foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Reede Mai 12, 2017 12:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Maaks kirjutas:
Offtopic. Pseudoprobleem. Te ikka teate kui palju akvaariumikalu kalu "alustavate akvaristide" poolt kodudes ära tapetakse (tegelikult surnuks piinatakse) või kui palju "päris kalu" kalurite poolt esmalt julmalt väärkoheldakse ja seejärel ära tapetakse. :( (piirdudes ainult kaladega)
See paarkümmend bettat poes "mitte kõige paremates tingimustes" on niivõrd tibatilluke "probleem", et võrdlust annab ikka otsida. Tõenäoliselt 90% neist leiab oma otsa kellegi kodus "minu esimese kalana".

Et siis nagu, kuna mujal tapetakse ja väärkoheldakse palju rohkem, siis ei oleks siinsele olukorrale üldse vaja tähelepanu pöörata? Kummaline arusaam. Probleem võib olla nii tibatilluke kui tahes, probleemiks jääb ta nagunii. Või siis kui on tibatilluke, siis on pseudo? Huvitav on loomulikult teada saada, kuidas seda mõõta, kas on tibatilluke või enam nagu ei ole


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Reede Mai 12, 2017 02:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
Kahju loomulikult, kui kalu sedasi väärkoheldakse.
Aga mis on õige, kui järves kalade populatsioon on kõrge ja mingil põhjusel aastaaeg ei anna putukatele piisavalt võimalust paljuneda, siis hukkuvad paljud kalad lihtsalt nälja pärast.
Või talvekülm jäätab tiigi ja kalad lämbuvad surnuks (mis ei esine õnneks viimastel aastatel).

Loodus võib vaesele loomale ise sellist häda teha, seda aga peetakse normaalseks ja ei tehta sellest välja.
Kui inimene on võtnud loodusest mõne liigi ja suudab liiki paljundada, säilitada, siis ei tohiks probleemi olla. Lihtsalt loodusest võtta, midagi tagastamata on julm.


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Reede Mai 12, 2017 07:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 19, 2014 06:31
Postitusi: 305
Asukoht: Tartu
Mina olen Zoomaailmast nii topsis betta ostnud ja nädalaga oli ta surnud. Betta-s aga oli ta koos rahumeelsete parvekaladega koos ja elab minu juures juba aasta :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 17, 2017 08:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Kahjuks ongi bettad peaaegu igas poes samamoodi müügil. Kõige jubedam vaatepilt meenub Lätist: tops oli nii tilluke, et kala ei saanud ennast sirgekski lükata, vaid pidi poolkõveras olema. Ning võib vaid oletada, mis tingimustes neid pärast ostu peetakse, kui poes nähtu põhjal arvatakse, et nii ongi õige.

Seepärast üritan oma kaladele anda parimad võimalikud elutingimused. Näiteks minu betta elab üksi 45-liitrises elustaimedega akvaariumis, kus on filter ja soojenduspulk ning piisavalt tegutsemisruumi. Alati aktiivne, värviline ja uudishimulik kala.

_________________
...


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 18, 2017 08:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Poes on tähtis müügipind, iga sentimeeter loeb. Ja loodetakse, et kalad ruttu ära ostetakse ja nad endale paremad kodused tingimused saavad. Nii ta paraku on. Ega mullegi need topsikukesed meeldi. Aga poes pole võimalik ju iga isane betta eraldi üksinda 45-liitrisesse akvasse panna. Ja kui olekski selline võimekas pood, siis kruviks see kala hinna ilmselt ikka väga kõrgele.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 09, 2017 04:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Gupps kirjutas:
Nendele kaladele müüakse akvaariume 0,75 gallonit, mis on umbes 0,3 liitrit.
/---/


0,3 liitrit on limonaadipudeli maht!
0,75 gallonit (USA) on 2,84 liitrit. Gupps on teisendamisel umbes 10x mööda pannud.
Aga et ka kolme kuu jooksul pole kollektiivne teadvus seda viga üldhariduse baasilt avastanud ja pole teadlik, et 1 gallon on tegelikult rohkem kui 1 liiter... maigaad!


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2018 06:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
:) Jah, sul on õigus.
Võtsin googlest esimese kalkuraatori, vist ei saanud terminitest aru ja postitasin piinliku kirja :oops:


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2018 06:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
Muidugi 3l purki akvaariumiks pidada, ma ei tea. isegi kui ma arvutamises eksisin.

Paljude sõpradega olen arutanud, et normaalne akvaarium, kus elab 1 kala üle 10 a on 100% etem kui kass, koer, hamster, merisiga. 8)


Üles
 Teema pealkiri: Re: ZooMaailm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 16, 2020 02:41 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 17, 2020 11:37
Postitusi: 2
miks ta etem on ? mul on kalad ja kass mõlemad, kalu on ilus vaadata aga kaissu tekialla nad ei poe.


Üles
 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver