foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kala soovitused
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 12, 2011 10:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 04, 2009 11:16
Postitusi: 37
Asukoht: Tartu
Tere,
sooviksin väheke abi akva sisustamisel. Nimelt on soov sinist värvi kalade vastu, kes lisaks kirevust kollaste Yellow labide ja oransikas/punaste blood parrotitele. Ehk siis ei tohiks olla samamoodi eriti agressiivsed, oleks erksa värvilised ja soovitavalt siis sinakat tooni.
Alar


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 13, 2011 12:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Kui suur kast ja kui palju neid muid kalu on?
Sul peaks kuskil 200-300 liitrine juba praegu olema :)

Need nn yellow labid on malawi järv, red parrotid on mingid hübriidid, ilmselt lõuna ameerikast. Sul on juba praegu süsteem pisut sassis.

Mõtiskle ja loe enne kui sinna suvalisi siniseid kalu juurde mahutad.
Kindlasti ära pane convicte.
Kui siis skalaare näiteks - kui neid on siniseid.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 13, 2011 01:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 04, 2009 11:16
Postitusi: 37
Asukoht: Tartu
akva 240l, koopaid palju, filtriteks 2x ex700. Hetkel siis 3 lab-i ja 2 antsu, väga tahaks proovida 2 red parrotit sinna ja siis 2-3 miskit sinist värvi kalakest oleks ka minu nägemuses siiski. Kaugemate maade foorumitest olen lugenud mõne inimese kogemusi erinevate mandrite ahvenate kooselust. Enamjaolt on rahulikumad malawikad parrotitega hästi läbi saanud, seepärast otsingi sama rahulikke ahvenaid kompotti juurde nagu yellow labid on.
Alar


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 13, 2011 10:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Parrotid kasvavad maailm suureks ja nad minu arvates ei sobi kuidagi kompotti, aga mina olen andunud biotoobi tegelinski.
Sestap valiksin pigem punasemaid pisemaid malawikaid, näiteks estheraed vms.
Mitte agressiivseid siniseid pisikesi ma ei teagi, ehk keegi mitte mbuna kasvataja oskab mainida mõne, suuremaid elukaid sinna 200L vette toppida on nadivõitu, eriti koos parrotitega.

Neil kollaselgi peaks sul iga isase kohta 3-4 emast olema, väiksema karjaga võib vabalt juhtuda, et üks satub kiusatavaks ja isase tähelepanu ei juhi keegi kõrvale.
Parrotid võtavad sult tegelikult ruumi ja on sellised uimased tillerdised vs. väga vilkad malawid.
Effektne on tegelikult väga suur parv ahvenaid - umbes nagu 5-6 neooni pole see, mis 200 :)

Muide agressiivsed malawikad ongi just kõige muhedamad vaadata, nad on erakordselt aktiivsed, nutikad ja oma laheda loogikaga.

Mu lemmikkala on siiani isane auratus, pruun, kole ja ääretult agressiivne ... aga milline iseloom :P
Isegi mu isa vaatas teinekord tundide kaupa tüübi toimetamist ja imestas, et kuidas saab üks kala kaval olla.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver