foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: skalaari mari
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 25, 2009 09:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 19, 2008 10:26
Postitusi: 105
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
kas keegi oskab aidata. skalaar heitis marja suurele taimelehele, seda hoidsin akvaariumis 1,5 päeva, nüüd lõikasin taimel lehe ära kus mari peal ja tõstsin ümmargusse akvasse ( panin lehe alumise osa põhjakruusa sisse et püsiks paigal) vee sinna võtsin ka suurest akvaariumist. Küsimus siis selline, et kuna neile vaja õhutust siis kas selleks sobib mullitaja ja kas seda tuleks koguaeg lasta või mingi aja tagant teha :oops:
Palun aidake oma teadmistega.

_________________
Akvaarium 112 L. Kalad: 5-skalaari ja 1-põhjakoristaja ja õunatigu!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 25, 2009 11:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Meenub kuskilt raamatust loetu: õhupump peab pidevalt mulle marjale puhuma, temp. vist kuskil 27 kraadi kanti, kasulik olevat kergelt desinfitseeriv vesi (oli see metüülsinise lahus?). Peaks üle kontrollima.
Kuna kala pole pesa eest hoolitsemas, pead vist ise valgeks läinud terad pintsettidega välja noppima.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 26, 2009 12:52 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 02:54
Postitusi: 131
Asukoht: Tallinn
Kuigi skalaari marja ise 'välja haududa' on ka variant, pole see vist rangelt vajalik - skalaarid peaks ise marja valvmaise ja ventileerimisega hakkama saama. Ma mitte ei taha uskuda, et sinna marja peale peab pidevalt mulle puhuma ( olete te näinud skalaare marja peale mulle puhumas ?) aga kindlasti peab aereerimine töötama ja vesi marjade juures liikuma. Metüülsinist või muud sellist lisatakse tihtipeale kui mari on üldakvaariumist eraldatud, sest viljastamata/surnud marjateradelt ( neilt mis valgeks tõmbuvad ) kipuvad seened ka teistel levima.

_________________
Akvaariumid: 54l + 60l + 200l
Kalad: 3x gupi, 6x platy, 2x molly, 5x neoon, 5x mini corydoras, 1x ancistrus, 3xSAE, 3x Botia, 2x marmor-guraami
Muud: õunateod ja 10 sorti veetaimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 26, 2009 08:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Õhupump on vajalik ise haudumisel selleks, et vesi pidevalt marja ümber liiguks. Scalared muidugi ei puhu mulle oma marjale küll aga lehvitavad pidevalt "tuult" uimedega.
Otse loomulikult käis kogu jutt ikka marja kasvatamise kohta eraldi väikeses akvas mitte üldpurgis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 15, 2009 04:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 23, 2009 10:36
Postitusi: 99
Pildid: 3
Asukoht: Peetri
Kasutan juba olemasolevat teemat. Nimelt panid ka minu skalaarid täna esimest korda marja. Kõik ju väga tore aga täna peaks olema ka veevahetuse päev... Mis ma's nüüd teen? Kas hakkan sebima või ootan paar päeva? Või teen hääääästi rahuliku veevahetuse ilma suurema sifoonimiseta?

_________________
MP460 Eheim


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver