foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaarimaimud - palun abi
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 04:52 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tere!

Mul on neli 6-nädalast skalaarimaimu, kes on seni arteemiate peal kasvanud. Kas keegi saaks nõu anda, kuidas neid helvestega vms harjutada?

Täiskasvanud skalaarid söövad mul väga hea isuga JBL NovoBeli helbeid, hõõrusin need peeneks ja proovisin pisikestele anda. Algul tormasid hirmsa hooga ahmima (nagu nad arteemiapilve puhul teevad), kuid sülitasid kõik välja. Või vähemalt mulle tundus, et kõik. Olen mitu korda proovinud - ikka sama. Probleem on selles, et
1) Ma sõidan 4 nädala pärast 2ks nädalaks ära ja peale minu ei hakka siin keegi arteemiatega jändama. Selleks ajaks peavad maimud mingit valmistoitu sööma;
2) Ausalt öeldes on mul endal ka sellest non-stop arteemiakasvatusest juba üsna kõrini. Ja pisikesed lähevad iga päevaga üha aplamaks.

Need neli skalaarimaimu elavad omaette 20-liitrises akvas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 06:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Kuidas artemiat püüad,kas sõelaga ja kas enne toitmist mageda veega oled loputanud?Proovi neid oma toiduga segada,nii,et arteemia osakaal toidu hulgas oleks väiksem 20% söögist ja lase paar min seista,meil kuskil peaks saada olema ka TetraMin Baby ,proovi seda samamoodi koos arteemiaga,siis veel üks variant on külmutatud kükloobid.Küüslaugu ekstrakti meil kuskil saada pole,see aitab ka mõnikord.Nelja nädalaga hakkavad kindlasti midagi sööma,ainult kannatust ja väga väikseid koguseid toitu mitu korda päevas.Üldiselt tundub olema soovitatav toita algusest peale võimalikult mageda arteemiaga.EDU

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 07:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Aitäh soovituste eest!

Arteemiad õngitsen ilmselt (pisut) väärakal viisil, kuna sõela mul pole. Oleks muidugi ammu võinud netist tellida. Kõigepealt lasen purgil ilma mullitajata nii pool tundi settida, siis imen sealt kõrrega arteemiad välja (kõrre otsas on pisike kummipirn), kurnan läbi kohvifiltri ja loputan paar korda mageda veega üle. Kui maimud veel päris pisikesed olid ja enamasti ühes akvaariuminurgas passisid, siis viisin neile arteemiad otse nina ette tolle sama kõrrega, millega arteemiaid soolaveest püüdsin (ka selle loputasin eelnevalt mageda veega läbi). Praegu lasevad kalakesed üle kogu akva ringi ja tahavad nii palju korraga süüa, et lihtsalt kastan tolle filtritüki koos arteemiatega vette.

Kas te ei arva, et kuivtoidu ja arteemiate segust nopivad maimud edukalt arteemiad välja ja lasevad muul kraamil lihtsalt põhja vajuda? Mul on koos koorunud arteemiatega ikka natuke mune ka sattunud ja olen luubiga vaadanud - elusad arteemiad süüakse ära, munad aga sülitatakse välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 07:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
kaupluses kalake on Seachem Garlic Guard(lehe lõpus) täitsa olemas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 07:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
No siis kõik õigesti tehtud,olen ise ka kohvifiltrit kasutanud.Ürita edasi ,kuidagi pead asja korda saama.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 08:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Ma proovin veel mõned korrad arteemiate-helveste seguga ja kui ei aita, siis tellin Kalakesest selle Seachem Garlic Guard'i. Tartus minu teada ei Betta ega Zooplanet Seachem'i kraami ei müü.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 12:06 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Panin oma maimude pildid Picasawebi välja, ehk pakub kellelegi huvi.

Maimude pildid 13.01 - 14.02.2012:
https://picasaweb.google.com/1107598482 ... aarimaimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2012 01:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Kuidas olukord on?

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2012 01:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Jama on :-( Ma ei saa aru, kas nad söövad või mitte, s.t kas kõik sülitavad välja või midagi jääb sisse ka. Eilsest lõunast peale olen neile ainult igasugust puru pakkunud. Praegu on nad ilmselgelt hirmus näljased, hale vaadata. Õhtul igatahes annan arteemiaid - surevad mul veel ära niiviisi :-( Toda Garlic Guardi pole veel proovinud, pean ilmselt ikka ära tellima.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2012 02:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Ega see Garlic Guard ka mingi imeasi ei ole,ära sellele liialt looda.Aga proovi kodustest vahenditest keedumuna kollast,loodetavasti saavad sealt midagi kätte.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 25, 2012 02:37 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Pole lugu üldse nii trööstitu, kui alles nädal aega tagasi tundus. Söövad kõike, mida annan - NovoBeli, külmutatud arteemiad ja sääsevastseid... ainult et on hakanud toitmise ajal hullupööra kaklema - vahel on tunne, et rohkem kaklevad kui söövad. Või on lihtsalt teismeliseiga kätte jõudnud? Igatahes arteemiakasvanduse panin kinni, saan juba teist ööd ilma mulinata magada :-) Nii et 2 nädala pärast võib rahuliku südamega komandeeringusse sõita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 26, 2012 02:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
No palju õnne siis,nüüd on vast suuremad ohud möödas,ära ainult liiga kauaks väiksesse kasti jäta muidu jäävad kasvus kängu.Edu!!!

_________________
vana saga


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver