foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Nimelt ma ei saa aru nende käitumisest miks nad kurjaks on läinud. Kaklevad omavahel ja lähevad kallale ka botiale , antsule ja korydorastele. 4 musta skalaari on ja kolmel neist on juba sabad ka katki. Kaklevad siis kõik 4 skalaari ja üks teeb kummalist värinat või võbelemist ka kui keegi ligidal on. minu arust ei ole nad veel täiskasvanu mõõtu täis, et oleks endale vastast soost kaaslase otsimisega tegemist ja nö. pesapunumisega. Või ehk siiski`? Said nad mul võetud kevadel märtsis-aprillis. Äkki keegi targem oskab midagi sellise käitumise kohta öelda.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 Teema pealkiri: Paaritumine
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tavaliselt lähevad skalaarid ikka siis agressiivseks jah kui neil paaritumismängud käsil. Mul just 1 pani eile marja ja nagu ikka ei lase nad siis kedagi ligi ja eriti pahaselt ajavad mööda akvaariumi teisi skalaare taga.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 12:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Ma millegi pärast kaldusin arvama ka et äkki siiski endale sobiva vastastsoost isendi otsimisega tegu. Kuna alles algajaga skaalaaridega olen siis ei ole siiani suutnud tuvastada milline on emane ja milline isane. hetkel poe märgata ka , et mõni neist paksemaks läinud on ja keegi kuskil taimede lehti puhastaks, et sinna oma marja poetada. Tundub nagu kakleks kõik skalaarid üksteisega ja siis nahutavad teisi kalu ka kes liiga ligi neile tulevad. Tundub magu mässaksid. Aga see üks teeb sellist naljakat värinat ja siis tormab teisele kallale. Varem pole nad agressiivsed kunagi olnud, just väga sõbralikud ja rahulikud.
Aga eks vist aeg annab asjale selgust mis on sellise tegevuse põhjuseks, eks jälgin neid edasi.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver