foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ram'id
PostitusPostitatud: Reede Apr 03, 2015 06:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 14, 2008 10:19
Postitusi: 110
Pildid: 8
Asukoht: Haapsalu
Alustuseks pean kohe mainima, et Microgeophagus Ramirezi ehk German Ram on minu absoluutselt lemmik kala nii oma välimuse kui ka iseloomu poolest. Olen üritanud kasvatada mitme aasta jooksul nii tavalisi, siniseid, kollaseid ja ka ''balloone''. Vee olen mõlemas akvaariumis üritanud viia Lõuna-Ameerikale kohaseks - kergelt happeline, Ph 6,5, vesi erinevate vahenditega tume. On mõnikord õnnestunud ka Ram'ide kudemist näha aga sabadeni on asi jõudnud vaid korra. Eks siin teemaks muidugi ühisakva rõõmud, et järeltulijad kellegile magusaks suutäieks saanud. Mingi aeg tagasi nägin ühes Tallinna tuntud akvaristika poes müügil kõige ilusamaid kollaseid isendeid, mida ma kohanud. Väidetavalt partii Hollandist ja väga kvaliteetne. Ei suutnud kiusatusele vastu panna ja valisin ühe paari välja. Mingi kuukese pärast pani see paar juba esimest korda marja, mis kolmandaks päevaks oli kadunud. Seejärel paari nädala pärast üritasid uuesti... Ja mul hakkas kahju - pagan, need nii ilusad kalad, et tuleb minna vastu oma põhimõtetele (siiani looduslik valik primaarne - kes osavam, see jääb ellu). Ühesõnaga - sisustasin 65 liitrise veidikene ümber ja kolisin paari sinna, kaaslasteks vaid paar ülakihtides sumavat tetrat. Akvas päris tihe taimestik, kände ja koopaid ka paar tükki ja samuti panin väljavoolule eelfiltri. Nüüd, pärast kolme nädalat, avanes siis selline vaatepilt (järjekordselt ei jõudnud kaamerat valmis seada, seega taskust telefon ja filmima - sorry mitte kõige parema kvaliteedi pärast): https://www.youtube.com/watch?v=y841G1CkpgA

_________________
200l: Eheim 2026 Proffesionel2 ja JBL CristalProfi e900 - pterophyllum altum peruensis,erinevad ramirezid,mikrogeophagus altispinosus, apistogramma borellii,corydoras paleatus.
65l: Tetratec EX600 - erinevad tetrad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ram'id
PostitusPostitatud: Reede Apr 03, 2015 07:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Vinge värk! =D>
Eriti musa valik :-D

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver