foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 03:45 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 31, 2015 11:14
Postitusi: 12
Punasaba hai ajab Barbus denisonii'sid ka taga aegajalt...see on normaalne nähtus? Kui kribensi saan ära anda, siis millistele kaladele see Punasaba hai võib veel endast ohtu kujutada, milliseid kalu peaksin vältima ja milliseid võiksin lisaks olemasolevatele võtta?


Üles
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 04:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Barbus denisonii on parvekala. Hea kui Sa talle paar seltsilist leiaksid, siis koos julgem ujuda ka. Kuna tema kasvab suhteliselt suureks ja ilusaks kalaks, siis ega 200l väga palju juurde võtta ei saa. Kui labeo bicolor hakkab ka väga ülbama, ja teistele liiga tegema, pead otsustama :D

Iseenesest parv neoone oleks ilus vaadata lisaks suurtele :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 05:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 31, 2015 11:14
Postitusi: 12
Ma nüüd natuke tutvusin, kas ma mingi teo võin võtta, neoonkalasid, skalaare?
Kas selleks, et neid võtta, pean kribensi ära andma?


Üles
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 05:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Reinuv kirjutas:
Ma nüüd natuke tutvusin, kas ma mingi teo võin võtta, neoonkalasid, skalaare?
Kas selleks, et neid võtta, pean kribensi ära andma?


Jah, selleks, et neoone ja skalaare võtta, pead ära andma kribensise. Tigusid võid võtta niisama ka :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 11:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Reinuv kirjutas:
Ma nüüd natuke tutvusin, kas ma mingi teo võin võtta, neoonkalasid, skalaare?
Kas selleks, et neid võtta, pean kribensi ära andma?

Kribensis oleks nii ehk naa mõistlik ära anda. Neoonide ja skalaaridega võib minna nii ja naa - võivad omavahel hakkama saada, kuid võib juhtuda ka nii, et skalaarid saavad neoonidest kena kõhutäie.


Üles
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 01, 2015 01:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Reinuv, sul ujub akvas ringi vägagi kirju "bandiitide" seltskond.
Peaksid oma fauna ümber kujundama.

Fotodest:
1. Siamese Fighting Fish (Betta splendens), kasvab 6-7cm. Tegelikult betta ei sobi ühisakvasse. Eriti veel sinu akva kaladega. Betta ise on territoriaalne ja võib muutuda teatud kalaliikide suhtes agressiivseks (nt. isased guppy'd). Bettat peaks liigiliselt pidama üksikisendina.
2. Red-Tailed Black Shark (Epalzeorhynchos bicolor), kasvab 10-12cm. Seegi kala ei sobi ühisakvasse, sest on territoriaalne ja agressiivne. Vanemas eas agressiivsus kasvab. Red-Tailed Black Shark'iga koos ei saa sa pidada pea et mitte ühtegi põhjakala liiki. Ka cichlid'idega kes toimetavad põhiliselt akva põhjakihtides ei saa neid koos pidada. Red-Tailed Black Shark'i peaks liigiliselt pidama üksikisendina.
3. Three-spot Gourami (Trichopodus trichopterus), kasvab 10-12cm. Kuigi seda marmor guraamit soovitatakse ühisakvasse ei pruugi see sobivus alati olla edukas. Isased marmor guraamid muutuvad pulmatantsu hoos territoriaalseks ja agressiivseks. Mõned isendid pidid vanemas eas olema eriliselt härga täis.
4. Red-line Torpedo Barb (Sahyadria denisonii), kasvab 9-10cm. Sobib ühisakvasse, on rahuliku loomuga. Parvekala keda võiks olla min. 5-6tk. Kui akvas on ainult 1-2tk isendit siis võivad need kalad hakata kiusama teisi kalu.
5. Kribensis (Pelvicachromis pulcher), kasvab 7-10cm. Pulmatantsu ajal muutub territoriaalseks ja agressiivseks. Pulmatantse saab palju olema. Akvas peetakse tavaliselt ühte isast ja emast. Saab kombineerida kokku teiste ühisakva kaladega. Kaladega kes toimetavad ja liiguvad akv akesk- ja ülakihtides.

Mida siis nüüd teha?

Mina jätaksin akvasse kalaliikidest alles 5-6tk Red-line Torpedo Barb (Sahyadria denisonii), 2tk Three-spot Gourami (Trichopodus trichopterus) ja 2tk Kribensis (Pelvicachromis pulcher). Eeldan et viimane on sul paarikesena. Teistest kaladest ma loobuksin. Hiljem võtaksin vajadusel juurde mõne kalaliigi. Kuid need kalaliigid oleksid siis nö. "kiired ja vihased" - barbused, rasborad, tetrad, vikerkalad jt. Skalaare ma ei võtaks, kuigi viimased on ilusad kalad. Juhul kui ka kribensise ära annad siis muutub mängumaa natsa avaramaks. Saad mõtlema hakata ka "põhjakaladele", juhul kui sellised isendid sulle üldse meeldivad. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: K: Palun aidake!
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 04, 2015 09:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 31, 2015 11:14
Postitusi: 12
Mul on Torpedo Barb (Sahyadria denisonii) 2 ja Three-spot Gourami (Trichopodus trichopterus) 3, Kribensis on mul aga 1, sellepärast mõtlesingi, et on lihtsam tema ära anda.


Üles
 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver