foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 02, 2012 11:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Vilsandi
Kõik akvaariumid milles chichliide näinud olen on väga hõreda/peaaegu olematu taimkattega, kas põhjuseks nende kaevamishimu?

Ilusa täiskasvanud HC cuba vaiba hävitavad ära või mitte? Mullapõhi on loogiliselt mõeldes vist ka välistatud?

Kahju kui nii ilusate kalade muretsemine selle harjumuse taha jääb (mida muidugi on omamoodi põnev vaadata, kui ei oleks HC cuba ilusat mullitavat vaipa maas). :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Peaksid küll ilusti ära hävitama, parem mitte riskida.
Võid proovida skalaaridega ja väiksemate rahumeelsete kirevahvenalistega (ramiresid, kakaduud).

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 01:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Paljud väikesed kirevahvenad on täiesti sobivad taimedega akvasse -nt.
Cleithracara maronii , apistogrammad,kribensised ,burundi printsessid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 12:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Vilsandi
laozi kirjutas:
Paljud väikesed kirevahvenad on täiesti sobivad taimedega akvasse -nt.
Cleithracara maronii , apistogrammad,kribensised ,burundi printsessid.


Kahjuks googeldamine andis vastuse, et ka need kirevahvenlased kaevuvad nagu kõik teisedki, et järelkasvu luua.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 01:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Mina ostsin endale 550l siis sain kaasa hulgi taimi panin kõik loomulikult rõõmsameelselt sisse ja nüüdseks on kõik taimed ära söödud ja ära lõhutud.. elukaaslane ütles kohe, et hakkavad nii hullult rämpsu tegema aga endale meeldivad taimed ja ikka oli vaja panna.. Mina arvan et, pole kohe kindlasti mõtet neile panna taimi kui tegu on suuremate cichliididega :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 01:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
siinväike nimekiri taimedest, mis peaksid sobima. Guugeldades leiad palju õpetussõnu veelgi. Eelkõige tuleks tähelepanu pöörata sellele, et ei jääks juure otsi vms... nähtavale, mis neid kiskuma kutsub


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kui lillepoti paned siis ei pruugi need väiksemad kaevama hakata. Ahvenalistele oleks peidupaigad ehk siis lillepotid, koopad vajalikud ka varjumiseks.
Ramirezid?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 03:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Googeldamine ei anna alati päris tõelisi vastuseid - minu praktika on näidanud ,et ülalnimetatud ahvenalised on taimedele ohutud.


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
:) mina lihtsalt ei soovita ahvenatele elustaimi. Endal palju tööd ja vaeva...kalad sellest aru ei saa ja teevad ikka seda mis neil loomuses. Ka ülalpool mainitud ahvenad kes peaksid taimedele ohutud olema, võivad seda mitte olla. Iial ei tea mis kalake mõtleb :) Meil Malawi ahvenad ja teadupärast on nad meister kaevurid. Loomulikus keskkonnas looduses neil ei olegi taimi, elavad kivide vahel :) Oma silmailuks oleme pannud neile akvasse kividele lisaks juurikaid ja kunsttaimi. Oleme spetsiaalselt valinud taimed mis tunduvad kõige rohkem nagu ehtsad taimed. Kui ahvenad väikesed olid, siis nad põhjakruusa ei puutunud, nüüd kui nad juba üpriski suured kaevavad paari päevada sellised kraatrid ja kaevikud kohe põhjaklaasini välja. Eks nad kaevaksid veel sügavamale kui saaksid :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Ahvenatega saab üsnagi edukalt pidada elustaimi, mis seotakse juurikate külge, nagu näiteks erinevad microsorumid ja anubiased.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Minu ahvenad on isegi kõik anubiased ära hävitanud :roll: on küll tugeva lehega taim aga lihtsalt lõhuvad nii kaua kuni lehed kõik ribadeks.. minu isiklikult ei ole probleemi taime välja tõmbamisega vaid hekseldavad kõik taimed juppideks.. nagu kari heinasöödikuid :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 07:04 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Mina olen pidanud üsna paljusid erinevaid kirevahvenalisi ja kogemuse põhjal liigitaksin nad - sellisteks ,kellega saab pidada põhimõtteliselt kõiki taimi, need kellega saab pidada vaid teatud taimi ja need kellega ei saa pidada muid taimi kui näiteks java moss ja sedagi retsitakse vastavalt võimetele.
Kõige "taimesõbralikum" kala keda olen pidanud on tilapia buttikoferi , kes tegi puzzleks isegi crinum thaianumi ja seda lihtsalt selleks ,et mulle koht kätte näidata.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 09:24 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 20, 2004 11:02
Postitusi: 115
Asukoht: Viljandimaa
Laozi jutt õige ja mul endal sellised cichliidid-Neolamprologus brichardi,Neolamprologus leleupi,Hemichromis lifalili,Thorichthys meeki ja mitte ükski ei söö ega kaeva taimi.

Päikest!

_________________
160l.1Garra Rufa,2 Neolamprologus brichardi,2 Neolamprologus leleupi,2 hemichromis lifalili,Ancistrus dolichopterus-gold
valgust 3*30w,tetratec 700Ex

70l.startis 19.02.2012,valgust 2*24,1*15 w


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver