foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: skalaar
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 05, 2018 04:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 24, 2014 05:47
Postitusi: 32
Tere!

Kuna plaan teine akvaarium soetada,siis ühte akvasse lähevad ainult mõõksabad ja teise jääb skalaar koos põhjakatega.
mõtlesin ,et võtan ühe skalaari juurde. kuna mul kõigi eelduse kohaselt emane,siis sooviks isast. olen kuulunud,et skalaarid valivad ise paarilise(ma ei tea ,kui tõde see on). soovitati otsida keegi,kellel skalaaride parv ja panna enda oma sinna mingiks ajaks. äkki leiab paarilise.
ei tahaks lihtsalt tuua isast ja pärast ei saagi nad läbi.
Tänan!


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaar
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2018 02:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
loomulikult on suur tõenäosus et uus isane ei pruugi sobida nn emasega-kui see on emane- skalaaride sugu eristab ikka väga kogenud akvarist....skalaaridega soovitaks võtta grupp noori(sõltub akva suurusest) ja lasta moodustuda paarid

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaar
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 06, 2018 08:59 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 24, 2014 05:47
Postitusi: 32
Tere! No ja mulle soo kohta ütles üks akvarist. Mina ei oska eristada. Mul on 90l akva. Väiksed mõõgupojad kolivad uude akvasse. Sinna jääb skalaar ja kaks Antsu ja kaks põhjakat veel( vuntsidega põhjakad).


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaar
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 07, 2018 10:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
no 100l akvase saaks paigutada vaid 2 skalaari.....teisest küljest on turvalisem kui suures akvas alates 200l on ikka suurem grupp - siis ehk äki veidi vähem kaklusi - skalaarid- vähemalt minu ! kogemuste järgi väga :!: robustsed kaklejad -kuigi oli 5tk 200l akvas...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaar
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 10, 2018 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma olen näinud oma akvas, kuidas skalaarid kaklevad. Oli mul paarike ja üks oli siis "viies" ratas vankri all. Marja paneku aegu läks kähmluseks, muidu olid rahulikult oma vahel. Aga, jah, siis isane viskas end ikka kohe lapiti nagu lestakala ja siis tuli vungiga ja pikeeris nagu torpeedo.

Skalaare on üsnagi raske paaridesse saada. Rohkem katse-eksitus meetodiga. Poes müüakse nii väikseid, et sealt raske paari leida. Ja kui püüdmiseks läheb, siis on kõik kalad segamini ja seda õiget paari enam ei leia.

Kuskilt on mul mällu jäänud ka see, et kui keegi pakub kindlalt just seda sugu skalaari, kes Sule sobiks, siis ei pruugi nad omavahel ikkagi paari moodustada. Vot ei tea, kas see jutt ka päris paika peab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver