foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 04:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kirjutan lihtsalt seepärast, et endal rõõm suur!:)
Mulle on alati need kalad, keda ingliskeeles vist kõige sagedamini Blue Ram'ideks nimetatakse, meeldinud, kuid nende pidamine pole kuidagi õnnestuda tahtnud. Ikka jääb kala kas saladuslikult kaduma või mulle teadmata põhjusel kõhnub ja heidab hinge...:(. Olen netist uurinud ja uurinud ja uurinud...ja saanud igasugu huvitavaid asju teada: mõni kirjutab sellest, et nad on tohutu altid sooleparasiitidele, mõni, et nad ei talu sellist toitu nagu red bloodworm, mõni, et nad vajavad "ebanormaalselt" pehmet vett jne.jne. Mine siis ja võta kinni! Eks kindlasti on osades kahtlustustes ka tõtt.
Pean siiski tunnistama, et enda jaoks olen avastanud ühe "võtme" - sagedased veevahetused ja soe vesi! Kui teistes akvaariumides vahetan vett nädalas korra ja vahel isegi kahe nädala tagant, siis Ramirezidel kindlasti 2 korda nädalas 20%. Veetemperatuuri hoian nii 28 juures...
Muidugi on palju olulisi asju veel: rohkesti elustoitu, kaaslasteks rahumeelsed kalad jne.
Aga nüüd siis rõõmu juurde: juba 5ndat päeva ujub mu akvaariumis ringi mitukümmend imepisikest Ramirezi-maimu! Juhtus nii, et isa on electric blue ja ema tavaline. Olen küll pikki aegu akvaariumit pidanud, aga midagi nii lummavat nagu nende vanemate hoolitsus, pole ausalt öeldes varem näinudki. Ma ei räägi marja valvamisest ja tuulutamisest, aga see kuidas nüüd emane uhkelt maimu-parvega ringi promeneerib ja isane neile õhtul "voodi" kaebab, on hämmastav küll.
Loodan, et õnnestub maimudest terved kalad kasvatada, aga selleni on muidugi veel pikk tee minna!
Vastkoorunud soolavähikesed on nende pisikeste suude jaoks paraku liiga suured ja ei tea ju ka mis hetkel vanemate üli-hoolitsus otsa võib lõppeda ja nad näiteks maimud nahka võivad panna... No näis!
Vabandan kui sellise postitusega kuidagi foorumit risustasin, aga vast siis moderaator viskab selle ära:).

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 08:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 28, 2009 08:57
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Õnne ja edu!
Minul on õnnestunud mitmel korral näha ramirezisid marja heitmas kuid kahjuks ei ole koorunud sealt kedagi, st mari on hukka saanud.

Äkki oled nii hea ja paned kirja ka oma vee näitajad, mis neile väikestele iludustele meele järele Su akvas on?

Kasvagu pisid suureks ja tubliks :)

_________________
/Vahelduv paranev või süvenev akvasõltuvus/
Tiik:kuldkalad ja koi'd.
100L:troopilised kalad, taimed


Viimati muutis keski, Reede Veebr 24, 2012 09:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 09:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
jagatud rõõm ikka suurem kui endale hoitu... :D

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Mis muud, kui =D> :D ja õnnitlused. Loodetavasti kirjutad siin teemas edasi, kuidas maimukasvatus edeneb.

Mul on ka endal korra Ramirezid kudenud, aga toona oli mul juba teada liiga kare vesi, nii et ei oodanudki marjast midagi. Kahjuks heitis ka emane üsna varsti pärasts seda hinge. Nüüd plaanin uuesti Ramirezid muretseda, ainult et pole poodides viimasel ajal peale sattunud.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 25, 2012 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Täna on seis selline, et ema on muutunud veidi närviliseks, sest ei jõua enam kogu maimu-kampa hästi koos hoida. Närvilisus väljendub selles, et paarile otocinclusele, kes samas akvaariumis elavad, teeb korralikult tuule alla.
Need otod on seal ses mõttes head, et nad söövad väheke seda toitu põhjast ära, mis maimudest sinna alles jääb.
Mõni pisike suudab juba artemia soolavähikese ka suhu haugata, aga üldiselt toidan jätkuvalt sellise seguga, millesse mökerdan kokku munakollast, jbli ja tetra maimutoitu ja artemiat.
Katsun millalgi veenäidud kirja panna, aga ausalt öeldes pole mingit imet teinud - tavaline Tartu kraanivesi, mida Saku lättega veidi pehmendatud. Co2 ka jookseb.
Btw, Posija - hiljuti nägin neid kalu müügil Tallinnas Tartu mnt poes ja Amazonicas peaks ka olema.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 25, 2012 03:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tallinnas on neid vist praegu peaaegu igal pool saada. Amazonicas olid isegi Electric Blued.

Päris väikesena söövad need maimud vist ka sellist nähtamatut vetika-bakteri kihti kõikvõimalikelt objektidelt, nii et äkki Otosid tõrjutakse kui toidukonkurente :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 25, 2012 05:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Äkki näevad otodes konkrente jah:)
Eks ma nii või teisiti tõstan vanemad peagi tagasi suurde akvaariumi. Ausalt öeldes pole ma kahjuks aru saanud, millal see kõige parem/õigem hetk võiks olla...?

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 25, 2012 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Kule palju õnne ja kui austalt öelda siis kadedaks teeb.
Mul on Ramid mitu koda proovinud aga välja pole midagi tulnud... ikka on jälle lõppenud nii nagu sa kirjeldasid alguses.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 26, 2012 07:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Õnnitlused ka minu poolt!Kas oled lisanud toidule ka taimset elementi,küsimus sellest,et minu skalaarimaimud minuarust söövad sera micronit ka,see aga puhta roheline,täna esimest korda proovisin ja tundub luubiga uurides,et söövad küll?Mis erinevat elustoitu Sa suurtele annad,ma olen poest ainult sääsevstseid ja tubifexi saanud,alati on hirm,et saan nendega mingi haiguse.Sääsevastsete kohta olen mitmelt poolt lugenud,et neid väga tihti ei tohigi anda,kuna nende kitiinkest pidi tekitama soolepõletikku,ise annan umbes korra nädalas(külmutatuid).Ka külmutatud sääsevastsed on tegelikult ohtlikud-olen viimasel ajal sulatatud vastsed valge taldriku peale visanud ja hambaorgiga ära sorteerinud,kollased ja mustad on mädad.Tulemuseks see,et zooplaneti kaubas oli umbes pool praak ja kui kala sihukest sodi sööb,pole kindlalt midagi head oodata,nii et parem sorteerin neid mõned minutid.Edu!!!

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 26, 2012 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Maimudele pole veel rohelist andnud, aga tasapisi võib vist proovima hakata küll. Suurematele olen viimasel ajal andnud põhiliselt Gamma külmutatud toite - need peaks turvalisemad olema. Valik on päris suur: Shrimp+garlic, Daphnia, Cyclops, Mysis shrimp, Krill jne.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri: india
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 27, 2012 03:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
1 asi meenus veel: mul on selles akvaariumis sees ka päris mitu india mandlipuu lehte, mis kindlasti pisut vett pehmendavad. Kas nende lehtede tõttu või vanemate suurest hoolitusest lähtuvalt, aga hämmastav oli see, et mitte ükski marjatera ei läinud valgeks. Näiteks skalaaride puhul olen märganud, et vaatamata hoolsale puhastamisele läheb mõni tera ikka "rivist välja".

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 27, 2012 04:22 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Ma kasutan ka neid catappa lehti,looduslik värk vähemalt.Sellele vaatamata läksid skalaaridel mingi osa marjast seenetama,õnneks vanad nokkisid need pikapeale välja.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 05, 2012 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Nüüd on pisikesed juba nii sured, et mõni jääb ka emaga koos pildile!:) Panin 2 pilti ka albumisse!

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 06, 2012 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Väga lahe.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 06, 2012 04:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Väga ägedad tegelased, suurepärased pildid, edu nendega 8)

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver