foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kala tuvastamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 08:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 19, 2011 05:52
Postitusi: 103
Asukoht: Tartu
Selline mure, et soovisin sünnipäevaks sõbra käest Pseudotropheus socolofi aga sain hoopis sinise kala mustade horisontaalsete triipudega (või vastupidi... võta kuidas tahad), sest poes oli kirjas, et need ongi socofilid ja sõber pole just kalaspetsialist, et ise aru saada mis kalaga tegelikult tegu on.

Nüüd olen hädas kala liigi tuvastamisega.... variandid on:
Melanochromis cyaneorhabdos
või
Melanochromis johanni

Peaksid nagu erinevad liigid olema, aga vahet ma neil netist leitud piltide järgi ei tee... minu omi saab albumis näha.. 2. pildi peal keskel ja ülal paremal nurgas

Kas suurema kala puhul on kergem liiki tuvastada? Kui jah siis peab ootama lihtsalt :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 08:41 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
sinu pildil on Melanochromis cyaneorhabdos e. maingano - on minu akvaski sellised elanud. sokolofist on asi väga erinev ja lemmikloomapood, kes seda kala sokolofina müüb, on väga asjatundmatu. sokolofit ei soovitakski - täiskasvanuna muutus üsna riiakaks ja võttis kogu 400 l akva endale, mistõttu pidin talle teise kodu leidma. ka maingano on riiakas nagu kõik mbunad, aga talutav. mbunade puhul peaks arv akvaariumis olema veidi suurem kui tavaliselt soovitatakse, siis ei saa keegi väga domineerima hakata. eks katsetamise teema.

üks link abiks: http://www.cichlid-forum.com/articles/a ... allery.php


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 04:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 06, 2006 12:05
Postitusi: 68
Pildid: 4
Asukoht: Võru
Loodan,et teema algataja ei pahanda, aga oleks sama küsimus, soovin teada oma kalade täpsemaid nimetusi, lisasin albumisse pilte.
Tänan ette!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 09, 2008 05:29
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn, Kristiine
krist68 kirjutas:
Loodan,et teema algataja ei pahanda, aga oleks sama küsimus, soovin teada oma kalade täpsemaid nimetusi, lisasin albumisse pilte.
Tänan ette!

Piltidel on Archocentrus nigrofasciatus, albino ja tavaline variant.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 02, 2011 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 06, 2006 12:05
Postitusi: 68
Pildid: 4
Asukoht: Võru
rando kirjutas:
krist68 kirjutas:
Loodan,et teema algataja ei pahanda, aga oleks sama küsimus, soovin teada oma kalade täpsemaid nimetusi, lisasin albumisse pilte.
Tänan ette!

Piltidel on Archocentrus nigrofasciatus, albino ja tavaline variant.


Suur tänu!
PS. Kui keegi seda kala endale soovib, siis on mul poegi pakkuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 03, 2011 08:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
krist68 - kui neid müüa või ära anda soovid, siis pane kuulutus vastavasse rubriiki, kui Sa seda juba teinud pole. Sealt leiad kiiremini soovijad.

Veel mulgi küsimus: kes need demassonid siis veel on? Nood ka triipudega ja sinised. Enda omi pidasin siis nendeks, nüüd aga kahtlen. Albumis kahjuks pilte pole.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 03, 2011 10:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
nautilus kirjutas:
mbunade puhul peaks arv akvaariumis olema veidi suurem kui tavaliselt soovitatakse, siis ei saa keegi väga domineerima hakata. eks katsetamise teema.


Katsetada pole suurt midagi, üleasustus või üks pidev sõda.
mbunadega üldse biotoop võiks olla, äärmisel juhul ancistrused, muud liigid on aga surnud kaup, kui just piraajasid ei pane.
Pealegi on palju mbunasid tunduvalt kenam kui mõni üksik :)

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 02:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
katsetamise all pidasin silmas seda, et alati ei aita mbunade puhul ka üleasustatus - on selliseid isendeid, kellele ei mõju miski. minul oli akva kollase-sinise-punasekirju, aga alati leidus mõni sokolofi, kes pärast eelmise agressori eemaldamist tema koha üle võttis ja kogu seltskonna kivide alla peletas. lõpuks loobusin sokolofidest hoopis ja teised rahunesid maha - väike nagistamine ikka nagu mbunadel kombeks, aga see teeb akva vaid elavamaks.
piraajasid ei soovita küll kellegagi segada - varem või hiljem saab ka kõige suurematest, väiksematest või väledamatest toit, isegi liigikaaslastest, kui akva küllalt suur ei ole. omad kogemused - ei ole vist kooslusi, mida veel pidanud ei ole (peale mereakva).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 04:48 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
nuh, heixeril ujuvad piraajad ringi kui mälu ei peta, oli vist oskarite ja mingite ahvenatega.
Aga tal on kast vist tubli kolm kuubikut ka.

ma neid sokolofiitikuid pole pidanud, aus olla polegi peale mbuna biotoopide midagi teinud :) Ja üle asustus lahendas sisuliselt kõik vere probleemid.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 08:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
eks ta nii olegi piraajadega, vajavad piisavalt suurt akvat. minul oli neljasajases lõpuks kolm täiskasvanut kümnest "igaks juhuks" ostetud pisikesest. vastupidiselt müüja ennustustele osutusid nad väga elujõulisteks ja muudkui jagasin ja müüsin neid. kolm viimast olid meie peres nii kaua, kuni ühel õhtul töölt tulles leidsime, et kaks olid kolmandast poole nahka pannud ja asi ei olnud mitte selles, et neid näljutatud oleks. seepeale tekitas see seltskond ülejäänud peres kerget antipaatiat ja andsin ära. minu lemmikud on nad jätkuvalt ja kui kunagi suurema akva saan asutada, tuleb sinna jälle mõni piraaja - seepärast alustasingi uuesti oscaritega, saavad sobivasse seltskonda.

socolofid olid minulegi halb üllatus - kirjelduse järgi pidi ju mõni teine liik palju agressiivsem olema. usu siis veel kirjasõna :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 10:15 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ilmselt oleneb kõik siiski akvaristist, mul oli tubli 5 melanochromis auratust, kusjuures 2 isast ja kolm emast, aga kõige laiem oli ikkagi üks caeruleus.
Kusjuures kui meenutan siis äkki oli minulgi paar seda socolofiitkut.
Ega neil sinisetriibulistel suurt vahet ei tee, vähemalt mina nii kaugele jõudnud pole ... müüijad ja tihti ka kõikvõimas internet paneb natike mööda.

Aga mbunad on ja jäävad kõige lahedamateks jälgimis kaladeks ... minu arvates.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 11:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
et akvaristist oleneb, võib ju ka olla, aga vähemalt minul ei ole õnnestunud kalu eriti dresseerida - peale oscarite mõningal määral (kui seda dresseerimiseks võib pidada). vene saitidelt võib lugeda, et mõnel fanaatikul on midagi õnnestunud. kalade iseloom võib aga liigi sees olla ääretult erinev, eriti cichliididel. hetkelgi on minu kaks albiino-oscarit (paar) algusest peale rahumeelsed nagu kogred, samas üks palju noorem punane väga uudishimulik ja ka agressiivne.

et mbunad on ühed parimad kalad pidamiseks ja ka vaatamiseks, olen täiesti nõus - ses mõttes esimene koht pärast rifiakvat. peale selle on mbunad väga vastupidavad haigustele (kui ise lollusi ei tee) ja nõuavad suurte cichliididega või ka mõnegi teise kalaga võrreldes vähe hoolt. lisaks on ka akva energiakulu valgustuse arvelt palju väiksem - kivihunnik anubiaga ei nõua eriti lukse, CO'd ja on ka lihtne ja stiilne vaadata, kare vesi ka meil sobivalt enamasti igal pool. paraku paljud kardavad - müüt riiakusest on levinud ja nii ongi põhiline elukas akvas skalaar, gupi, mõõksabad, neoonid jne... mitte, et mul nende vastu midagi oleks - isegi läbiproovitud etapp.
minul elas ka kaks suurt livingstonit - polnud küll puhas mbuna-akva, aga üks malawi ikka.

malawi kohta päris hea lihtne viide googlisse - African Cichlid Genus Gallery


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 11:09 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
minu väljasolev pilt on mbuna-akva algus - õige pea kadusid sealt õrnemad taimed ja suur koobas ja akva täitus kaladega.
uue panen siis kui kooslus korras ja midagi näidata...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 29, 2011 05:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Kaugel oled?

Ma püüan vaikselt vaikselt viimase paari aasta pisikatsetuste kogemusi hakata 350-sesse biotoopi valama. Loodan, et saan aastaga valmis :)

Selle müüdi koha pealt olen nõus, mbunasid on lihtne pidada, kui vähegi asja õigesti ajada.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver