foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2016 08:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
kykimyki tänan pakkumast aga juba on akva sisustatud.
2 nädalat on siis olnud skalaarid akvas, täna vaatasin et üks suur on ikka kole pahatahtlik ajab teisi taga rohkem kui alguses mõtlesin et jälle jama aga väheke tähelepanelikumalt vaadates tundub et juba on marja visatud ja 2 tükki hoiavad kokku ja valvad koos pesa :lol:


Attachments:
Faili kommentaar: tublid vanemad
4.jpg
4.jpg [ 240.84 KB | Vaadatud 108 korda ]
3.jpg
3.jpg [ 178.51 KB | Vaadatud 108 korda ]
2.jpg
2.jpg [ 176.8 KB | Vaadatud 108 korda ]
1.jpg
1.jpg [ 103.01 KB | Vaadatud 108 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 06, 2016 10:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis, kui juhtus tõesti, et õnnestus saada paar(kui nad ka peale kudemist ,, normaalseks,, jäävad), siis see nagu loto võit, et ostad 2 kala ja saad paari....

Ise aga loodan [-o< , et minu kalad(diskused) veel kudema EI hakkaks...olen juba nn kudemisvitsad :x kätte saanud

Edu igatahes! :) äkkiõnnestub sul ka mõned maimud tulevikus üles kasvatada- kui teed enne põhitõed selgeks nende kasvatamisel

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 06, 2016 03:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
Ostetud on siiski 4 skalaari 2 tükki olid veidi suuremad ja teised 2 on pisemad , aga jah tegin pildid ära natuke aega hiljem kustutasin akva tule ära (akvas on õrn öövalgus ka pael et kott pime ei ole)
Enne magama minekut vaatasin veel akvat korra ja kõik... marju pole enam ei tea kes niikiirelt puhta vuugi tegi aga täna kõik jälle normaalne agresiivsust väga pole(muidugi skalaarid 2 tükki on kuulutanud ühe poole enda omaks ja teised 2 saavad jälle läbi oma akva poole peal.


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 06, 2016 03:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
bardatulus kirjutas:
niisiis, kui juhtus tõesti, et õnnestus saada paar(kui nad ka peale kudemist ,, normaalseks,, jäävad), siis see nagu loto võit, et ostad 2 kala ja saad paari....

Ise aga loodan [-o< , et minu kalad(diskused) veel kudema EI hakkaks...olen juba nn kudemisvitsad :x kätte saanud

Edu igatahes! :) äkkiõnnestub sul ka mõned maimud tulevikus üles kasvatada- kui teed enne põhitõed selgeks nende kasvatamisel


Äkki sa tahaks täpsustada mis mõttes "normaalseks jäävad"?
Ja millised olid siis sinu "kudemisvitsad"?


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 07, 2016 12:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lihtsalt mainin, et emane skalaar üksinda võib ka marja heita. Marja ainult ei viljastata ja sealt ei tule maime.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 07, 2016 08:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
KRA kirjutas:
Lihtsalt mainin, et emane skalaar üksinda võib ka marja heita. Marja ainult ei viljastata ja sealt ei tule maime.


Kas selleljuhul ei peaks ta kõiki eemal hoidma? mõlemad skalaarid käisid munade ümber ja ajasid teisi ära
Ja kas viljastamata munad peaksid olema valget värvi või võivad ka olla kollakad?


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 11, 2016 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu arust viljastamata ja untsus mari on piimjas või siis ehk ka kollakas. Nii ka teistegi kalade puhul. Isegi näiteks vesilikel (triitonitel) on nii. Terve elus viljastatud mari on läbipaistev.

Ka viljastatud marjadest läheb hulgi "raisku". Emane võib vist kah oma viljastamata marja kaitsta, aga üsna ruttu peaks muutuma see läbipaistmatuks ja siis ilmselt süüakse ära.

Aga tundub, et Sul äkitsi ongi paar, kui mõlemad marja ümber keerutavad. Kui mari olemas, siis ma jätaks ööseks mingi valgustuse akvale peale. Mõtlen näiteks põranda lampi (mitte akva enda valgustust) või muud võimalikku kohtvalgustustust just marja peale.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 09:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
jah viljastatud marjaterad on kollakad ja läbipaistvad ja mingi hetke pärast on näha ka seal sees elu....viljastamata on valged piimjad läbipaistmatud ja suht ruttu riknevad....kui eesmärk maime saada, siis tuleks selleks ette valmistuda :wink: ja lihtsaim viis on mu meelest taime leht marjaga viia üle teise akvasse/anumasse kus samade näitajate ja temperatuuriga vesi...selle kohta on kirevahvenlaste teemas väga palju juttu...selleks et kooruks suht suur % maime ei peagi väga palju vaeva nägema(omadest kogemustest), aga koorunud sabast kala kasvatamine on hoopis teine teema :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 09:35 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
Et alustuseks oleks nagu teema sisene jutt siis julgeks öelda et tegemist on siiski paariga, kuna paar päeva tagasi olid jälle munad platsis seekord teisel pool akvaariumit ja mõlemad kordamööda õhutasid ja ajasid kõik teised kalad teise nurka :D oleks kaugemale ka ajanud aga sein oli ees. Kahjuks jällegi oli hommikuks munad läinud(on olemas ka öövalgusti mis tekitab õrna valguse kuma.
Nüüd siis ka 3 küsimust.
Kas see munade valvamine vajab neil lihtsalt harjutamist et varsti võib ka neil asja saada?
Kas see on normaalne et nad nii tihti munevad/kudevad? ?
Ja kolmas küsimus on hoopis minu mõõga kohta :D mul 3 emast 1 isane ja vaatasin et üks emane ikka haiglaselt paks (ju ta rase oli) aga hommikuks oli ilus peenike, aga pisiperet küll ei näinud.
kas 4 skalaari võivad teha 1:0 ühe ööga kogu pisiperele?

Eks teen update kui midagi põnevat veel juhtub.


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 06:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
1. minul oli sama situatsioon ja vaatamata paljudele kudemissessioonidele ei õnnestunud minul neid marja valvamisega toime tulemist ,,õpetada,, ehk siis söödi kui mitte järgmiseks, siis ülejörgmiseks päevaks ikka ära...
2.küllap on see kudemise tihedus ikka looduse poolt paika pandud - minu akvas kudesid ka suht tihti - isegi tundus, et liiga tihti...
3.mõõksaba maimud võisid vabalt saada skalaaridele elustoiduks - 4 skalaari teevad kiirelt puhta töö...
(kala ei ole rase - inimene on rase)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2016 08:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
Tänan heade vastuste eest ja palun vabandust vale terminoloogia kasutamise eest
https://en.wikipedia.org/wiki/Pregnancy_in_fish


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2016 08:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
okei täna õhtul oli teine ports mune aga huvitav vaatepilt avaldus peale seda kui olin tule ära kustutanud...koos öövalgustusega nii et akvaarium on hämar ei ole täiesti pime kujud asjad kõik on eristatavad.... ja mida ma näen emane skalaar istub oma munade juures ja ancistrus istub munade peal ja sööb neid....emane ainult vaatab pealt kas skalaar kardab teda et ei julge ära ajada või milles asi on, kui panin täis valguse korraks akvaariumi põlema uuesti siis ants pani minema...

küsimus siis kumb variant on reaalsem kas skalaar ei näe piisavalt hästi hämaras või ta kardab antsu?


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2016 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kas see sinine öövalgustus ei pidanud selline olema, et kalad (päeval tegutsevad kalad) seda valgust ei näe vms.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: skalaaride pidamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2016 12:05 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
Tegemist on muidu mul ise ehitaud led valgustusega, jooksevad kaane all 5 m led riba ja on erladi keskele pandud 3 led tulukest väksema võimsuse peal + tume kate peal ehk tavaline valgus mis on lihtsalt hämar.


Üles
 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver