foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kalade sobivus
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2004 11:26
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu mk
Mul hetkel 4 guppit, 2 põhjakoristajat, 2 klaasipuhastajat ja 2 õunatigu. Kas keegi oskaks öelda mis kalad sobiksid nende kaladega kokku. Et keegi ei hakkaks kedagi sööma (mitte ka kalapoegi) :?: :?: :?:

_________________
Akvaarium: 70 liitrine Juwel'i akvaarium, käivitatud 20.02.04
2 suurt + 10 väikest Guppit, 2 Põhjakoristajat ja 2 ancistrust, 4 mõõksaba, 1 Labeo bicolorit
Taimi kokku 6 sorti


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 02:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Nii, et ka kalapoegi ei sööda küll ei saa, sest sinu 4 guppit söövad ka oma pojad ise ära. Mul oli nii, et emane sünnitas isane ujus täpselt seljataga ja sõi kõik pojad ära. Poegi tuli aga üle 50 ja isase kõht sai kiiresti täis siis vigastas ta pojad lihtsalt ära. Peale selle sul on see klaasipuhastaja. ma küll täpselt ei tea mis sa selle all mõtled aga arvan, et mõni rüüsägaline ja too sööb kalamarja taimelehtedelt.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 03:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2004 11:26
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu mk
ok. a siis tahaks siis teada kalu kes lihtsalt sobiksid nendega kokku. kui emane guppi hakkab sünnitama siis panen eraldi. Ancistrus dolichopterus't kutsutakse klaasipuhastajaks. kas mõõksabad äkki sobiksid ja kuda on neeonidega?

_________________
Akvaarium: 70 liitrine Juwel'i akvaarium, käivitatud 20.02.04
2 suurt + 10 väikest Guppit, 2 Põhjakoristajat ja 2 ancistrust, 4 mõõksaba, 1 Labeo bicolorit
Taimi kokku 6 sorti


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 03:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Neoonid küll sobivad, sest nad kah Amazonase lähedalt nagu ancistrus ja trahavad enam vähem ühesuguseid veetingimusi. Pehme, happelineaga ja kuskil 24-25kraadi, gupid eelistavad soojemat (~27 kraadi) ja karedamat vett. Sobita selle lehekülje järgi neid kalu http://www.aquahobby.com/gallery.html

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 06:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Mõõksabad peaksid hästi su tulevast gupide suurpere iivet ohjes hoidma :D Muidu on nad päris rahumeelsed, minul vähemalt. Arvesta seda ka, kui suureks nad täiskasvanult kasvavad, akvaarium sul ju 70L-ine.

_________________
Akvaarium 112L (november 2003)
Akvaarium 325L (juuni 2008)
http://www.hot.ee/pavkaakva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 06:13 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
ee seda et...gupidele 27 kraadi celsiust sooja? no siis peavad need küll eriti imegupid olema. minu teada võid sa neid gupisid pidada ka üldse ilma soojendajata akvaariumis. need peavad ka +10 kraadise sooja välja. teine asi on muidugi eliit-gupidega - need tahavd ja vähe soojemat vett. aga 27 kraadi..no seda on kindlasti üle pakutud.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 06:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Mina olen lugenud, et gupid elavad nii roiskunud kui ka soolases vees. Kannatavad temperatuuri 16-33 kraadi, aga eelistatuim on 27 kraadi.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Mul praegu 3 kuldkala (60L JUWEL - temp. akvas 23 kraadi- valgus 12h ööpäevas - elustaimi veel ei ole, aga varsti saavad olema). Tahaksin lisada paar põhjakoristajat ja mõned teod. Nendega ei tohiks vist kuldkalad tülli minna? Aga milliseid kalu veel võiks nendega kokku panna ? Oleks tore veel ühte paarikest akvas ringi siblimas näha.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 11:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Igasugu loomi võib ju kokku panna, aga enne tasub kindlasti vaadata, millist vett ja temperatuuri keegi vajab... Kuldkalad nimelt on jaheda vee kalad ja ilma soojendusetagi peetavad - sinna juurde ei saa kindlasti Discust panna, kes vist peaaegu 30 kraadi tahab... Ancistrused (põhjakoristaja) tahab 24 kraadi ja ka pH mõlemal 7,0 vaja ja ok selle poolest.
Mul isiklikult ei karga ühtki head välimuse vm. poolest kuldkalaga kokkusobivat liiki pähe esimese hooga. Need kolmgi täidavad su 60 L ilusasti ära ja jääb puudugi :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 12:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hard kirjutas:
Kuldkalad nimelt on jaheda vee kalad ja ilma soojendusetagi peetavad - sinna juurde ei saa kindlasti Discust panna, kes vist peaaegu 30 kraadi tahab...

Mitte et ma arvaks et kuldkalu peaks discustega koos pidama, lihtsalt huvi pärast küsiks et millel see väide põhineb - enamus allikaid väidab et kuldkala (Carassius auratus auratus ) elab 0 - 41°C? Isegi oletades et erinevalt muudest kaladest (kus pakutakse temperatuurivahemikku ntx mõnede discuste jaoks 26-30°C) ei tohiks kuldkalaga vahemiku piiride lähedale sihtida on ka 30 kraadi korral toekas varu ju olemas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kas ma sain õigesti aru, et 60L puhul ei olekski mõtet rohkem kalu panna kui 3 kuldkala?? Ise arvasin, et kui elus taimi panen, et siis ikka kaks põhjakat kah ja mõni tigu.
Ja veel seda, et valgus tõenäolislet nõrgavõitu. Hetkel originaalis sees 15W toru. Peaksin kohe kätte saama uue toru, mis samuti 15w aga sinaka valgusega ja peaks äkki olema akvaariumitele mõeldud (nimi vähemalt midagi aqua.... bla-bla-bla ). Ega ei ole kogemust selliste asjadega?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 18, 2004 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Mul käib 60liitrine 2 15watise OsramFluoraga. Tegelikult on sellest vähe, minu abinôu on kôrge terrass, kus veesügavus on 20cm, seal kasvavad taimed. Allpool astangut taimi ei kasva, seal on sügavus 30cm.

Muidu vaata sinna tehnika alafoorumisse, seal on valgustuse teema pôhjalikult läbi nämmutatud. Saab teada, kust odavalt akvaariumitorusid ja armatuure saab jne.

_________________
Pilt


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver