foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2018 09:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 19, 2018 10:06
Postitusi: 2
Tere! Ma tean, et seda on palju küsitud, aga kas on mõistlik võtta akvaariumisse betta kala kui seal on kaks gupit, mõõksaba, kaks põhjakoristajat, tigu ja üks poecilia maculatus?
Tean, et bettad võivad olla väga erineva iseloomuga: mõni on sõbralik, aga teine hoopis väga sõjakas, kuid kas saab üldse olla kindel, et see kelle mina saan, on sõbralik ning ei kiusa väiksemaid? Tahaksin lihtsalt üle küsida, sest enamus asju ma tean, aga pole lihtsalt kindel, näiteks kui gupid on nii värvilised, siis kas betta neid ei ründa? Asi on ka selles, et üks poemüüja väitis, et just emased kalad on väga kurjad ning teine jälle, et kumbgi ei ole sõbralik ja sööb teisi. Olen 10-aastane ja sain akvaariumi umbes kuu aega tagasi. Aitäh, kui keegi saab aidata!

_________________
70L 3 gupit, 3 põhjakoristajat, 1 tigu, 1 maculatus, 2 emast bettat ja 5 neooni.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2018 09:50 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
70l on liiga väike,et guppe ja isast bettat koos pidada, ehkki betta on väga uje kala, pimeduse varjus teeb ikka gupidele ära. Emasega on teine lugu,emane ei kakle gupidega kuna ta ei näe neis konkurentsi.

Millised "põhjakoristajad" Teil on?

Ja filter ka kui juba küsimiseks läks.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2018 10:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Pigem ei peaks proovima. Esiteks muidugi isane betta ja gupid. Betta näeb neis värvilistes võistlejaid ja üritab neile ära teha. Räägitakse, et bettade emased pole nii agressiivsed aga on nemadki gupisid täiesti ära rappinud. On küll raporteeritud rahumeelsest kooseksisteerimisest aga kes seda teab kaua need kestsid ja mis asjaoludel see toimis.
Aga sa vist pole mõelnud veel ühele ohule. Mõõksabad oskavad enda eest seista ja on nii mõnegi närvidele käiva isendi uimesid võimelised näksima. Isasele bettale on uimi näksivad kalad väga ebameeldiv seltskond ja varsti on stress, haigused ja ilmselt pikalt vastu ei pea. Ka plati võib uimenäksija mõnikord olla. Emastele bettadele uimenäksimine nii suur mure ei oleks.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 26, 2018 08:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 19, 2018 10:06
Postitusi: 2
Dront kirjutas:
70l on liiga väike,et guppe ja isast bettat koos pidada, ehkki betta on väga uje kala, pimeduse varjus teeb ikka gupidele ära. Emasega on teine lugu,emane ei kakle gupidega kuna ta ei näe neis konkurentsi.

Millised "põhjakoristajad" Teil on?

Ja filter ka kui juba küsimiseks läks.


Põhjakoristajate liik on corydoras ning filter on Juwel Bioflow One.

Aitäh abi eest!

_________________
70L 3 gupit, 3 põhjakoristajat, 1 tigu, 1 maculatus, 2 emast bettat ja 5 neooni.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 27, 2018 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma jällegi ootaks igasugu kalade võtmisega, sest akva ju päris noor - alles üks kuu vana. Ise hoiaks hoopis silma peal vee kvaliteedil. 70-liitrine pole just teab mis suur, et sinna väga kalu paigutada. Elustaimede rohkus oleks hea. Corrydoras on parvekala ka 5-7 oleks hea neid akvas pidada. Palju rohkem sinna Su akvasse nagu enam ei mahugi mu meelest.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver