foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaaride toit
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 08:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Olen proovinud anda JBL novo colorit mida kõik teised söövad aga skalaarid sülitavad selle välja. Mõtlesin et ostan homme sääsevastseid ja JBL Grana Discus toitu kuna viimane mõeldud nagu lihatoidulistele. Mida oskate öelda, mis peaks neile andma? Mida nad tavaliselt söövad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 09:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
kõiki helbeid kaladele võib anda.Skalaar sööb kõike mis suhu mahub


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 11:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Oskab keegi öelda miks ta mul helvest ei söö? Võtsin nad muidu teisipäeval ja nad ise väga söögi vastu huvi ei tunne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 11:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Stress on.Las harjuvad.Kalad esimene nädal arad.Oota minu skalaarid põdesid oma 5 päeva kui julgesid avalikult sööma tulla ja nad oli esimsed ja ainukesed kalad akvas.(ei olnud keda karta peale minu nüüd on kõikk kalad mul platsi nii kui keegi akva juures liigub näljased rivis :lol: )


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 01:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Ok, tänud. Ostan siis homme lihtsalt sääsevastseid ühe hunniku kokku.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 27, 2009 08:01
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
mul ka skalaari toitmisega pisut jama kardan et toidan üle nad vist.
on siis puuris ainult 2 skalaari sellised pisikesed 2-3 cm ja nad vist tahax mul koguaeg süüa eriti 1 ujub pideval pinnal ja kui akvaarjumis mööduda käega veepinna lähedalt üle lasta on kohe platsis loodab süüa saad. nagu ikka süda läheb haledax ja jälle pudistan pisut helbeid ilusti sööb kõik korraga ära niipalju kui talle silma jääb ja otsib juurdegi.
Aga küsimus ongi pigem selles siis et kuidas ma peax andma neile süüa kas senikaua kuni nad endam ei taha või tõesti natukese aja tagant pisut pudistama või üldse 1 kord päevas!
tänud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
1x päevas ja nii palju, et see 30-60 seciga söödud...
Ära lase südamel härdaks minna... söövad muidu lõhki end ja vesi võib pahaks minna kui toiyu roiskuma satub...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
no ma ei saa aru. mul nad sõin mingi nädal sääsevastseid ainult ja nüüd ei taha enam neid kah. Ei söö helvestoitu ega sääsevastseid. no mida peaks veel neile pakkuma.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 09:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 27, 2009 08:01
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
põhimõtteliselt siis et annan hommiku toitu niipalju et nad jõuax minutiga umbes kõik ära süüa ja kõik aga kui nad peale minutist toidusöömist tahavad näitex veel ja sööx ka järgmise minutiga kõik ära mis ette annan või piisab neile ainult sellest esimesest toidukorrast.
see et su kalad ei söö ei oska nagu midagi öelda vb teised kalad piinavad neid seal nii öelda sinu silmaalt ära olles. aga mis kalad sul veel seal on ja palju su vee temp on?
mul oli lihtne panin kalad vette ja kohe kõik korras liiguvad ja ujuvad aktiivselt ringi ja söövad rohkem kui peax vist. ju neil on siis minu juures parem kui poes ja on õnnelikud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Süüa anna jah 1x päevas. Ükskõik kui haledad nad ka ei ole ei tasuks neile rohkem anda...!

Seda miks kalad ei söö... kui kaua nad sul olnud on? Ja vaheapeal nad juba sõid? Ega sa mingeid muudatusi ei ole teinud, mis viiks kalad stressi? Liiga suur veevahetus, uued terroriseerivad kalad vms?
Üldiselt kui kalad on stressis siis ei pruugi nad ei süüa. Stressi juhul tuleb oodata kuni nad harjuvad ja võimalusel eemaldada stressitekitaja (uute kalade puhul oodata kas harjuvad või siis emmast-kummast loobuda või näiteks akva sisustust muuta, et territooriumid muutuks).

Kui aga stressi ei tohiks olla, siis on äkki miski haigus kallale tulnud?

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 01, 2009 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
No vaatab u nädal veel. Annab neile sääsevastseid ja vaatab kas nädala pärast söövad ka helvest. Imelik kah just see, et nad ei söö helvest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 01, 2009 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 27, 2009 08:01
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
ei tea jah minu skalaarid söövad väga hästi helbeid. vahel 1 pirtsutab küll kui selle rohelise jupikese suhu võtab siis sülitab välja aga tavaliselt võtab kohe uuesti sama jupi ja paneb pintslisse.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver