foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaari mari
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 20, 2004 07:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
Täna pärastlõunal märkasin akvaariumi filtri küljes paar tosinat marjakest ning mulle tundus et need on skalaride omad sest:

*Skalaarid on kõige uuemad kalad ja varem pole mul marju olnud.

*Skalaarid patrullivad marja ümbruses ning ajavad ära kõik liiga uudishimulikud.

Sellega tekkis mul paar küsimust:

*Kas skalaarid tegelevad lõimetishoolsusega?

*Ega skalaaride emainsinkt teistele kalaele saatuslikuks ei saa?

*On see tõsi et skalaarid paljunevad ainult happelisemas vees ja kui karedamas vees koevad, siis on mari viljatu?

Asja teeb koomiliseks see, et müüja kinnitas et skalaarid kindlasti ei paljune...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 20, 2004 08:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Mul pidevalt koevad, enamasti kusagile suuemale taimelehele - vt. http://www.hot.ee/akvaariumihuvi/Skalaari%20mari.jpg .
Mis krd lõimetis... - ei viitsi vaadata, mis see sõna tähendab, aga valvavad marja sedasi´kuni jõuavad ja siis tigu või Ancistrus või keegi teeb ikka päkad peale öösel millalgi. Viimanekord mul pidasid seni vastu, kuni mari liigutama hakkas ja lehelt alla hakkas pudenema - siis ikkagi teised kalad pistsid nahka. Vanemad ise proovisid neid veel ennem tükk aega suuga tagasi paigutada lehele aga mõttetu üritus. Vaja ikkagi see mari sealt ära koguda ja soovitavalt samasse keskkonda jätta mingi võrgust korvi sisse. Ma sain nii maimud paaril korral ja viimasest satsist isegi paar kobedat maimu kasvamas nüüd juba eraldi akvaaariumisse tõstetuna. Paras nikerdamine igatahes :shock: Aga selleks, et endale ära tõestada oli mul kannatust see asi läbi teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 02:21 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
Täna on osad marjad muutunud valgeks, mis neil viga on?

Lõimetishoolsus peaks tähendama seda, et vanemad kaitsevad oma marja ning hiljem ka maime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 02:29 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Norman kirjutas:
Täna on osad marjad muutunud valgeks, mis neil viga on?


Valged marjad tähendab seda, et need pole viljastunud, ehk nendes ei ole elu. See on täiesti tavaline ja normaalne asi, et osa marjadest jääb viljastumata.

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 02:29 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Valged on surnd. :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 02:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
ja kui veel täpsem olla siis need valged on hallitanud ja see tuleb teistest võimalikult kiirest eraldada, sest see läheb kiirelt edasi ja lõpuks katab (hallitab) terve nn. pesakonna.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 08:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
Slara, mis ime läbi ma neid eraldan :shock: , proovisin neid välja noppida, kuid tulemuseks olid mõned lömastatud marjad ja kaks vihast skalaari.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 22, 2004 10:30 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Norman, lase nende olla rahus, sest hallitus ei peaks nakama nendesse marjadesse, mis on viljastatud (vanemad ise hoolitsevad ja puhastavad ka marju). Pojad peaksid sündima 3-5 ööpäeva järel ja kui sa ei neid sega, siis peaksid vanemad hoolitsema oma poegadest väga hästi.

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 22, 2004 11:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Minul ka hallitus ei levinud élusale marjale. Proovi kindlasti esimesel korral nii, et midagi ette ei võta. Julgen siiski ennustada, et 3-5 öp pärast hakkab mari õige pisut liigutama ja langeb põhja, misjärel vanadel on pea võimatu vahti edasi pidada ja sinu kolm põhjaporistajat, mõõksabad jne. lahendavad olukorra varem või hiljem. :wink:
Asi äkki toimiks, kui vaheseinaga eraldada teistest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 22, 2004 07:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
...et küll vanemad need valged marjad ise välja nopivad. Tavaliselt jah on see nii, aga on ka erandid ja seda just minu isase skalaari näol, kes ajab reeglina emase ära ja siis istub ise tähtsalt 3 päeva pesa juures. Kuna tema neid valgeid teri välja ei nopi, siis on ka väga hästi näha, kuidas see valge levib ja tekib täitsa nagu moosihallitus. See selleks, sina lase alguses tõepoolest asjal omasoodu minna ja küllap saad ise aru, kuidas asja paremini korraldada. Selge on ka see, et kõik skalaarid ei suuda kiusatusele vastu panna ja lihtsalt söövad oma marja ära.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver