Pinnal käimisel ja pinnal käimisel on ka vahe sees - Corydorased käivadki aeg-ajalt pinnalt õhku napsamas ja see on normaalne. Eluspoegijad käivad vahel veepinnalt proteiinikihti söömas. Jms. Aga kui kõik kalad käivad pinnal "hingeldamas", siis see ei ole normaalne ning üks võimalik põhjus selleks on ammoniaagimürgitus. Kui inglise keel sobib, siis lugemiseks ntx
https://www.practicalfishkeeping.co.uk/ ... on-ammoniaAga kui tõsiselt rääkida, siis 20 liitrine akvaarium sobib hästi krevettidele ja tigudele, aga kalade jaoks on see liiga väike. Soomes varasem loomakaitseseadus ei lubanud selgroogseid üldse väiksemasse akvasse kui 40 liitrit pista, mina soovitaks esimeseks akvaariumiks kus ka kalu tahetakse pidada mitte pisemat kui 54 liitrit - ja ka siis tuleb kalu väga hoolega valida.
Mis probleemid kaasnevad liiga väikese akvaariumiga? Esiteks see, et seal tõenäoliselt ei teki kunagi nii suurt bakterikolooniat, mis suudaks nii paljude kalade poolt tekitatavad jääkained ümber töödelda. Lisaks on aga see, et kui kalad on nende jaoks liiga pisikeses akvaariumis, siis kala kasv jääb kinni ja siseelundid känguvad. Kas hetkel on akvas liigset ammoniaaki või ei, näitab ära ainult test. Kui testi pole, võib teha ennetavalt 50% veevahetuse kord ööpäevas - aga pole sugugi kindel, et see on piisav. Halvemal juhul tulebki teha ntx iga päev 50% veevahetust, kui ammoniaagi taset teisiti all ei suuda hoida. Kui veevahetus pole piisav, jõuab ammoniaak surmavale tasemele ja kalad hakkavad otsi andma.
http://www.aqadvisor.com pole muidugi mingi lõpliku tõe allikas, kuid enamasti annab ta täitsa tõepäraseid tulemusi, mistõttu sobib akvaariumi üleasustuse vältimiseks. Saab täiesti iseseisvalt kontrollida, nii et pole vaja karta kellegi kommentaare.