foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 09:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Tere!

Maadlen klaasile tekkiva rohevetikaga. Sellest tulenevalt otsiks enda 192liitrisesse akvaariumisse uut elanikku, kes aitaks selle probleemi lahendamisel.

Suure ringi küsimus. Kes vetikaid siis õigupoolest kõige efektiivsemalt eemaldab.

On selleks mingit sorti plecostomus, otocinclus, mingi liik siamese algae eater'ist(SAE) või hoopis keegi keda eelpool mainitud ei ole?

Veidikene taustaks ka. Akvaarium ca 200 liitrit ja praegusteks elanikeks neoonid, cherry barbused ning synodontised.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 09:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina panustaks Plecole (Sinu akva puhul antsitrusele) :) Ise tänan oma 50-sentimeetrist iga jumala päev, kes 900-ses klaasid puhtad hoiab. Sa nägid teda ju ise ka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 31, 2013 10:41
Postitusi: 218
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Noored antsud väga efektiivsed

_________________
1000 liitri klubis
Õues keskeltläbi 20000 liitrit kuldkokrede ja vesiroosiga


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 10:21 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Isegi vanad antsud on efektiivsed kui ei viska neile pidevalt toitu suhu.
Kuna toidujääke lendab ka põhja saavad nad ka sealt süüa.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 09:41 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Minu ancistruseproua on küll laiskus kuubis, ei mingit klaasiküürimist. Võimalik, muidugi, et ma annan talle liiga palju süüa, aga näljasena terroriseeris ta kogu akvaariumi. Ma pigem loodaks õunatigude peale. Ei tea kahjuks, kas synodontised tigusid söövad või mitte.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 12:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
klaaside puhastuse seisukohalt jah parimad ancistrused...aga enamasti peab siiski esiklaasi ka mehaanisiselt puhastama :wink:
mul näiteks olnud ka ca 50 ancistrust nii 2-3-4cm ja esiklaasi pidin ikkagi pangakaardiga puhastama :)
aga mõtlema peaksid ka vetika tekkepõhjustele :idea: , siis tagajärgedega lihtsam hakkama saada....
minu akvas näiteks valgust 4x39w aga klaasidel kyll erilist rohevetika puhanguid pole märgata....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 02:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Vetika tekkepõhjust ilmselt tean. Manustasin endal kasti Agrimix MikroProfit 1ml 30l vee kohta. Seejärel võtsin esiklaasi puhastasin žiletiga ära. Proovisin valgust vähem panna, et mitte vetika vohamisele kahe käega kaasa aidata. Mingil määral on see siiski tagasi tulnud.

Valgustus on mul 4 * 24w, millest sees hoian vaid 2 * 24w. Ancistrus on mul läbi aegade olnud, ent osad neist ei ole vetika vastu üldse huvi tundnud. Seevastu õiged SAE'd suutsid 520 liitrises imesid teha täiesti rohelise seinaga enne kui Oscarite poolt ära söödi. SAE puhul tuleb aga silmas pidada, et hiina SAE'd ei ostaks, kes lisaks vetika vähesele(pea olematule) söömisele muutub vanemas eas ka kõigi kalade vastu vaenulikuks.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 02:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
matten kirjutas:
Valgustus on mul 4 * 24w, millest sees hoian vaid 2 * 24w.

Kui sul pirnid vähegi värsked on ja akvaariumis taimed sees, siis pane ikka valgus korralikult põlema - anna taimedele võimalus toitanetest rõõmu tunda. Kui sul valgust napib, siis taimed ei jõua hoogu üleski saada, aga vetikad saavad hakkama ka väiksema valgusega. Proovi...


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 25, 2015 08:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Tänud timofeje hea soovituse eest! Mõtlesingi et miks kaua teist kahte valgustit käima pole pannud. Aga tundub et mingi kala sees - kumbki ei tööta.

Sai koju toodud SAE'de trio. Esimese päevaga on taimelehtedelt pruuni vetika maha imenud ja esiklaasilegi paar pirakat auku treinud. Vägev! Kui ma sellega vetikanuhtlusest pääsen on mul küll hästi läinud!

Järgmine samm oleks olnud juba Amano krevetid. Paremik ehk küll subjektiivne kuid siin kirjas järgnev http://homeaquaria.com/best-freshwater- ... ae-eaters/


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2015 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Amano krevetid on igas mõttes head "kojamehed". Ainult et suures akvas peaks neid hulgim olema, vähemalt 10tk ja veelgi enam. Samas on amano krevettidel kaladega võrreldes lühem eluiga ja nad ei paljune magevee akvas.

Meil näiteks sae klaase vetikast ei puhasta. Pigem tegutseb ta juurikatel ja taimedel. Sewelliad teevad täpselt sama ja puhastavad peale selle veel akvapõhja. Klaase ei puhastanud meil ka ansictrused kuid see eest raspeldasid juurikatelt kogu habevetika. Otodki ei puhastanud meil akvas klaase, pigem ikka põhiliselt taimi. Kõige parem ja tõhusam klaasi- ja põhjapuhastaja olen tavaliselt iganädalasel akva hoolduspäeval mina. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2015 01:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Puahastan klaase iga kahe kolme nädala tagant. Tagumist klaas kord paari kuu jooksul... Pole nagu vajadust. Väljapoolt on teine asi, poeg käib neid miskipärast lutsutamas ja siis pean puhastama. :roll:


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2015 10:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Omaette teema on see et peaks käsipidi võimalikult vähe akvaariumis sees solberdama. Ühelt poolt taandub see omaenese mugavusele, kuid mitte ainult - ka kaladele on see vähem stressavam. Ideaalis omaks sellist kooslust, kes vetikate puhangud vaos hoiaks nii et ise sekkuma ei peaks(või kui siis võimalikult minimaalselt). Eks väetiste lisamine ajab selle keskkonna stabiilsuse niigi paigast.

PetCenteris muide Amanod ilmselt müügil - hinnaks 15€ tk. #-o Kümnene seltskond sealt kokku osta läheks ilmselt kulukaks.

Edit: timofeje soovitus päädis sellega et kiskusin oma kasti valgustuse lahti ja nüüd põlevad kõik neli lum.toru st 4* 24w valgust. Lisaks sellele pesin nii torud kui ka reflektorid aastate jooksul kogunenud sooladest ja katlakivist puhtaks nii et igati bueno! 4x parem valgustus 180kraadi.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2015 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vaata veel kõikjal ringi. Amano kreveti peaks kätte saama hinnavahemikus 3-4€ tükk. Amano krevett peaks teistest krevettidest olema üks kõige odavama hinnaklassiga krevett.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 27, 2015 12:26 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Kui kaladest kaugemale vaadata, siis väga head klaaside ja muude dekoratsioonide puhastajad on neritina teod.
Nemad üldjuhul taimi ei puuti, pigem lutsivad tehispindasid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 27, 2015 02:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
Tänud soovituse eest, Kivi. Hoian silma peal ja kiikan ehk kusagilt õnnestub neid tigusid leida.


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver