foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 37 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 29, 2009 09:42
Postitusi: 122
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Suuri lehti kipuvad suht agressiivselt närima ja kiskuma. Mul lõpetati ka suht kiiruga ära igasugu lehed. Seda küll väiksemas akvaariumis. Hiljuti õnnestus siit foorumist hankida pinnapealseid taimi. Neid pole nad puutunud, hakkan uuesti harjutama neid rohelusega ja küll need lehed uued tulevad. Pimendust akvale kus papagoid väge ei soovitaks. Kuigi jah vetika killib justkui ära aga nädal pimedust ja papagoil on mustad täpid peal. Või siis laigud sellised tumedad. Ja see siis tuleneb sellest pimendusest tingitud stressist. Minul tegi vetikaga papagoidega ühes akvas puhta töö pleco. 24h ja klaasid ja seinad olid puhtad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 06, 2011 03:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Priit R kirjutas:
Kuna siis Parrot teema siin võiks jätkuda ja teistel kergem oleks siis nüüd 5 päeva möödas marja kleepimisest seintele. Eile õhtul siis oli kaladel mingi esindus üritus. Igatahes söödi punaseid ussikesi ja peale näriti kalamarja seinte pealt. Mingit järge kaladele ei tulnud ja nähtavasti ei tule ka kunagi. Igatahes vaatamist on kui mari akvaariumis. Käituvad suht lahedalt :wink:



Minul ka nüüd sama teema, kleebiti mari akva filti seinale ja 1 parrot hoolitseb selle eest, koheselt kui märkasin erldasin osa akvast võrguga ära.
Eks vaatab mis edasi saab, jube agrsiivne isegi mind ründas kui võrku paigaldasin.

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 06, 2011 02:08 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Meie kallid papagoid kleepisid kookosekoore seest marja täis. Alguses oli mari roosakas aga nüüd on muutunud valgeks. Tean , et sealt ei tohiks ju väikseid papagoisid tulla aga kas on siiski mingi võimalus , et see juhtub. Praegu on möödas sellest mingi 4 päeva. Kaitsevad oma kookust ja kõik saavad tappa , kes sinna lähedusse satuvad.

Kuidas teha vahet isasel ja emasel papagoil?




Pilt

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 06, 2011 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu teada on valgeks läinud mari surnud. Mari peaks olema õrnalt läbipaistev, kui mari on piimjasvalge siis on surnud (viljastamata, hävinenud).

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 07, 2011 09:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Minu teada on papagoid aretatud liik ehk teiste sõnadega ristand. Niipalju kui ma olen netist nende kohta infot leidnud siis papagoidelt järglasi ei saa, nad küll teevad "pesa" aga mari ei ole eluvõimeline (see juba looduse poolt sedasi):cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 02:18 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Eelmine mari püsis umbes 5 päeva ja siis söödi see ära. Kahe nädala pärast aga pandi jälle uus mari küpsema kookose sisse :D Täna siis hakkasin iganädalast veevahetust ja sifoonimist tegema ja papagoid olid äärmiselt vihased ja ründasin minu kätt kogu protseduuri ajal. Kuna nad on ka teiste kalade vastu tigedad just marja paneku ajal , siis sai mul täna siiber nende pesapunumisest ja võtsin kookuse välja ja kraapisin marja sealt ära.

Kui tihti teil papagoid marja panevad? Ei tahaks seda , et iga 2 nädala tagant on papagoid vihased minu ja teiste kalade vastu ja kogu akva on veel ülesse songitud ja taimi purustatud.


Marjavabal ajal on nad väga sõbralikud ja ei puutu isegi gupisid. Taimed püsivad ka ilusti tervetena. Kaevamistöid tehakse mõõdukalt :D

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 02:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
mx kirjutas:
Minu teada on papagoid aretatud liik ehk teiste sõnadega ristand. Niipalju kui ma olen netist nende kohta infot leidnud siis papagoidelt järglasi ei saa, nad küll teevad "pesa" aga mari ei ole eluvõimeline (see juba looduse poolt sedasi):cry:


mx.il on õigus
Isased Blood parrot cichlid on steriilsed/viljatud (on ka erandeid olnud).
Tavaliselt poetab emane marja kõvale pinnale (kivi, kookos jne) ja mõlemad vanemad hakkavad valvama. Kui mari läheb halvaks või tekib seen siis vanemad söövad marja ära.

Siiski on kala farmid hakanud isaseid papagoi kalu süstima hormooniga, et muuta neid viljakaks. Enamik emas kalu on viljakad.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 [ 37 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver