foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 16, 2015 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 11:31
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Tere

Ostsin uue akva 325 liitrise ja nüüd on plaanis seniste guppide pidamisest üleminna malawi ahvenate peale. Küsin siis millist põhja on soovitatav kasutada Malawi ahvenatega? Youtubeis, kus olen vaadanud akvaariumite sette, seal on olnud valdavenamusel ikkagi kvartsliiv. Kuigi siin foorumis osadel on ka kruus, palun seletage mis vahe neil on kaladele (liiva sisse minu meelest ju lihtsam kaevuda või?)?

Vastuseid ootama jäädes

Natalia


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 16, 2015 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 11, 2012 11:20
Postitusi: 111
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Viljandi
Malawi ahvenad on väga lai mõiste. Oleneb mis rühma tegelasi pidama kavatsed hakkata - kas mbunad, aulonocarad või hapse.

_________________
450 ja 240 l Malawi
330 l Tanganyika
45, 40 ja 35 l maimukastid


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 16, 2015 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 11:31
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Hmm liikidega pean ennast siis kurssi veel viima, mbunad vast liiga agressiivsed aga kalanimedest mõtlesin yellow electric vms


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 16, 2015 04:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 11, 2012 11:20
Postitusi: 111
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Viljandi
Mbunad nende alla liigituvad labidochromised, pseudotropheused,cynotilapiad jne seega on ka yellow lab (labidochromis caeruleus) mbuna. Kõik ahvenad on agressiivsed, ühed vähem, teised rohkem. Väita, et mbunad on agressivsemad kui hapsid või aulonocarad on minu arvates väär. Kalade agressiivsus sõltub liigiti väga erinevatest asjadest.
Tulles tagasi põhjapinnase juure siis väga üldiselt mbunad võid panna kruusa/liiva fraktsiooniga 2-5 mm.
Aulonocarad on sellised kes kindlasti tahavad peenikest liiva fraktsioon 0,5-2 mm.
Liiva/kruusa materjal sõltub juba sellest kas ja milline on koduvee PH kas on vaja tõsta või ......

_________________
450 ja 240 l Malawi
330 l Tanganyika
45, 40 ja 35 l maimukastid


Viimati muutis jyrk, Reede Nov 20, 2015 04:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 17, 2015 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Naty kirjutas:
Youtubeis, kus olen vaadanud akvaariumite sette, seal on olnud valdavenamusel ikkagi kvartsliiv.


Kvartsliiv jm hele pinnas sageli aafrika kirevahvenlastele valitud, kuna see pinnas tõstab Gh, Kh ja ph taset, mis "aafriklastele" meeldib. Ma jyrkiga sama meelt - kui Su akva vee ph tase on niigi kõrge (8 ja enam), siis võid vabalt valida ka teist värvi pinnase. Põhjapinna ja tausta värv mõjutab oluliselt Su akva väljanägemist. Vaata netist erinevate põhjapinnastega pilte ja tee selgeks, milline Sulle enim meeldib - hele või tume. Muidugi võid tumedama pinnase valida ka madalama vee kareduse ja ph puhul, siis lihtsalt pead muude vahenditega hoolitsema nende näitude õige taseme eest.

Ühetooniline valge pinnas on ilus, kuid nõuab ka parajat hoolt - iga mustuseosake on selgelt näha, samuti kipub vetikaid ligi meelitama. Seetõttu peaks väga heleda pinnasega akva põhja sagedamini puhastama. Mõni kala võib väga heleda pinnasega tunda end ebaturvaliselt - eriti kui ka väga tugev valgustus on - ning see sunnib kala enamiku ajast olema peidus ning kala värvid võivad kahvatuda. Samas muudab hele pinnas akvaariumi näiliselt avaramaks ja heledamaks ning toob esile tumedamat värvi kalad. Tume või looduslikku värvi pinnas jälle mõjub kaladele rahustavamalt ning heledamate kalade värvitoonid tulevad tumedama pinnasega paremini esile, samas muudab musta värvi pinnas akvaariumi hämaramaks ning visuaalselt väiksemaks.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2015 04:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 11:31
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Aitäh, nii põhjalike vastuste eest, mõõtsin vahepeal ka kraanivee PH ja see ülle 8. Valget põhja liiva/kruusa kindlasti ei taha, pigem mõtlesin sinna liiva värvi kollaka või siis heledam hall.
Mida rohkem ma loen seda kohati rohkem segaduses ma olen ja tekib hirm cichlide võtmiseks :D samas eluspoegijaid ka ei soovi.

Seega vaatan oma tühjana seisvat nukrat akvat edasi, ei taha uisa päisa tegutseda.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2015 05:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Naty kirjutas:
tekib hirm cichlide võtmiseks :D.


Mis on need hirmud, mis panevad kirevahvenlaste võtmises kahtlema?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2015 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 11:31
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Kuna olen lihtsamaid kalu pidanud siis cichlid tunduvad keerulisemad pidada :) ja hirm on pigem nii suure akvaariumi pidamisel :) pole varem olnud

Kas kahe isase yellow labi kohta on hea sama liiki 4-5 emast kala?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2015 08:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
suurema akva pidamine kohati lihtsam kui kõik jonksu saad - suur biosüsteem toimib ka peaaegu iseseisvalt, kui vaid veidi suunad...
:wink: Endal olid ka kirevahvenlaste(diskused) suhtes hirmud - aga tegelt kala on kala -lihtsalt peab läbi töötama(lugema) palju neti materjali ...
ja põhitõed selgeks tegema...ja mitte kiirustada kalade ostuga - tark ei torma
Minul võttis aega ideest teeostuseni - 4 kuud - aga mina suht aeglane ja ei tormanud üldse :D


Edu!

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Viimati muutis bardatulus, Laupäev Nov 21, 2015 10:38, muudetud 2 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2015 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Jagan berta seisukohta - suure akva pidamine tegelikult lihtsam: vee koostis, kvaliteet ja temperatuur püsivad ühtlasemad, muutused toimuvad aeglasemalt, see kõik loob kaladele parema keskkonna. Kuna suures akvas tekib bioloogiline tasakaal kergemini ja püsib stabiilsemana ning vajab vähem inimese sekkumist, siis - kui jälgida, et ei oleks ülerahvastatust - võib sellest tingituna ka veevahetusi harvem teha. Oma kogemusest võin öelda - olen pidanud nii 35 liitrist akvat kui 450 l anumat. Hooldamise vahe on suur (suurema akva kasuks). Suures akvas olen lausa aasta aega pidanud veevahetuses pausi ning vee kvaliteet oli testide järgi ka siis kogu aeg hea (seda muidugi saab soovitada vaid juhul, kui on täiesti sissetöötanud akva, paksult taimi ning vähe kalu, lisaks regulaarne testimine hea). Nitraate ja fosfaate pidin vaid regulaarselt lisama, kuna nende hulk langes alatasa nulli.

Lisaks saab suuremas akvas pidada rohkem ja/või suuremaid kalu, keda väikses anumas pidada ei saaks.

Mis puudutab kirevahvenlaste pidamist, siis tegu väga huvitavate ning täielikku isiksust omavate kaladega, kellest mitmedki sobivad ka algajale pidamiseks. Üks link, kust saab infot algajale kirevahvenlaste pidajale sobivate kalade kohta, on siin:

http://www.cichlid-forum.com/articles/s ... inners.php

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Naty kirjutas:
Kas kahe isase yellow labi kohta on hea sama liiki 4-5 emast kala?


Ühe isase kohta soovitatakse tõesti mitu emast, vastasel juhul võivad isased emaste pideva tagaajamisega viimased väga ära kurnata. Samuti muutuvad yellow lab'id teiste suhtes territoriaalseks kudemise ajal.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 25, 2015 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 11:31
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Olen siis otsustanud, et ostan silikaat kuivliiva, kuid kas mbunadele sobib ka meenema fraktsiooniga liiv, kui 2-5mm?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 25, 2015 11:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 11:31
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Mõningad küsimused tekkisid mul ikka. Kodus siis effect-line 325 liitrine akvaarium, hetkel veel tühi.

Ei taha teha uut teemat aga küsimus seoses välisfitlriga ja valgustusega, need kaks on hetkel sõelale jäänud: Eheim prof3 http://www.kalake.ee/magevesi/seadmed/f ... 923ed.html ja Eheim prof4 http://www.kalake.ee/magevesi/seadmed/f ... 73020.html mõlemad kuni 350l akvaariumile. Oskate ehk nõu anda või kogemusi jagada?

Valgustorud, ei tea mis w toru peaks minema, olen aru saanud, et need erinevate pikkustega ka lisaks. Kaane all on mul ruumi kahe toru jaoks (originaal effect line kaas) äkki oli 32w torudele? ei ole päris kindel. Kuna Mbunade ja üldse mitte taimeakvaga tegemist siis mõtlesin, et sooviks siis ühte nö päevavalgust ja siis ühte siis sinist.

Kas mbunadele on vaja difuuserit? ma olen vaadanud youtubeis, et osad akvaristid on kasutanud cichlide akvaariumites? Mulle tundub isegi ka arusaadav, seoses siis taimede puudumisega.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 25, 2015 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Naty kirjutas:
Ei taha teha uut teemat aga küsimus seoses välisfitlriga ja valgustusega, need kaks on hetkel sõelale jäänud: Eheim prof3 http://www.kalake.ee/magevesi/seadmed/f ... 923ed.html ja Eheim prof4 http://www.kalake.ee/magevesi/seadmed/f ... 73020.html mõlemad kuni 350l akvaariumile. Oskate ehk nõu anda või kogemusi jagada?


Aafriklaste akvaariumis peaks filter olema mõeldud vähemalt 2 korda suuremale akvaariumile ehk antud juhul siis 600-liitrisele akvaariumile. 350-liitrisele akvale mõeldud filtrid jäävad kindlasti lahjaks.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 26, 2015 12:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Naty kirjutas:
Olen siis otsustanud, et ostan silikaat kuivliiva, kuid kas mbunadele sobib ka meenema fraktsiooniga liiv, kui 2-5mm?


Sobib.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver