foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 19, 2015 07:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 18, 2015 10:50
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Õhtuti, kui ma akvaariumi valgustuse sisse panen, lähevad kõik kalad peitu, kui valgustuse kustu panen siis kalad ujuvad rahulikult seniks kuni valgustuse taas tööle panen.. Miks nii? :o

_________________
112l. | Paremaks kontakteerumiseks pm!


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 20, 2015 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See normaalne ju.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 21, 2015 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 11, 2012 11:20
Postitusi: 111
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Viljandi
Päris normaalne see vist ikka pole. Kui tuled süttivad ja kalad korraks peituvad see ehk on ok aga kui kalad jäävad peitu ja närviliseks on asi natuke nihu.
Probleemiks võib olla liiga tugev valgus, kalad pole veel kohanenud uue akvaariumiga, liiga väike akvaarium, vähe pelgupaiku ebaregulaarne valgustükkel. Tuledega ei mängiks rohkem kui 1-2 x päevas see tähendab et kas põlevad jutti või on siis keskpäeval mingi paus ja õhtul põlevad edasi.

Mul on endal valgustus taimeriga ja tulede süttimine on nagu rivistus, kõik on veepinnal platsis - saab süüa.
450 liitrises on kõik kohe rivis, 240 liitrises on väike viivitus aga 20 sek pärast on kõik pinnal toitu ootamas.

_________________
450 ja 240 l Malawi
330 l Tanganyika
45, 40 ja 35 l maimukastid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 21, 2015 10:57 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 18, 2015 10:50
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Mul päev otsa ei põle, õhtuti panen alles põlema ja ööseks kustutan ära. Tuledega ma niisama ei klõpsi. Kõik ujuvad laiali ja on igalpool peidus. :( Sellessuhte on küll Teil õigus, et eelmises akvas valgustus puudus. Ilmselt tahavad harjumist.

_________________
112l. | Paremaks kontakteerumiseks pm!


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 19, 2017 07:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:06
Postitusi: 93
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Kui kalad niiöelda kardavad valgust, siis on see üleminek nende jaoks liiga järsk. Tavaliselt soovitatakse öövalgus paigaldada, siis ei teki kaladel valguse stressi. On valgusteid täitsa olemas erinevate torude/ledidega ja lülititega.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 22, 2017 03:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 19, 2014 06:31
Postitusi: 305
Asukoht: Tartu
Kalad võivad karta valgust kah siis, kui nendel on mingi haigus. Ma pean silmas, et kui lamp on juba pikemat aega sisse lõlitatud ja kalad ikka kardavad. Kui aga lampide sisselülitamisel nad korraks poevad peitu see on normaalne.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2017 09:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 27, 2016 09:45
Postitusi: 21
Päris alguses kui panin lambi põlema pugesid ka peitu. Pisut aega olid oma peidukates, aga mida aeg edasi seda vähem on nad üldse valgusest välja hakanud tegema. :D

_________________
180L,54l ja isu aina kasvab...


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 09, 2017 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma nagu mõtlesin ka, et kui valgus põlema, siis poevad peitu. Mul samamoodi. Aga mingi aja pärast tulevad ikka välja.

Mul endal on hoopis nii sätitud, et tuled hakkavad põlema sootuks öösel kuni hommikuse söötmiseni (enne kui tööle lähen). Õhtul enam ei põle ja süüa kah rohkem ei anna. Antsistruste akva. Kurki jagub ja polegi neil vaja nii palju õgida, et seda va kakaniiti igale poole heegeldada.

Saab Eesti Energiale kah natuke vähem raha maksta :)

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 10, 2017 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Mul endal on hoopis nii sätitud, et tuled hakkavad põlema sootuks öösel kuni hommikuse söötmiseni (enne kui tööle lähen). Õhtul enam ei põle ja süüa kah rohkem ei anna. Antsistruste akva.

Selle öise valgustamise mõte jääb mulle küll arusaamatuks. Valgustusel on peamiselt kaks funktsiooni:
- pakkuda akvaristile silmailu
- taimedele fotosünteesi jaoks vajalik valgustusperiood
Öösel vaevalt et akvaariumite ilu ise viitsid nautida, taimi vähemalt osades akvades oli ka napilt?
Inimesed enamasti ületähtsustavad seda odavat öist tariifi. Soovitaks soojalt teha väike kalkulatsioon, kui palju selline öine tarbimine siis reaalselt kokku hoiab - pakun, et see summa on naeruväärselt väike.
Mida ma jätkuvalt kõigile soovitan: kui teil valgustuse jaoks pole taimerit, siis tehke see kulutus. Odav mehaaniline taimer maksab ca 6 € (ntx http://www.byroomaailm.ee/pood/kontorit ... min-501141 ), neid saab pea igast ehituskaupu või elektroonikat müüvast poest, ka supermarketist. Kui käsitsi plõksida, kipub valgustusperiood pikaks minema ja vetikad võivad võimust võtta. Üle 12 tunni ei maksa kindlasti valgustust sees hoida, 10 tundi võiks olla täitsa sobiv.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 11, 2017 03:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma hetkel valisin selle tee, kuna mind päeval kodus pole akvasid imetlemas. Taimeriga sätitud tsükkel hõlmab lampide pidevat järjestikkust põlemisaega umbes 10 tundi. Mul vaid nüüd üks 240-liitrine akva alles (kaks tillukest ka). Seal taimedeks peamiselt anubias ja neid ikka jagub.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver