mida kalu ostes silmas pidada, et vältida hilisemaid probleeme koduakvaariumis? 1. veendu, et ostetav liik sobiks sinu akvaariumisse oma kasvu, nõudmiste (temperatuur, ph, kh, tihe/harv taimestik jne.) ja kindlasti sobivuse poolest juba akvaariumis elavate liikidega 2. parvekalu ostes osta alati parv (min. 5 isendit), et kaladel ei tekiks stressi või nad ei hakkaks teisi liike terroriseerima. mõned kalaliigid vajavad kõrvale kindlasti paarilist.
kuidas kala valida? 1. veendu, et kalal ei oleks haigussümptomeid, nt. valgeid täppe, kokkutõmbunud või narmendavaid uimi, laike kehal, sissetõmbunud kõhtu (NB! mõnedel liikidel, nt. kuldkaladel võivad heledamad ja tumedamad laigud kehal olla täiesti normaalsed või uimed välimusega, nagu need narmendaksid). mistahes kahtluse korral küsi müüjalt üle, kas nähtu on normaalne liigiomane välimus. 2. ära osta kala, kellel ripub taga pikk väljaheiteniit - sellisel kalal on kõhukinnisus, mis stressisituatsioonis (keskkonnavahetus) võib veelgi süveneda ja tekitada probleeme. 3. ära osta kala akvaariumist, kus märkad olevat surnud kalu 4. ostes samast liigist kalu, mis kodus juba olemas, vali isendid, mis on enam-vähem samasuured kodus olevatega. ära osta kõige väiksemat, abitumat ja kõhnemat kala - haletsus võib hiljem kätte maksta. 5. vali alati sobiv isend ise. kogenud müüja tuleb ettenäidatud kala püüdmisega edukalt toime. erandiks on kiirete parvekalade ost - 100 ühesugust neooni ajaks ka sul endal silme eest kirjuks. selliseid kalu ostes palu müüjalt, et ta püüaks sulle kasvult suuremad kalad.
kuidas kalu transportida ja uue elukohaga tutvustada? transportimise ja aklimatiseerimise kohta saad lugeda täpsemalt haiguste artiklist. olulise lisana on vaja ära märkida, et samal päeval, kui kalad koduakvaariumisse toodi, ei tohiks neid toita - see hoiab ära seedimisprobleemid ja stressis kala toidust keeldumise tõttu toidujääkide roiskumise akvaariumis.
kellel tekkis tahtmine midagi lisada või küsida, võib seda julgelt teha.
|