foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 25, 2016 12:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2016 11:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Mul akvas väga suur hulk imepisikesi kribensite(Pelmetohromis pulcher)tittesid.Nad siblivad ema,isa juures.Isa kaitseb neid ikka teiste kalade eest.Kui keegi lähedale tuleb,siis ajab ära.Kas vanemad toidavad neid ise?Mul akvaariumis skalaarid,säga,antsud,daaniod,mollyd,platyd,barbused.Küsimus selline,kas peaksin nad kuidagi sealt välja korjama,et teised kalad neid nahka ei paneks.Olen kuulnud,et nemad hoolitsevad oma võsukeste eest päris hästi.Teavad täpselt,mitu neid olema peaks ja korjavad ohu korral suhu ja hiljem viivad koopasse ära.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2016 05:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 25, 2011 12:03
Postitusi: 36
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Kui soovid, et kõikidest tittedest kalad saaksid, siis pead ilmselt nad eraldi panema jah. Minu on kaks kribensiste paari koos barbustega suures akvas ja igast pesakonnast on 2-3 suureks kasvanud. Mingit erilist toitu pole neile andnud, nokivad vist vetikaid ja igasugu mikroorganisme, mida silm ei näe. Seda ma pole märganud, et nad tited suhu korjaks aga kes teab, äkki tõesti. Igal juhul on vahva nende jalutuskäike jälgida :lol:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2016 11:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2016 11:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
On,on lahedad tegelased.Vist ei hakka neid püüdma,ajan veel pesakonna äkki laiali.Eks see püüdmine ikka suur töö,nad ikka imepisikesed,täna saab 4 päeva täis.Kas see tekitab vanematele stressi ka,kui osad oleksid kinni püütud,saavad nad aru?Perekond on haaranud enda alla kolmveerand akvaariumist.Eks vanematel ikka raske ka ööd päevad poegi valvata.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2016 11:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2016 11:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
kutsikas kirjutas:
Kui soovid, et kõikidest tittedest kalad saaksid, siis pead ilmselt nad eraldi panema jah. Minu on kaks kribensiste paari koos barbustega suures akvas ja igast pesakonnast on 2-3 suureks kasvanud. Mingit erilist toitu pole neile andnud, nokivad vist vetikaid ja igasugu mikroorganisme, mida silm ei näe. Seda ma pole märganud, et nad tited suhu korjaks aga kes teab, äkki tõesti. Igal juhul on vahva nende jalutuskäike jälgida :lol:


Kui tihti nad sinul poegivad?Olen kuulnud seda,et mingil ajal jätavad nad poegade hoolitsuse pooleli.Kas ikka sellises eas,et teistele kaladele suhu ei mahu?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2016 08:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Kribensid ei poegi, eluspoegijad (gupid, mollid, mõõksabad, platyd) poegivad ;)

Lugesin kuskilt välismaiselt lehelt, et kribensid hoolitsevad poegade eest 7-8 kuud

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2016 09:12 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2016 11:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
FishHouse kirjutas:
Kribensid ei poegi, eluspoegijad (gupid, mollid, mõõksabad, platyd) poegivad ;)

Lugesin kuskilt välismaiselt lehelt, et kribensid hoolitsevad poegade eest 7-8 kuud



Mamma ja pappa sain ka endale,ku nad suht väiksed olid.Minu mäletamist mööda kasvavad nad hästi aeglaselt.Kui 7-8 kuud,siis küll juba nii suured,teistele kaladele vast suhu ei mahu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2016 09:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2016 11:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Homme saavad tited 2-nädalaseks,aga päris palju kosunud juba.Täna õnnestus üle lugeda,nägin 10 tk.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kribensite tited
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 10, 2016 09:28 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 27, 2016 11:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Tited nüüdseks 6,5 nädalat vanad.Alles jäi 10-st 5 tk.Aga juba päris suured(1,5-2 cm kuskil).Isa ikka valvab,aga toimetavad iseseisvalt.Oht möödas ilmselt.Miskipärast isa ei taha emast poegade ligi lasta,ju see neil nii seatud siis.Mulle nagu tundub,et uus pesakond tulekul.Emane veel koopas ei istu,aga kõhuke taaskord paksuke.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver