foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Guraamide kudemine???
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 03, 2004 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 03, 2004 09:40
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Mul on kaks paari marmorguraame. Mõlemas paaris paistis juba sügisel et emane on paksuke. Isased on kümneid kordi hakanud ehitama mullilossi ja samal ajal värvuvad tumetume sinuseks. Ka nende liigutustest ja teineteise otsimisest mööda akvaariumi paistab, et asi on kudemiseks küps. Kuid midagi ei juhtu. Päev või kaks nad mässavad ja siis rahunevad maha, et varsti jälle kõike alustada. Siiani aga täiesti tulutult. Kas oskate soovitada mis viga!

_________________
3Scalaari,1Acanthophthalmus kuhlii,3Marmor Guraami,3Antsistrus,3Rasbora,1Oranda,1Pärlkuldkala,3Bootsea,1Bonacefalius,,2Barbus nigrofascium,,2Ctenopoma acutirostre,2Coridoras panda,4Mikrogeophagus ramirezi,Algae,Pterygoplichthys gibbiceps


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 04, 2004 03:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
omal sarnane kogemus pärlguraamidega :? Isane üritas kuu aega järjest vahelduva eduga pesa ehitada aga kasu ei miskit... lõpuks loobusin ja tõstsin kalad suurde akvaariumisse tagasi

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 05, 2004 04:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2004 05:07
Postitusi: 11
hehee....

mul miilustasid kuldsed guraamid mitu kuud. isane pani aga oma mulle igatsorti nurkadesse.

ükskord tabasin siis neid ka pahateolt, kus isane pigistas marja emasest välja aga kui see valmis, siis hakkasid nad värskeid marju nahka pistma :(

vott sulle siis rõõmu

_________________
akvaarium:
- 190l nurgakas
- guraamid, neoonid, ancistrused, SAE


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 07, 2004 02:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 08:07
Postitusi: 158
Asukoht: Tartu
tundub, et minu emane marmor guraami on samuti paksuks läinud... varsti hakkab vist kudema? et kui kaua tal aega läeb sellega, et kudema hakata? ja kas nad(emane ja isane guraami) tuleks siis teistest kaladest eraldi panna ja mis teha tuleks?

_________________
60liitrit. 10 gupit + taimi täis.
r.i.p. 110l 16.05.2004 (04.02.2004)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2004 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 03, 2004 09:40
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Mul oli emane ikka neli kuud paks, enne kui avastasi nad pulmatantsult. Aga see on vaatamisväärsus. Poleks uskunud et kalad sedasi painduvad. Isane ju lausa keerab enda rõngasse ümber emase. Justkui selgrootu.

_________________
3Scalaari,1Acanthophthalmus kuhlii,3Marmor Guraami,3Antsistrus,3Rasbora,1Oranda,1Pärlkuldkala,3Bootsea,1Bonacefalius,,2Barbus nigrofascium,,2Ctenopoma acutirostre,2Coridoras panda,4Mikrogeophagus ramirezi,Algae,Pterygoplichthys gibbiceps


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 12, 2004 11:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 18, 2004 07:18
Postitusi: 20
Asukoht: tallinn
Lihtsalt soovitus :!:

temperatuuri tõstmine aitab kaasa :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 26, 2004 09:21 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 11:57
Postitusi: 71
Asukoht: Harku vald, Muraste küla
Kuidas guraamidega on, kas nad moodustavad paare ja teevad paksuks ainult omasugused :) st. kuldne kuldsega või vahet ei ole?
Minul oli kahe sinise ja ühe kuldse isase guraami peale üks emane kuldne guraami. Emane ei kasvanud peaaegu üldse, isased oli peaaegu kaks korda suuremad. Isased tõrjusid emast ja oli nukker vaadata kuidas ta kuskil nurgas peitis ennast. Paar päeva varem tundus tema loid käitumine ja kõhnus kuidagi imelik, eile avastasin ta surnud olevat :( Nüüd vaja uut või uusi emased guraamisi ja siit ka see imelik küsimus.

_________________
110L: Gold Barb, Tiger Barb, 5xClown Loach, 4xSAE, kilpselgsäga, Common Pleco, teod.
Valgus 74W, CO2, JBL CristalProfi e900


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 27, 2004 09:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Marxx, kui sa tahad paljundamisega tegeleda, siis ära sega liike.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2004 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Mitmelt poolt olen lugenud soovitust mitte pidada koos erinevaid guraamisid (kuigi paljudel siin on!). Peamine põhjus vist ongi see, et paljunemisel mitte segada erinevaid sorte? Kas guraamisid peetakse paarina või nt. 1 isane ja 2 emast? Minu guraamipaar ei saa eriti hästi läbi omavahel, võib-olla peaks teise emase veel muretsema? Tahaks neid paljunemas näha :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 06, 2004 03:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
isegi nii marmor kui kuld guraamisid pidanud. enamasti ikka paarina, kuid kui paar läbi ei saa, võib ühe emase juurde osta. kaks isast ühe emase peale on aga liig - teevad emasele liiga lõpuks :S


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2004 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 23, 2004 01:57
Postitusi: 82
Asukoht: Tallinn
minul sinised ja 3 täpiga guraamid, so 3 emast ja 2 isast. Üks emane nyyd juba surnud.
aga olid jah päris kaua emased nii paksud.
mul oli kohe mure, et emased surevad ära, nii paksud olid.
siis ostsin vee peal ujuva riccia ja sama päeval hakkas pulmitamine ja järgmisel päeval oli marja kõik kohad täis.
esimene kord ebaõnnestus, et koorunud midagi aga nii poole nädalaste vahedega heideti marja 4-5 korda.
teiste poolt söödi ka muidugi marja palju. aga nad ise küll ei söö. isane valvab lihtsalt marja ja võtab selle suhu, et paremasse kohta viia. pärast puhub uuesti välja.
välja "koorus" nii 300 maimu. Mõni sai päris kala kuju juba aga pandi ikka nahka. Isane kaistes neid nii, et ei saanud akvat absoluutselt puhastada. kallale tuli. 20st neoonist on ka nyyd alles 5. lihtsalt tapeti ära poegade sööjad.
meil oli selline maimuparadiis ja nüüdseks on 1 pea sama suur kui vanemad. Kolme täpiga, arvatavasti emane.
Nüüd ikka 5 guraamit. :lol:

_________________
nüüdseks: ca 12 kollast ja 1 sinine



akvaarium 200l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2004 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Mul sama küsimus, paljunemise kohta.
Mul on kõigest 60 liitrine akvaarium. Ostsin üleeile 2 guraamit, isase ja emase, sellised suuremat kasvu.
Isane ajab koguaeg emast taga. Täna aga märkasin, et emane ajab suust mingeid marjateri välja. Isane pole mingit vahupesa teinud ega midagi, aga see pakub huvi, et emasel tuleb suust marjateri välja. Ta sülitab välja ja siis jälle tõmbab tagasi ja nii koguaeg. Aga amrjaterad peaksid ju ikkagi tagaosast välja tulema, mitte suust? Või ta munes kuskil terad ära ja siis võttis suhu?
Akvaarium on ise muidu suht kalatühi, niiet ruumi guraamidel on. Hetkel on sea 5 neooni, 2 väikest skalaari, 2 ancu ja 3 väikest kala veel.

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2004 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
äkki ei ole need marjaterad vaid õhu mullid mida ta edasi tagasi loksutab.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2004 05:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
ocean kirjutas:
äkki ei ole need marjaterad vaid õhu mullid mida ta edasi tagasi loksutab.

Mismõttes edasi tagasi loksutab?
Suht ebatõenäoline on tegelikult tõesti, et 60 liitrises akvaariumis tahaksid guraamid paljuneda, aga äkki ikkagi :P

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2004 06:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
no minu enda guraamid on sellised et loksutavad mulle edasi tagasi ,üritavad teha vahust pesa.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver