult graanuleid... Aga nad tirisid taimi välja ja sõid juuri niiet. jah...

_________________
112 L
gupid (c.a 9)
2 mollit


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver