foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 05, 2018 06:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
Juhtus nii, et mul on maimulõksus umbes 100 corydorase maimu, umbes 2 nädalased. Ja neli on isegi üldakvas ellu jäänud, kes on juba umbes 1,5 cm pikad. :D Lisaks on hunnik marjeterasid filtri peal ja taga. Nende pisikestega tegelemine on nii vahva ja ma olen täitsa elevil :) Aga mida teha juhul, kui mul õnnestub nad kõik umbes 2 cm kasvatada? Kas keegi sooviks?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 05, 2018 06:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Õnnitlused corydorase maimude puhul !
Oleksin igal juhul üks tahtjatest.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 05, 2018 06:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
Pille11 kirjutas:
Õnnitlused corydorase maimude puhul !
Oleksin igal juhul üks tahtjatest.


Tänan! Püüan nad kõik suureks kasvatada! Annan siis teada.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 10, 2018 10:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui kalu jagama hakkad, siis peaksid kolima oma pakkumisega ümber kas ostmise või ära andmise rubriiki. Siit seda vast raskem leida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 11, 2018 07:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
KRA kirjutas:
Kui kalu jagama hakkad, siis peaksid kolima oma pakkumisega ümber kas ostmise või ära andmise rubriiki. Siit seda vast raskem leida.


Mõistlik mõte! Natuke lootsin, kui siia postituse tegin, et keegi räägib oma kogemustest ka :)
Nagu mis vanuses loovutada ja kui paljud suureks kasvasid jms. Aga eks oleks pidanud küsima.
Eks siis millalgi teen pakkumise teise rubriiki :)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2018 05:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kuidas maimude kasvatus läinud on?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2018 12:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
Mul oli väikeses akvaariumis lõpuks umbes 150 maimu, aga ilmselt ma ei suutnud veekvaliteeti piisavalt heana hoida nii, et umbes 90 tükki surid mul ära. Kuskil 50 tk sain ära anda, nendest ma arvan, et pooled jäid vast ellu. Kui mul jäi väikesesse akvaariumisse umbes 20 kalakest, siis tõstsin nad ümber oma 105 liitrisesse. Seal nad hakkasid kenasti kasvama, kuigi mõned siiski ka surid. Ja osad väikesed kalakesed olid kõvera seljaga või poolhalvatud, ujusid ainult esimeste uimedega ning saba ei kasutanud. Arvatavasti mingi geenidefekti tõttu või siis sellest, et olin marjaterasid korjates marja vigastanud.
Praegu on mul kuskil 10 corydorast, kes pidevalt kleebivad oma marjaterasid taimelehtedele, klaasile ja isegi soojendile. Ma enam neid marjaterasid ei päästa ja maimulõksu ei pane. Kes jääb ellu, see jääb ellu! Aga Corydoras aeneused on vahvad tegelased ja mul on hea meel, et neid mu akvaariumis juba päris kena hulk on :)


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2018 05:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Üks põhjus veel, mis võib küüraklust ja muud vääraklust tekitada on suguluspaaritumine. Ma kutsun seda Prangli saare sündroomiks. Ema ja isa ja poeg ja vanaema ja lapselaps - kõik paarituvad omavahel, siis võib tekkida ka neid geenimutatsioone. Peamiselt tekib seda eluspoegijatega ja nood sigivad ka nii usinasti, et järje pidamine läheb sassi. Corrykate puhul nii suurt munade arvu (100) pole ma veel varem kuulnudki. Osad liigid neist sätivad oma marja ühe kaupa lehtede alla. Mul nii tegid. Kahjuks ei mäleta enam, mis liik see oli.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2018 02:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
See on hämmastav küll, kui palju marja Corydoras aeneused heidavad. Eelmisel nädalal oli umbes 20 marjatera soojendi küljes ja osa oli ka klaasil. Täna akvaariumis vett vahetades leidsin ämbrist 5 uut Corydorase maimu. Need ma muidugi püüdsin kinni ja lasin akvasse tagasi. Aga aprilli keskel, kui ma marjateradega lehed kokku korjasin (siis oli mul ainult 3 Corydoras aeneust) ja väikesesse plastmasskarpi akna peale panin, siis ühel reede hommikul oli igal juhul väga suur üllatus, kui ma seal suurt sebimist nägin. See on üldse ime, et nad seal ellu jäid. Kui käisin Kalakesest maimulõksu ostmas, siis öeldi, et tegelikult peab marjateradel ikka väike veeliikumine olema, vett tuleb iga päev pisut vahetada ja akna peal ei tohi neid ammugi hoida. Ma muidugi ei tulnud selle peale, et netist mingit infot otsida ja ammugi ei lootnud, et nendest munadest ka kalad tulevad.
Suve jooksul ma ikka ka korjasin neid marjateradega lehti kokku ja panin väiksesse maimude akvasse, nii neid oligi lõpuks umbes 150 (lugesin surmad ja ära antud tegelased enam vähem kokku). Proovin pildi panna neist esimestest tegelastest maimulõksus :)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2018 12:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lõksus kipub tõesti vesi seisma ja peaks vahetama korra päevas vast küll. Tõstad tasapisi lõksu veest üles, et vana vesi välja voolaks ning siis vaikselt tagasi. Jälgi, et tited raami ka võrgu vahele kinni ei jääks. Või kui on sisefilter, siis sättida lõks filtri väljavoolu alla. Aga see ei tohiks siis liiga ägeda voolamisega olla.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2019 08:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 17, 2019 11:26
Postitusi: 23
Tere!
Avastasin ka täna oma kiiversägal marja. Kannab seda rinnauimede vahel. Tundub 4 tera olevat seal.Isane hoolega väristab ennast emase kohal.
Kui suur on võimalus, et nad suures akvas ellu jäävad? Mul seal ju teisi kalu ka - mõõksabad, colisa laliad, daaniod, kääbusguraamid !


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2019 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minul on barbuste ja SAE-dega akvas ilusti hakkama saanud. Pigem on see mure, et mari süüakse enne ära kui sealt keski koorduda jõuab.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver