foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Melanotaenia praecox
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 01, 2017 11:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Aasta lõpus sai külastatud Tartu mnt. poodi ja seotatud mõned kalad. Seal on suur vikerkalade akvaarium, aga kahjuks nende ilu ei paista seal kuigivõrd välja, sest kalad on veel väikesed ja neid on palju koos.Tõin endale mõned Melanotaenia praecox-id - piltidel ei paista need kalad just teab mis atraktiivsed. Kui nad aga end hästi tunnevad, siis nad otsekui helendavad sinakasvalgelt, sinna juurde punased uimed - ilus! :) Üritasin neist pilti teha, aga nad sebivad lakkamatult ringi ja kui üritada fotosessiooni teha, siis muidugi trügivad ka teised pildile. Hetkel kasutan pildistamiseks moblat, sellel on küll igati võimekas kaamera millega saab kenasid pilte teha - aga see riist on liiga uimane nii elavaloomuliste kalade pildistamiseks. :( Tüübid tulevad aparaati vahtima, vajutad nuppu - ja kui siis lõpuks riist jõuab pilditegemiseni, on kalad ammu kas minema ujunud või vähemalt külje ette keeranud... Korra isegi püsisid pikalt paigal, aga just siis otsustas mobla et tal on hetkel tähtsamatki teha. Nii jäigi peale peale pooletunnist ponnistamist ja tontteab kui paljude piltide tegemist ja kustutamist parimaks selline udukogu: Pilt
Et mida tahan öelda on see et vikerkalad on imeilusad, aga enne ostma minekut tasub teha kodutööd ja vaadata kes on kes, poes ei saa asjast õiget sotti.
Hea koht alustamiseks on http://rainbowfish.angfaqld.org.au/Melano.htm

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia praecox
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2017 06:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Midagi huvitavat, Rein! Kahju, et pole ise leidnud jaksu ja aega sinna armsasse uue asukohaga poodi minna. Teenindus seal alati viimase peal. Ja kalade valik ka alati väga huvitav. Pluss veel, et pole sealt ma siiani ühtegi haigust omale koju toonud. Kord oli juhus, et uued kalad olid karantiinis ja müüdi mulle neid vaid suure lunimise ja oma vastutuse peale. Äge pood!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia praecox
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2017 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 13, 2016 07:04
Postitusi: 6
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
KRA kirjutas:
Äge pood!

Mul on ka need M.p sealt. Veel on mul 4 eri vikerkaarekala, kõik Kunderist.
Eestis on vähe saadavaid ja minu jaoks peaks vikerkala olema 10+ cm.
Jah M.p on väiksem, kuid nii ilus :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia praecox
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2017 08:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hüpe teemast üsna kõrvale - mul nii naljakas lugeda, et see pood on Kunderi pood. Viimati on seda mul palju juhtunud, sest leidsin hiljuti FB-st veel neli akvaristide gruppi ja seal kutsutakse Kunderi poeks. Vana asukoht oli ikkagi sissepääsuga Tartu mnt.-lt ja nii ta nimi on mulle jäänudki. Uude saab äkki ka Kunderist? Siiani pole veel jõudnud neid külastada! No peaks end kokku võtma ja neile koogikese viima. Nii armas ja pühendunud seltskond seal.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia praecox
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2017 10:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Saab jah ka uues kohas Kunderist poodi, isegi paremini kui vanas kohas. Ja soovitan kindlasti minna, uues kohas on neil ruumi kõvasti rohkem, nagu ka kaupa.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver