foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Cichliidid Eestis
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 02, 2005 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
Plaanis siis suurem akva vaikselt muuta miskiks cichliidide biotoobiks. Kuid tahaks teada, milliseid cichliide on Eestis poodides liikvel ja milliseid on võimalus kaasakvaristidelt saada, et siis selle põhjal oma valik teha.

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Minu käest saaksid vast kuu või pooleteise pärast herotilapia multispinosasid, kuna eile õhtul pandi esimene "muna istandus" kiva peale kasvama. :D

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 12:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Mine äkki natuke täpsemaks. Cichliide on väga erinevaid ja näiteks ka skalaarid on cichliidid...
Ehk see link näiteks aitab: http://www.cichlid-forum.com/articles/q ... e_list.php


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 04:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
Täpsemaks minna eriti ei saagi ju, sest teeks siis just sellise maailmajao biotoobi, mis kandi kalu Eestis saada on. Bosseringi poolt pakutu on kesk-ameeriklane nagu ma aru saan. Temaga vist sobiks Jack Dempsey, Convict ja muud sellised?

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 04:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
Jack Dempsey on mul pakkuda kaks tükki,kui on soovi.aga tegelikuld annab täpsemaks minna küll,sest poodides on saada aafrika kalu ja ameerika kalu,ja veel valida erinevate biotoopide vahel.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 05:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
Ma mõtlesingi seda, et ei oska ennem täpsemalt kedagi küsida, kui ei ole kursis, mis sorti cichliide eestis pakutakse. Sellepärast sai ka see teema tehtud, et maad kuulata, milliseid cichliide oleks reaalne jahtida ja sellest sõltuvalt ka biotoobi tüüp valida :p

Aga hetkel juba tundub, et kisub kesk-ameerika poole. Kuigi Malawi oleks olnud esimene valik... Näiteks kui reaalne oleks saada Eestis selliseid kalu:

Copadichromis azureus
Protomelas sp. "Steveni Taiwan"
Placidochromis electra

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 05:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 15, 2004 07:19
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Kristiine
raitl kirjutas:
Näiteks kui reaalne oleks saada Eestis selliseid kalu:
Copadichromis azureus
Protomelas sp. "Steveni Taiwan"
Placidochromis electra


Tallinnas Mööblimaja juures asuv kauplus tegeleb mõnuga just aafriklastega, tõsta toru ja helista neile, küllap nad ikka oskavad sulle midagi välja pakkuda.

_________________
200 l, 95x65x39
Melanohromis Johanni 2x (1 isalne) - Labeotropheus trewavasae 6x (3 isast) - Black Convict 2x (1 isane)
Plecostomus Hypostomus 1x (laisk ja kartlik)
Kruus ja kivid. Veel kive. Ja mõned õhumullid.
Eheim 2322 professionel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 06:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
To Bossering: Kui vanad su multispinosad on? Ning mitmes katse neil see on marja heita? Minu Ramirezid on nüüd kaks korda üritanud ja mõlemal korral on asi untsu läinud. S.T hommikuks on plats puhas. kuigi teised kalad nagu ei ahista neid niikaua kui vanemad pesapaigas on.

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
raitl kirjutas:
To Bossering: Kui vanad su multispinosad on? Ning mitmes katse neil see on marja heita? Minu Ramirezid on nüüd kaks korda üritanud ja mõlemal korral on asi untsu läinud. S.T hommikuks on plats puhas. kuigi teised kalad nagu ei ahista neid niikaua kui vanemad pesapaigas on.


Kui nüüd väga aus olla siis ega ma nende täpset vanust ei teagi.Multi papa sai toodud aprilli keskel dodza ja IvoOnu käest (tegelikult tõid nemad mulle :D ).Praegu ta umbes 10-11 cm.Multi mamma aga nädal või poolteist peale seda lõunakast.Siis tal juba mingisugused erinevused olid et aru saada kellega tegu (kas em. või is.).
Marja heitsid nad esimest korda.
Ramirezide kohta ei oska öelda aga multid kaitsevad oma järglasi väga aktiivselt.Esimese öö elasid nad ilusti üle.Nagu silma järgi näha tunduvad kõik alles olevat.
Kas ramid äkki ise ei võinud ampsata oma marja :?:
Kui juba teist korda on hommikuks plats puhas.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
võisid küll ise. Sest isegi marja heitmise protsessi ajal ampsasid vahepeal. Samas lugesin netist, et enamasti nokivad ainult "pahaks läinud" marja ära. Ma ei saa ju poole marja heitmise pealt kulbiga marja kokku lükkama hakata... siis neil jääb ju protsess pooleli. :?

Loodame, et saavad vanemaks ja targemaks.

Aga tagasi teemasse... kas botiad ja labeo saaksid hakkama koos agressiivsemate cichliididega? Näitajate poolest nagu peaks võimalik olema aga kuidas enda kaitsmise/maksma panemisega on? Labeo pärast niiväga ei muretse, kuid botiad...? Ei tahaks nendest kuidagi loobuda ...

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 08:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Scalaredest niipalju et nad ikkagi pistavad kogu marja pintslisse mingitel tingimustel. Võimalik et siis, kui peavad asja untsu läinuks. Olen seda oma elukate puhul 3-l korral näinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2005 09:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
raitl kirjutas:
............Aga tagasi teemasse... kas botiad ja labeo saaksid hakkama koos agressiivsemate cichliididega? Näitajate poolest nagu peaks võimalik olema aga kuidas enda kaitsmise/maksma panemisega on? Labeo pärast niiväga ei muretse, kuid botiad...? Ei tahaks nendest kuidagi loobuda ........

Minu multid ja botiad saavad küll hästi läbi.Ja senimaani ei ole täheldanud et neil mingisugust "enesekehtestamis" vajadust on olnud.Kui sul neid vähemalt kaks siis ei tohiks eriti probleeme olla.Saavad omavahel omi asju ajada ja ei tülita teisi kalu.See on muidugi minu isiklik järeldus enda akva elu põhjal.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2005 07:34 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 12, 2005 01:21
Postitusi: 111
Pildid: 0
Asukoht: Tartu (Hiiumaa, Tallinn)
Minul on Firemouthid (thorichthys meeki), kaks paari. Mõlemad paarid on marja heitnud kolm korda, praegugi on mari akvas. Teiste eest suudavad nad oma marja kaitsta, niiet ühel paaril on kaks korda õnnestunud ujumisvõimetud vastsed välja "haududa" . Esimesel korral jätsin vastsed neile, mingi viis päeva kaitsesid neid ilusti, aga kuuenda päeva hommikuks oli kõik läinud. Teisel korral eraldasin osad vastsed,praegu on nendest seitseteist umbes 4 mm maimukest eraldi 10 liitrises kastis kasvamas, akvasse jäänud olid jälle mõne aja pärast kadunud. Ma arvan, et vanemad sõid ise oma väiksed ära.

_________________
400 l ja 100 l


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver