foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: võtaks skalaarid, aga...
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
jälle paanikatuba.
mõte oleks osta kaks skalaari täiesti proosalisel põhjusel: gupide arv on vaja ohjes hoida, mõõksabad neid igatahes mul süüa ei viitsi ja siis ma mõtlesin, et skalaarid vast ikka teevad musta töö ära ja on veel ilusad pealekauba.
aga : igal pool kirjas, et skalaaril ikka suurt akvat vaja, lugesin eelnevaid teemasid ka, aga noh, küsiks ikka järgi. et mul seda kasti ainult 74 liitrit, kas mahutab kaks kalakest ära mõõksabade kõrvale?
gupisid ma juba jagasin ära ka, nii et selle võrra ruumi rohkem (kuni neid paganaid jälle juurde ei teki). et kas nad saaksid siis sellises mahuga kodus hakkama või matan oma skalaariplaanid maha?

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 11:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Olid kunagi mul akvaariumis gupid ja skalaarid koos. Alguses oli kõik ilus, aga kui skalaarid kasvasid suuremaks läks elu karmiks. Eriti kadusid isased gupid nende sabade tõttu.
Ma arvan, et skalaarid teevad sul puhta vuugi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 12, 2004 02:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
kui on nii suur akva nagu 74 liitrit siis skalaarid ei kasvagi nii suureks et täiskasvanud gupisid õgida. eks ise tead kas võtad või mitte, kuid skalaaridele soovitatakse vähemalt 80 cm pikka akvaariumi...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 12, 2004 10:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mul on sõbrannal 50 l akvas 2 skalaari ja 2 kuldkala, neoonid pealekauba. Suurtel kaladel on ümber pööramine raske-nii suured on. Neoonid kaovad pidevalt ja nüüd ka kuldkalade sabad loosis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 01:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 15, 2004 12:06
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Minul oli mõned kuud tagasi kaks skalaari 100L akvas. Kupidest nad välja ei teinud, pigem nokiti neid endeid, sabad olid kogu aeg lõhki. Barbused tegid gupidega küll üks:null. Aga skalaarid on väga varieeruva iseloomuga. Lõpuks pidin skalaarid naabrile ära andma, kuna tõin kreveti akvaariumi ja skalaarid hakkasid sellele intensiivselt jahti pidama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 01:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Mina soovitaks Barbuseid (aga mitte alla 6 tk). Siis peaaeg ukindel, et poegi enam ei esine. Mul endal kunagi elasid Barbused ja Guppid koos ja tõiskasvanutel polnud omavahel jagelemist üldse mitte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 01:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 15, 2004 12:06
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Hard, Mida sa oma konnale süüa annad?

Barbustega on nii, et neid ei tohi olla palju ega vähe. Mul oli 4 barbust, neoonidel amputeeriti saba, skalaaride sabad tõmmati lõhki,mollide sabad näriti ära, ühesõnaga kaos. Õnneks kõik kalad jäid ellu, ja barbused kolisid naabrite juurde.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
visuaalselt meeldivad mulle skalaarid rohkem. ja tõingi kaks pisikest endale. ja varsti andsin gupid üldse ära, et skalaarikestele tulevikuks rohkem ruumi teha (praegu neil küll pööramisega minegeid raskusi ei teki, nad mul väiksemad veel kui mõõksabad). peale mõningat mõtlemist sõid nad siis kahepeale enamiku gupipoegadest ära, teisi kalu ei kiusa (isegi suured gupid elasid nendega rahus), ka mõõkude sentimeetrised järeltulijad jäeti rahule.
väga aplad on. kui keegi akva lähedalt mööda läheb, on nad kohe ninad vastu klaasi sööki nurumas. igatahes paistab, et nad tunnevad ennast hästi ja on tragid ja elavad ning rallitavad akvas ringi. mina olen vähemalt esialgu rahul :)

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 07:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
xgas kirjutas:
Hard, Mida sa oma konnale süüa annad?

Barbustega on nii, et neid ei tohi olla palju ega vähe. Mul oli 4 barbust, neoonidel amputeeriti saba, skalaaride sabad tõmmati lõhki,mollide sabad näriti ära, ühesõnaga kaos. Õnneks kõik kalad jäid ellu, ja barbused kolisid naabrite juurde.

Konnadele annan aeg-ajalt külmutatud krevette (lõikan noaga peeneks sügavkülmast võetuna).
Mitmest kohast olen lugenud, et 6 Barbust on parim arv ja mul elavad nad täitsa omaettemaailmas, kedagi segamata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Klge ... kuidas skalaaridel nende 'jalgadega' (kõhualused kaks uime) on ...
Mul üks skalaar ainult ühe 'jalaga'. Ei tea kuhu teise kaotas ... vaevalt et trantsportimisel viga sai - olin nendega isegi väga etevaatlik. Kas see uim kasvab tagasi või jääbki nüüd ühega? Ega see neil elulise tähtsusega ei ole????
:( :( :(

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 12:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Mul on emane skalaar, kes marja tulistab iga paari nädala tagant ja sellel on ka üks uim ainult kahe asemel... :roll:
Usun siiski, et pole hullu sellest...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Loodame, et ta saab siis ühe jalaga kuidagi ära komberdatud ... ja ehk akasvab tagasi see uim ... :D :D :D

.... ei ole vist mõtet sellist asja loota .. !??

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Mhhh .. tundub, et minu kaks skalaarikest said lõpuks selgeks, et kust süüa antakse :D (helvestoidul jaoks kasutan seda toidurõngast) ....
Nüüd istuvad kahekesi nagu kuked seal ja ootavad ... Kas tõsti tahavad nii palju süüa :shock: ????
Aga see vist tähendab, et hakkavad uues akvas harjuma ... :)

Samas on Ancistrused kuidagi kummalised ... lasevad akva välisseinu mööda (mitte et mul ka siseseinad oleksid :D ) ringiratast, nii et teistel kaladel hakkab pea ringi käima. Samas nagu koguaeg 'koristavad' ja on suht aktiivsed ... Kas ongi normaalne, et niimoodi kihutavad???
Täpsustuseks: keegi ei kiusa ega aja taga ..

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2004 11:13 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Ancud on jahh sellised. Aga seniks kuni veel väikesed on. Nii kui suureks kasvavad on laiskvorstid ise. Minul kuskil pumba juues konutavad ja ei liiguta sabaotsa ka mitte ;) Tea äkki koolnud :p


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 04:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 11, 2003 10:28
Postitusi: 65
Asukoht: maal metsas
Võta kuldkala saad kõikidest ona pisikestest vudilastest lahti :D
aga barbustest piisab ka kui paar on (kaks kala) söövad nad kõiki mis suhu mahub :(

_________________
240 L elavneb vaikselt


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver