foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Daniod ründavad Platysid
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2016 08:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Sättin praegu üles 54L akvaariumi
Seal on 5 sebra daaniot.
Taimestikku on vähevõitu, pean märkima, mõni üksik puhmas.

Eile lisasin 3 isast Platyt, kelle aklimatiseerimine ei ole kõige edukamalt kulgenud.
Eile olid platyd häbelikud ja kartlikud, aga ka täna nad kardavad pigem ja peidavad, on põhjas.
Juurde on lisandunud daaniote poolne ahistamine.

Daaniod tavaliselt pigem kiuslevad omavahel, aga päris tihti ajavad korra mõnda Platyt taga.
Praegu tundub, et nad kõik tegelevad sellega, mitte mõni üksik pahatahtlik indiviid.

Mida teha?
Guugeldasin ja variandid, mis on laual
1) Panna juurde paar daniot(siis 7 kokku), siis nad kaklevad omavahel?
2) Panna daniod teise avasse(kus mul on rahumeelsed daniod ees)
ja nende asemele võtta 5 gupit.
3) Vahetada teisest avast rahumeelsed daniod välja 54 daniote vastu.
Kust ma tean, et nood on rahumeelsed? Nad pole minu mollyt kiusand, pole näinud varem sellist käitumist.

Mis võimalused mul on, et üks teguviisidest annab häid tulemusi?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2016 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Tere.

Ma ei leia teemat ülesse aga kunagi ammu oli mul sama probleem guraamidega ja siis siin õpetati, et tuleks võimaldada kiusatavatele peidu ja pelgupaika- karmim oli restiga eraldamine ( vahesein) aga väga hästi toimis õpetus, kus õpetati, et taimedest tuleb teha sellised nö. kojad ( nagu Kadrioru pargis see allee umbes) - ma siis vallisneriast tegin ja oi, kuidas see aitas.

trv!
k

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2016 11:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Eks Su akva on ka tiba väiksevõitu. Sinna vist väga neid "Kadrioru koridore" ei tekita. Aga ikkagi tihedam taimestik ja koopad ning muud varjumise variandid on abiks kindlasti. Dekoratsioonide lisamisel jälgi, et avad oleksid piisavalt suured, et ka kõige suurem kala läbi mahuks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2016 12:26 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Aitäh nõuannete eest. Ei arvanud, et mul võib olla lootust ainult taimestikku kohendades asi mõistlikuks saada.
Koridoride jaoks on vast akva pisike, aga pärast paari uuringut kujundasin kõrgematest taimedest diagonaali. Homme kui aktiivsem elu pihta hakkab on tulemused näha. Praegu ollakse hämaras uimased ja energia kulub pigem uue keskkonna uudistamisele.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2016 09:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
üldiselt on danio rerio väga rahumeelne parvekala, arvan ka et rohkem taimestikku on kindlasti abiks...ja muidugi pisemas akvas on ,,tülid,, kergemini tulema.... :idea: daniod tahavad ujumisruumi ka ja sellest johtuvalt peaks jätma akva keskele või esiplaanile pikema ujumisruumi ka- et siis kogu akvat pole mõistlik taimi täis toppida

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2016 09:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Nüüd on seal palju rahulikum juba, uskumatu, tundub, et taimede istutamine mõjus, üritan kuskile pikemat ruumi ka jätta


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver