foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2018 03:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2017 10:51
Postitusi: 7
Pildid: 1
Asukoht: Viljandi
Olen pisemate kaladega alles algaja ja seega tekkis küsimus (loomulikult). :wink:
Mul on akvaariumis mitmed gupid, 1 betta, 2 corydorast ja 1 väike ancistrus - ühtäkki hakkasid gupidel sabad kaduma! No sedasi nagu natuke kakutud oleks (mitte "saba maha hästi pea lähedalt"). Mida arvate - kes seda teeb - kas betta või keegi "omade" seast?

_________________
ZeN = 200L+120L+54L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2018 07:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Eesti gaas tegi :) :D
nali naljaks aga kui nüüd teemasse siis kui suur akva...kaldun arvama et saba võiks näksida kas suur emane gupi või betta sest antsud ja coryd võib kindlalt välistada

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2018 11:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sabadel mingeid valgeid rante ümber pole? See võiks viidata mädanikule. Ma paneks JBL-i Acclimoli akvasse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2018 11:42 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Isaseid guppe ja isaseid bettasid ei tohtivad koos pidada. Isaste gupide värvilised ,lehvivad sabad ajavad isastel bettadel rusikad sügelema. Kui võimalik ,siis tehke pilt nendest kakutud sabadest (ja näidake pilti meile ka)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Reede Jaan 12, 2018 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2017 10:51
Postitusi: 7
Pildid: 1
Asukoht: Viljandi
Tegemist väikse nanoga - 54L.
Sabadel rante ei täheldanud. Kakutud sabasid on 3 koos kollase guppyga.
Kalad ise on rõõmsad õnneks.
1000 vabandust - no ei saanudki ma aru, kuidas selget pilti teha. Piinlik, arvestades, palju nad poseerimisega vaeva nägid. Ühe pildi siiski jätsin albumisse..

_________________
ZeN = 200L+120L+54L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Reede Jaan 12, 2018 11:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Ikkagi betta on süüdlane. Punane saba on kakutud,sest see hakkab paremini silma ja ärritab isast bettat rohkem kui mustad lehviksabad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 13, 2018 01:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2017 10:51
Postitusi: 7
Pildid: 1
Asukoht: Viljandi
Hmm.. siis on küll kehvasti. Vaat kus väike põrsas!
See on lapse akvaarium ja betta oli tema esimene soov. Guppe endale ka ei soovi, sest siis nad süüakse esimese kellaviietee ajal koos küpsistega.
Tänan neid, kes vastasid :)

_________________
ZeN = 200L+120L+54L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 14, 2018 10:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Bettad annavad kõigile kaladele pasunasse kui nad pesa peavad ja teised liiga lähedale tulevad. Tapavad ära ka kui vajalikuks peavad! Pigem oleks mõistlik neid eraldi pidada. Pesitsemise ajal tuleb olukorda jälgida sest iseane betta tapab ka oma emase kui ta arvab et see pesa ohustab. Tihti arvab! Võib-olla on isasel õigus, ei tea...
Bettad ei sobi eriti kokku teiste kaladega. Link sobivusele: /kalad/14147/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 16, 2018 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2017 10:51
Postitusi: 7
Pildid: 1
Asukoht: Viljandi
Betta on muidu imeline kala, lisaks ilule, on nad ka kuidagi arukad.
Ilmselt, iga kala on isemoodi. Minul on 2 bettat olnud koos guraamide, skalaaride, diskuste, platyde, mõõksabade, barbuste, ansistruste, sewelliate, bootiate, tetrate, haratsiinide,corydoraste, plati, ellioti ja multispinosaga. Kooslused on kenasti toiminud. Sabadki on kõigil ilusad. Ju tuleb rohkem süüa anda kui korra päevas. :wink:

_________________
ZeN = 200L+120L+54L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2018 10:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Oot, miikene, kui suur Su akva siis on? Lõpuks sain aru, et lapse akva ja 54-liitrine? Sinna palju rohkem ei mahugi, kui üks ennast täis kukk. Põhja uitama ehk antsistrus.

Kus akvas selline kooslus oli: "Minul on 2 bettat olnud koos guraamide, skalaaride, diskuste, platyde, mõõksabade, barbuste, ansistruste, sewelliate, bootiate, tetrate, haratsiinide,corydoraste, plati, ellioti ja multispinosaga. Kooslused on kenasti toiminud." Ju ometi mitte 54-ses? Ma eeldaks umbes 240-liitrist. Sinna ju mahubki rohkem kalu, kui 54-liitrisesse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 18, 2018 11:31 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Need võisid olla emased bettad. Emased ei kakle.
Tagasi esimesse postitusse - kas praegune betta on emane või isane? Kui gupidel sabad katki siis on vast isane.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Reede Jaan 19, 2018 05:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2017 10:51
Postitusi: 7
Pildid: 1
Asukoht: Viljandi
Nonii...
Enamasti iga postituse joone all on rahval kirjutatud kalade ja akvaariumide kohta, mis neil on jms. Osadel on väga üksikasjalik kirjeldus ja huvitav on lugeda...
Mul on kalad olnud pikka aega, siin foorumis olen olnud kevadest ainult... Siiani ei julgenud midagi küsida ega kirjutada, sest näha on, et esimese hooga saab nagunii kellegi käest nuhelda ja nii ongi - juhtus sama ka minuga...
Minu postituste all on kirjas akvaariumid, mis mul olemas on. Ei ole ainult nano. Vabandan siiralt, kui kusagil segaseks jäin.
Juhtum, mille kohta küsisin, käis aga tõesti nano kohta - meil pole enne guppysid olnud ja rumalast peast otsustasin teiste arvamust küsida.
Need liigid, mida mainisin, on siiski olnud suuremates akvades, sest nanodesse enamik neist ilmselgelt ei sobi. Ja ehkki, mullegi meeldivad värvikirevad sikliidid, olen pidama jäänud nn Community tank-tüüpi koosluste juurde - mõnus rahumeelne vaatepilt. Kalad on armsad!
Ja ikkagi - tänan neid, kes arvamust avaldasid :)

Ja teemasse ka: betta on isane :) Seda veel märgin - kahte bettat pole kunagi kokku pannud, kumbki oli omaette (äkki jätsin sellise mulje oma sõnakasutusega).

_________________
ZeN = 200L+120L+54L


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 21, 2018 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 13, 2017 08:13
Postitusi: 19
Ära seda nuhtlemist südamesse võta. Foorum ongi suhtlemiseks ja kui keegi kipubki otsekohesem olema, siis mis seal ikka. Küsija suu pihta ei lööda ja internet ei saa kunagi nii täis, et peaks ainult "tarku küsimusi" esitama. Aga tulevikus tasuks alati olukord lahti kirjutada (ma nt ei viitsi enamus aega lugeda neid kasutajate allkirju, ei tea kuidas teistega on).

Et aga teemas püsida, siis mul kippusid punast värvi sabadega gupid kaklema musta värvi sabadega gupidega. Siis olid ka kõigil sabad katki ja lõpuks aeti nõrgem üldse filtri taha lõksu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kes tegi!
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2018 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Eks ta paraku nii ongi, et küsimus tuleks võimalikult hästi lahti nämmutada ja ennetuslikult igasugu (ka isegi ülearusena tunduvat infot) kaasa panna. Kirjakeel ongi niisugune, kus igaüks oma intonatsiooniga selle välja loeb. Ja alati ei oska ka neid sõnu ka niimoodi hästi ritta sättida, et miskit halvatoonilist sellest välja ei loetaks.


See joonealune on tõesti tore, aga enamasti ei loe sealt välja, millal ja kuidas on akvad käivitatud, millal ja kui palju kalu korraga lisatud. Ka vee vahetamise kohta pole seal infot ning filtritest. Ja kahjuks ei loe sealt ka välja akvaristi staaži. Nii siis tekivadki n.-ö. tobedad (staažikale akvaristile solvavad) küsimused.

Väga sageli on profiil täitmata, kust võiks ka infot saada. Müügi või ostu grupis näiteks oleks see üsnagi oluline, kui pakkumises/soovis pole kohta mainitud.

Ma olen saanud ka nuhelda, kui "lolle" küsimusi olen akvaristilt küsinud. Vastus on umbes nii: "Ega ma loll ole. Mul juba 10 aastat akvad." No aga kust, pagan, mina seda küll teadma pean, kui kusagil kirjas pole!

Seega rahulikku meelt ja vastastikku mõistmist :) Kõik siin foorumis toimub ikka abistamise suunas.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver