foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: discuste kasv
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 12, 2010 09:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 01, 2008 12:15
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn, Pirita
mul üks discustest tunduvalt suurem kui teised, kuigi toodud ühel ajal ja siis olid ühesuurused, toidetud ja hoolitsetud nende eest ju ühtemoodi. Kas võib olla, et väiksemad ei kasvagi rohkem? Kas kellelgi on kogemust? (pildid albumis)

tänud!

_________________
325 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2010 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kõik kalad ei olegi ühesuurused.
Nii nagu inimesed on pikkuses 160cm ja 200cm on ka kalad erineva suurusega.

Ehk kui kalad ei ole kogenud mingeid traumasid või midagi muud kasvu piiravat, siis on tegu arvatavasti lihtsalt suure isendiga :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2010 01:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 01, 2008 12:15
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn, Pirita
jah, ma küll arvasin pigem, et ehk mõni kogenum discuse kasvataja oskab midagi kommenteerida, kuna on ju palju räägitud, et neid on suht raske kasvatada. Aga mul üks neist kasvab ja teised mitte, see on natuke imelik.

_________________
325 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 16, 2010 11:01 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Minu kogemused discuste pidamisel veel vähesed, aga ma ei pabistaks selle pärast et isendid erineva kiirusega kasvavad.

Pigem vaata, kas nad ikka kõik süüa saavad või ajab suurem väiksemad söögist eemale või jääb mõni "vabatahtlikult" nurka konutama kui süüa jagad.
Samamoodi võib mõni kala olla pirtsum pakutava söögi osas.
Kui tihti ja millega sa neid söödad?

Isikliku kogemuse põhjalt võin öelda, et ka need pirtsutajad, kes uues akvas ka sääsevastsetele kõõrdi vaatavad muutuvad "kiskjateks" kui korra omatehtud veisesüdamest ja mereandidest söögi maitse suhu saavad


Üles
 Teema pealkiri: kasv
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 29, 2010 08:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Minul oli isend kes jäigi teistest väiksemaks. Samuti on minul suur vahe emaste ja isaste kasvus.
Kindlasti mõjub kasvule ka läbi põetud haigused ja osadel juhtudel kalad jäävadki väiksemaks.
Oma kogemused on muidugi väga väikesed: esimesed võtsin detsembris alles.

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 30, 2010 02:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 01, 2008 12:15
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn, Pirita
minu juures pole kalad küll haiguseid põdenud, küll aga sai võetud nad veidi vähem kui aasta eest nii 5 cm pikkustena ehk ei tea, mis tingimustes enne olid. Discuseid pidavat aga kuulu järgi olema üsna raske suureks kasvatada.

Kuna mul aga üks on kasvanud väga hästi, siis olen jõudnud järeldusele, et see suur ikkagi terroriseerib teisi ja sellest neil kasv väiksem. Kõige pisema juba organiseerisingi juba kasutaja Priit R akvasse elama, et ehk kosub seal paremini.

_________________
325 l


Üles
 Teema pealkiri: toitmine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 31, 2010 09:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Vahetasin omal söötja välja sellise vastu mis tunni jooksul lükkab lahtrisoleva toidu akvasse. Pärast seda asi paranes tunduvalt. Väiksemat kiusati küll edasi aga söögi sai ta ilusti kätte ja kasv paranes tunduvalt. Korraga akvasse kukutavad söötjad ei ole selles mõttes head.
Nüüd on väike koos kahe suuremaga asumisel ja üllatuseks ei toimu enam eriti kiusamist. Uues keskonnas ei tunne keegi ennast veel pealikuna ja ujuvad kõik koos sõbralikult ringi ning söögi ajal tegelevad söömisega mitte teiste taga ajamisega!

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 01, 2010 11:11 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma asetan söögi võimalikult paljudesse erinevatesse kohtadesse, et igaühel oleks võimalus midagi leida
Aga muidu nad ikka söötmise ajal/järgselt tegelevad rohkem üksteise toidu juurest äraajamisega, kui söömisega.
Ja selle ajaga ujuvad suured õunateod põhjavajunud toidu peale ja siis vahivad nõutult tigudega tõtt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2010 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 20, 2006 04:31
Postitusi: 154
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Kuidagi imelik jah see discuste elu- võtad kõik ühesuurused, elavad aasta rõõmsalt ja sõbralikult koos ning siis märkad, et osad kasvavad teistest mühinal mööda ja väiksemad heidetakse tasapisi eemale (lõpuks ei lasta neil üldse liikuda) .
Selle vastu vist ei olegi midagi teha :(

_________________
450l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2010 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 01, 2008 12:15
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn, Pirita
katrini jutt jumalast õige, mul isegi siis, kui kõik on kogu aeg ühtemoodi süüa saanud (isu on ka väiksematel hea olnud ja toidu ilusti kätte saanud), siis ikkagi osad on kasvanud kiiremini kui teised.

olen varem pidanud oskareid ja papagoisid, nendega küll sellist erinevust kasvus ei täheldanud, kuigi olid ka võetud väikestena.

_________________
325 l


Üles
 Teema pealkiri: kasv
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 29, 2010 07:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Discuse maimude kasvamise kiirus samas pesakonnas on väga erinev, nagu kõikidel elus olenditel! Ühed kasvavad alguses kiiremini ja teised vähe hiljem ning osa jäävadki väiksemaks. Näiteks mul kahe pesakonna, kes koorusid 1päevase vahega! kasvu vahe on 2kuuselt meeletu - 1cm kuni 2,5cm-t :roll: .
Kui neid on 60-70-nd tükki, ei saa olla küsimus ainult söögi kätte saamises?!
Poodi tuuakse nad tellimuse peale näit. 4-5cm suurused. Vanus võib neil olla 4-7 kuud! 4-ja kuusel on kasvu hoog sees ja mingi aja pärast on ta kasvult kindlasti suurem kui see 7-me kuune, kellel kas geneetiliselt või muul põhjusel oli kasv aeglasem.
Helenil ka kõigele lisaks erinevat sortti Discused. :o Need ei pruugigi kasvada ühe suuruseks kuna on mingil määral erinevatest tüvedest aretatud(tegelikult ei kasva ka ühte liiki kalad alati ühe suuruseks, mida suurema kalaga tegemist seda suurem võib olla kasvu vahe ja seega ka meie silmale selgemalt nähtav!). Kalade lõplik suurus on kindlasti sõltuv ka akva suurusest! Mida suurem akva seda kergemini kasvavad kalad oma max suuruse lähedale. Seda on enamus vist omal kogenud, kui alustatud väikse ja hiljem suurema/te akvade peale üle mindud ja sama liiki uusi kalu lisaks võetud.
Discus kasvab kuni kahe aastani kindlasti. See tähendab et kui selle aja jooksul kõik piisavalt vaheldusrikast toitu kätte ei saa siis osad ei kasvagi oma täismõõtu. Kuni täiskasvanuks saamiseni (~2a) on Discust soovitav sööta 3-4 korda päevas. Eriti selliseid kes kasvus maha jäänud ja siis kasvavad ka väiksemad järgi teistele, kahjuks mitte kõik :? . See on oma kogemustest. :)

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 04:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
endal oli nii, et see diskus, kes oli saabudes kõige suurem on nüüd teistest märgatavalt pisem :)

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2010 12:04 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Viimati toodud 3 -st oli bigeon blood kõige väiksem, ja teised 2 noort kiusasid teda.
Nüüd on olukord aga nii, et ta kõige kiiremini kasvanud ja noor snakeskin otsustas hoopis näljastreiki teha;
pidin ta teise akvasse nuumamisele saatma, äkki saab veel asja, kuigi näeb välja kui kudenud lest.

Huvitav on veel see, et alguses täiskasvanud discustepaar ei kiusanud noori, aga nüüd kui noored juba suuremad ajavad vanad neid söögi juurest eemale


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver