foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Dollar fish
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 12, 2015 04:34 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
Tere,
sooviksin infot neilt, kel need kalad olnud. Kas elustaimedega on täitsa lootusetu neid pidada? Mul on 960l ja sooviksin neid sinna sisse tuua, samas ei raatsiks ikka päris taimedest loobuda ka. Kas Anubis ja Echinodorus ja Lotus ja paar teist mille nime ma ei tea, kuid on suht laia lehega- kas need ei jää ellu? Kui neid kalu suht usinasti toita salati ja muu sellisega?
Palun jagage kogemusi.
Tänud ette
PS : kas keegi teab kust neid hetkel saada ka võiks?
Kadi


Üles
 Teema pealkiri: Re: Dollar fish
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2015 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ise mina Silver Dollar'it (Metynnis hypsauchen) pidanud pole kuid olen nende peale hammast ihunud küll. Uhked ja ilusad kalad. Internetis on väidetud et silver dollar akvas koos elustaimedega on suht lootusetu variant. Taimed süüakse varem või hiljem ära ja akvarist peab valmis olema selleks et vanu taimi pidevalt asendada uutega. Mõned akvaristid peavad silver dollareid koos kunsttaimedega. Samas pidid nad sööma ka helvestoitu. Nii et toidulaua suhtes erilis tpipardamist pole.

Kui mälu ei peta siis ma nägin ükspäev silver dollareid Mustamäel Zoomaailmas, Sõpruse pst. 222.
Silver dollarid on sotsiaalsed kalad ja vajavad omasuguste gruppi, min. vähemalt 5-6tk. Loomult pelglikud ja arad. Ujuvad põhiliselt akva keskkihtides, nii et kooslusesse võib täiesti võtta ka põhjakalu. Väiksemad kalad võidakse nahka panna. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Dollar fish
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2015 11:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
No ma olen ka aastaid neid vaadanud ja mõelnud et võiks.... samas on oma rohelusest akvaariumis juskui kahju. Ma ei teagi. Vist ikka proovin. Akvas on veel skalaarid, botiad, 1 hiidvana Agamyxis ja "pätid" ehk barbused. Nendega peaks hakkama saama küll. Panen taimi igaks petteks krevetiakvasse varusse..
Kõik head ideed ja kogemused endiselt teretulnud. :)


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver