foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2005 06:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Käisin täna Reti poes ja ostsin siis neid sääsevastseid. Andsin paar ussikest, panin nad esikusse purgi sisse märja ajalehe sisse. Esikus on päris jahe. Kas seal on neil sobilik olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 24, 2005 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Hoian oma omasi külmkapis ajalehe sees kilekottis. Elavad kuskil nädalakese, olenevalt müügihetkel olevast värskusest. Sääsevastsetest juttu nimelt. :D

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 24, 2005 02:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Ja mis sa pärast nädalat teed, kui nad juba surnud on? Külmutad ära?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 24, 2005 05:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 05, 2005 01:36
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Lili kirjutas:
Ka kuivtoit võiks erinev olla, meie kaubandusvõrgus ju valikut küll. Erinevad graanulid, helbed, tabletid... Kes see ikka iga päev ühte sama toitu tahab :-k
Ja sääsevastseid on erinevates suurustes :!: (nt Tartu mnt-l). Mina toon nad koju, märja ajalehe sees nagu nad on, hoian mõne päeva külmkapis minigrip kotikeses ja kui ajaleht kuivemaks läheb, niisutan jälle veega läbi. Nii saavad kalakesed neid alguses elusaina. Siis teen neist ussikestest parajad portsud (mõne päeva möödudes kui nad enam nii palju ei vingerda :) ) ja papptaldrikule. Toidukile ümber ja hea aegajalt võtta :wink: Ja läheb loosi väga hästi. Ja sama jutt poest ostetud külmtoidukuubikute kohta - tükkideks ja sügavasse. Ja nii ongi menüü nagu restos 8) Minu kalade (gupid, mollid, barbused, neoonid, ancu (temal muidugi oma nämm, aga kärab ka teiste oma) lemmikuks on aga Sera Vipachips, küsimusele "miks?" pole nad siiski võtnud vaevaks vastata :lol:
Jõudu menüü koostamisel!


Ps! Ilusaid pühi!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 01:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juul 18, 2005 03:41
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
Ma hoian sääsevastseid külmikus, vähese veega väikeses purgis või klaasis. Kui vesi hägusaks läheb ja surnud usse tekib, siis saab kraanist vett juurde lasta, sodi ja surnud ussid tõusevad pinnale ja need saab ära valada.
Ma ise elustoitu eriti ei osta, elukaaslane käib palju kalal ja tal jääb neid motõlle ikka pisut üle. Ja järgmisel nädalavahetusel ostab uued :)

Risustan pisut teemat, aga seoses elustoidu ostmisega...
eelmisel nädalal ostsin Tallinnas Tartu mnt. poest väikeseid sääsevastseid (Tartus olen viimasel ajal ainult suuri saanud) ja vastsetega koos sain hulga trematoode (imiusse)- nii umbes 1 cm pikad, nägid välja nagu teravast otsast väljavenitatud õunaseemned. Algul vaatasin, et lihtsalt mingid valdeg tükid, teisel päeval kumasid (ilmselt vee mõjul) juba soolestik ja iminapad läbi keha. Kas keegi teab, millega tegemist võiks olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 02:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mina olen ka neid viimasel ajal sealtsamast päris palju saanud just väikeste sääsevastsetega koos. Mikroskoobi alla pole pannud, aga minu meelest ei ole tegemist mitte imiussidega, kes põhimõtteliselt elavad ainult parasiitidena vaid ripsussidega. Koolizooloogiast ehk on inimestel meeles piimjas lamelane ehk planaar Dendrocoeleum lacteum, kas just täpselt sama liik, ei tea, kalad söövad mul seda sama isuga. Aga see iminapa jutt tegi ettevaatlikuks, kui tõesti nii ja tegemist trematoodidega, siis peaks küll palju ettevaatlikum olema.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 02:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juul 18, 2005 03:41
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
Planaaril sellist kehakuju ei ole. Täiskasvanud imiuss (mõtlen just parasiite) nakkusohtlik ei ole, neil on pikk ja keeruline elutsükkel mis tuleb läbi teha. Ohtlikud on munad (ja küpseid munasid tuleb ka katkistest uusidest), mis sobivasse keskkonda sattudes teevad läbi mitu arengujärku ja siis sobivate (vahe)peremeeste kaudu lõpuks nakkusohtlikeks saavad. Loodan, et akvaariumikalad selle tsükli üks osa pole. Aga keegi võiks seda (nende usside puhul) kinnitada, oleks nagu kindlam.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 05:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Imiussi vastne areneb veetigude kehas.


Selineväike lause minu bioloogiaõpikust. :wink:

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 06:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
Meil oli just kontrolltöö nende usside peale. Imiussidest rääkisin pikalt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 07:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
epp kirjutas:
Planaaril sellist kehakuju ei ole. Täiskasvanud imiuss (mõtlen just parasiite) nakkusohtlik ei ole, neil on pikk ja keeruline elutsükkel mis tuleb läbi teha. Ohtlikud on munad (ja küpseid munasid tuleb ka katkistest uusidest), mis sobivasse keskkonda sattudes teevad läbi mitu arengujärku ja siis sobivate (vahe)peremeeste kaudu lõpuks nakkusohtlikeks saavad. Loodan, et akvaariumikalad selle tsükli üks osa pole. Aga keegi võiks seda (nende usside puhul) kinnitada, oleks nagu kindlam.


Planaaride kehakuju on väga muutlik. Aga kui on tõesti iminapad näha siis võib olla imiuss küll. Kõik imiussid on siiski parasiidid, nii täiskasvanud peast kui ka praktiliselt kõikides vastsestaadiumites. Mõned täiskasvanud on "kõigest" välisparasiidid, kes imevad kalalt lõpustes või läbi naha verd ja päris paljud suudavad kindlasti ka iseseisvalt ilma peremeheta mõnda aega toime tulla. Kindlasti ei saa need olla mingid siseparasiidid, sest nende sattumine täiskasvanuna sääsevastsete hulka on ebatõenäoline. Ja juhul nad on imiussid siis just nimelt välisparasiidid ja seda ohtlikumad just nimelt kaladele

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 25, 2005 09:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tuhnisin oma sääsevastsete vahel ja leidsin kaks kahtlusalust. Mikroskoobi all vaadates olen üsna kindel et tegemist on kaanidega. Kodus oleva kirjanduse põhjal võiks arvata et äkki Glossiphonia concolor aga 100% kindel ma nii täpses määrangus pole. Sugukond lamekaanlased on vähemalt minu elukate puhul küll kindel.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 26, 2005 01:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juul 18, 2005 03:41
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
aitäh, uurisin seda asja vahepeal ja ühe võimaliku variandina pakuti ka kaane. Ei tahtnud hästi uskuda küll...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 02, 2006 02:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Võtan vana teema uuesti üles kuna avastasin just ühes oma akvaariumis elamas planaarid ehk ripsussid. Ilmselt samuti sääsevastsetega sisse toodud ja kui ma nad juba avastasin, siis lähemal uurimisel selgus, et neid on seal ikka päris palju... Ei teagi nüüd kas muretseda või ei. Põhimõtteliselt ohtlikuks võivad nad olla väga väikestele maimudele, aga ega mul seal mingit mollide arvukuse kontrollijat ei olegi. Samas peaks usside arvu ikka kuidagi kontrollima hakkama, sest tundub, et nende sigimiskiirus võib vist olla ikka väga suur.
Kas kusagil Tallinnas on hetkel paradiisikalu Macropodus ocellatus müügil nähtud? Või oskab keegi mingit muud meetodit soovitada?

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 02, 2006 03:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
paradiisikalu silmasin roccas möödunud nädalal

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 02, 2006 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 07, 2005 01:54
Postitusi: 94
Pildid: 2
Asukoht: Jõhvi
Mina olen sääsevastseid tavaliselt kartuli sees külmikus hoidnud.

_________________
Antsud, Vetikaõgiad, Skalaarid, Tiigerbootiad, Sebrabootiad, Burbundi printsessid, Nannacarad,


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver