foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaar
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 29, 2004 09:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Tere,
mul tekkis päris mitu küsimust skalaaride suhtes. Kas nad on üksindategutsejad või parvekalad, mitu neid peaks olema, kaua nad elada võivad, missuguste kaladega võib neid koos pidada, kas nad mingit eri hoolitsust ka tahavad. Tean vee, et neid on kaks peamist sorti, mingi altum ja scalare. Mis neil vahet on?

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 29, 2004 09:24 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
http://www.mikromaailm.ee/kristian/view ... sc&start=0

Eelmine, kus oli skalaarist jutt.

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2004 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
skalaaridega on nii, et jutt suurest parvest ja üksteise väljavalimisest on küll jabur. Piisab emasest ja isasest, kui nad juba suurepärase liidu moodustavad. Ruumi vajadus on neil üsna suur nt. üks paar 100 liitri peale on enamvähem norm. Oleneb muidugi kas piirdud ainult skalaaridega või soovid ka muid pudinaid (neoone jms.) sinna juurde. Skalaaride sorte on küll hulgim ja siin selle kohta väga ammendav link: http://www.aquajapan.com/encyc/cichlid/ ... ist_e.html
jälgi siis peakuju, mis on oluliselt erinev ja kindlasti suurust, mis on võetud uimede pikkuse järgi.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2004 02:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Skalaarid on alguses parvekalad. Umbes aastaselt valivad nad endale paarilise ja hakkavad territooriumit kaitsma. Poes olevatel skalaaride puhul on sugu pea võimatu määrata, kui just kindlat paari müügil pole. Välismaa lehekülgedel soovitatakse võtta alguses 4-12 noort skalaari. Oodata kuni nad paare moodutama hakkavad siis saab ülejäänud eraldi panna või lemmikloomapoe kaudu maha müüa (või siia foorumisse pakkuda :D ). Selliselt moodustunud paar on tõeliselt lahutamatu ja saavad omavahel väga hästi läbi.

Koos võib pidada kõikide rahumeelsete kaladega mis neile suhu ei mahu. Kahjuks on neoon just selline kala, mis lõpuks skalaarile paras suutäis on. Nii, et nendega võiks ettevaatlik olla.

Altum skalaare Eestis minu arust müügil ei ole. Küll on meeletult erinevaid värvivariante "Pterophyllum scalare" liigist.

Akvaarium peaks olema kindlasti kõrge (40 cm) muidu ei kasva skalaar oma täismõõtudeni.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2004 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
No jah, kuidas keegi arvab. Võib ju lugeda raamatutest mida iganes ja arvata, et see peabki nii olema. Mina kasvatan neid ise ja räägin oma kogemustest. Neoonidega saavad nad hästi läbi ja söömaks ei ole siiani läinud. :idea:

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2004 07:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Eeslistaks kah oma kogemusist pajatlejaid anonüümset päritolu allikatele (tihti mingid lääne saidid mingitest väidetavatest tegijatest, kus puudub isegi igasugune pildimaterjal ja kui juhuslikult ümber nurga need pildid kätte saada, siis tahaks kõvasti appi karjuda ) :o

Vaataks hea meelega Eesti Vabariigis üle need skalaarid, kellele on neoon parajaks suutäieks... :roll:
Samuti ei saa kiita heaks soovitust algajale akvaristile "võtke alguses 4-12 skalaari"...
:shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2004 09:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Nojah

Jutt sellest et skalaarid neoone söövad olen lugenud mitmetelt inglisekeelsetelt lehekülgedelt ja omadest kogemustest rääkis ka Zoomaania müüja mulle. Tema 500 liitrises skalaariakvaariumis jäi ~60 neoonist mõne kuu pärast alles pooled. Tõsi aga seegi et skalaar akvaariumis tõesti enamasti nii suureks ei kasva, et ta neooni ohustama hakkaks.

Skalaari olen ka ise pidanud. Ostsin algselt 4 tükki, sellest tuli välja kolm isast, üks emane. Kahjuks selgus, et akvaarium jääb nendele liigagi väikseks ja olin sunnitud nendest loobuma. Kujuures kui kaks nendest paari moodustasid siis pidid ülejäänud kaks veetma enamus aega filtri taga.

Üks küsimus millele vastus veel ütlemata. Skalaari eluiga on suhteliselt pikk ~10 aastat võib arvestada.

_________________
Anu


Üles
 Teema pealkiri: neoonid ja skalaar
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
Minul hakasid kah neoonid skalaariga ühte vanni sattudes ükshaaval kaduma. Tundus võimatu - kuidas nii väledad kalad kohmakal skalaaril (ta mu ca 14 cm kõrge) eest ära ei saa. Selgus, et saavad, kuid öösel kui neoonid puhkavad ja nende küljejoon kuuvalguses sädeleb....käib väike mulks, ja ongi jälle üks neoonike vähem ja skalaar hommikul üdini endaga rahulolev.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 25, 2004 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Ei noh ... miks siis skalaar neoonist jagu ei saa ... Ikka saab .... Mul skalaarid veel üsna noorekesed ... kasvamisega vast kuskil poole peal ... kuid isased gupid (suuremad kui neoonid üldjuhul) kadusid 2 päevaga .... Seega arvan, et 'Eesti skalaarid' suudavad neoone süüa küll .. on ju neoonid juba looduse poolt skalaaridele söödaks määratud ...
Ja ka SAE'sid (~4cm) üritati nahka pista .... õnneks ei saadud kätte ... ja jäeti rahule .. Nüüd käivad ilusti koos söömas ja on muidu sõbrad ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver