foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 07, 2016 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 13, 2016 07:04
Postitusi: 6
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Mul on 2/2 ligi 6 cm kalakest 300 l akvas. 1 isane istus täna pool päeva, nö põõsas, sööma tuli, kartis teist isast. Teine isane on ülivärviline, flirdib emastega. Küsimus, et kas pean seda flirti tõsiselt võtma? Kas on foorumisõbrad saanud tittesid ja, mis kogemused. Netti olen lugenud..


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2016 08:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul endal isiklikud kogemused selle kalaga puuduvad. Aga kuniks ei kakelda ja üks isane oskab ja suudab ja saab enda peita pole ju hullu midagi. Jälgi ja vaata, mida need kalad Sul seal teevad. Tavaliselt peaks küll nii olema, et pulmitamisel kalade värv intensiivistub.

Mul olid kunagi lahedad valged skalaarid, kes kurameerides musta-valge triibuliseks läksid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 15, 2016 04:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No ega siin tegu eluspoegijatega pole et maime oodata oleks. Vikerkalad heidavad marja ning enamasti toimub see hommikul hämaral ajal, marja heidetakse taimedele. Kui on tahtmist maime saada, siis peaks marja sealt välja saama, muidu pannakse nahka. Selleks pannakse ntx spetsiaalne mopp akvasse, mille peale nad siis marja heidavad ja seda on lihtne teisaldada.
Muidu on saanud neid ise paljundada küll, mingi raketiteadus pole.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2016 04:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 13, 2016 07:04
Postitusi: 6
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
No ega siin tegu eluspoegijatega pole et maime oodata oleks. Vikerkalad heidavad marja ning enamasti toimub see hommikul hämaral ajal, marja heidetakse taimedele. Kui on tahtmist maime saada, siis peaks marja sealt välja saama, muidu pannakse nahka. Selleks pannakse ntx spetsiaalne mopp akvasse, mille peale nad siis marja heidavad ja seda on lihtne teisaldada.
Muidu on saanud neid ise paljundada küll, mingi raketiteadus pole.

Rein?. Ma ei näe ju nende marja akvas? Aitäh kõik sõnumitele vastajad. Ma olen täna olnud kalamees. Kuna mul oli kahtlus, et minu taimepuhmas on ikkagi äkki boesemaimud ka, kuid puhmas hakkas ületama teiste taimede elu, siis ..tulemus kalastasin loputusveest, pesuveest 8 titte. Ostsin titelõksu, panin marli ka sisse.Tõesti on beebid nii väikesed..
Kus ma selle spets mopi saan?
Ja veel on mu 6 õuntigu, +10 marjakobarat, ka nende suhtes olen uurinud,äkki on paljud juba mu akvasse elulema läinud, 7 kobarat panin akvast eemale. Kui tulevad elule, siis super.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2016 11:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ellerheina kirjutas:
Rein?. Ma ei näe ju nende marja akvas?

Ega seda eriti ei märkagi, vikerkaladel on komme mari ise nahka pista. Mul on aga tulnud ette juhtum kus nuriseti, sest minult saadud taimede tõttu ilmusid akvasse hiljem soovimatud vikerkalamaimud. :)
Ellerheina kirjutas:
Kus ma selle spets mopi saan?

Kõige lihtsam on ise teha. https://www.youtube.com/watch?v=hEDxGiysAyU
Sambla puhmas peaks ka sobima selleks otstarbeks.
Ellerheina kirjutas:
Ja veel on mu 6 õuntigu, +10 marjakobarat, ka nende suhtes olen uurinud,äkki on paljud juba mu akvasse elulema läinud, 7 kobarat panin akvast eemale. Kui tulevad elule, siis super.

Õunateo marjakookon vajab niiskust, kui ta läbi kuivab, siis ei tule sealt midagi. Samas ei tohi ta olla päris märg. Ühest marjakobarast saab kordades rohkem tigusid, kui Sul kuhugi panna on (mul on ka praegu veel kõigile jagamiseks suurel hulgal tigusid, kõik teod on ühestainsast kookonist pärit ja olen jaganud neid juba kuid kõigile soovijatele).

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 19, 2016 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 13, 2016 07:04
Postitusi: 6
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
Ellerheina kirjutas:
Rein?. Ma ei näe ju nende marja akvas?

Ega seda eriti ei märkagi, vikerkaladel on komme mari ise nahka pista. Mul on aga tulud ette juhtum kus nuriseti, sest minult saadud taimede tõttu ilmusid akvasse hiljem soovimatud vikerkalamaimud. :)
Ellerheina kirjutas:
Kus ma selle spets mopi saan?

Kõige lihtsam on ise teha. https://www.youtube.com/watch?v=hEDxGiysAyU
Sambla puhmas peaks ka sobima selleks otstarbeks.
Ellerheina kirjutas:
Ja veel on mu 6 õuntigu, +10 marjakobarat, ka nende suhtes olen uurinud,äkki on paljud juba mu akvasse elulema läinud, 7 kobarat panin akvast eemale. Kui tulevad elule, siis super.

Õunateo marjakookon vajab niiskust, kui ta läbi kuivab, siis ei tule sealt midagi. Samas ei tohi ta olla päris märg. Ühest marjakobarast saab kordades rohkem tigusid, kui Sul kuhugi panna on (mul on ka praegu veel kõigile jagamiseks suurel hulgal tigusid, kõik teod on ühestainsast kookonist pärit ja olen jaganud neid juba kuid kõigile soovijatele).

Eks nii ongi. Olen kõik edasised teokobarad ära korjanud, kuid pisitigusid jagaga oleks palju nüüd..
Wow. Tegin oma õuntigudest pilti ja avastasin,et mul on ilmunud akvasse ka tibatilluke killertigu. Ostsin viimati paar uut taime.Kas sel killeril hakkab kasvades jõud ka õuntigudele? Esialgu muidugi ma ei tea, kas killereid on 1 või mitu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Melanotaenia boesemani
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 18, 2016 04:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 13, 2016 07:04
Postitusi: 6
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Rein kirjutas:
Mul on aga tulnud ette juhtum kus nuriseti, sest minult saadud taimede tõttu ilmusid akvasse hiljem soovimatud vikerkalamaimud. :)

Rein, mul tuli ka nüüd ette selline juhtum, et mari taimedel koorus uue taimeomaniku akvas. Loodan, et ta kasvatab tibud suureks. Ma olin hoiatanud ja ta oskas otsida ja tänas :)


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver