foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hullult abi vaja!!!!!!!
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2005 01:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 20, 2005 01:20
Postitusi: 5
Asukoht: kodu
Ma olen täielik algaja ja tahaksin küsida, et ültse, mida nad söövad ja milline peab akvaarium olema.... nimelt kingiti meile kuldkala ja ma ei tea neist mitte kui midagi..... :( :cry:


Üles
 Teema pealkiri: kuldkalake
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2005 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
Ma soovitan sul lugeda artiklite alt ja siis foorumist nt külmaveekalade alt ja siis esimese akvaariumi alt. Ostsin ka esimese akva lihtsalt lambist ja kalad ka kohe kõik sisse jnejne ja siis hakkasin alles foorumist lugema kuda tegelt asi käib. Soovitan sul kiiremas korras need eelpool mainitud asjad läbilugeda, et samamoodi ei juhtuks nagu mul- mõned kalad andsid otsad :(

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2005 01:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Vaata kas sa siit leiad abi.
http://www.hot.ee/kairitz/
ja muidugi on otsin abiks, v6i vaata kylmaveekalade alt, seal neist kuhjaga juttu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2005 01:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
- kalatoitu saad akvaariumpoodidest, ka Selverites on
- akvarium võiks olla mõnevõrra suurem kui too ümmargune purk, mille sees kala tõenäoliselt said. Äkki 40 l oleks sobivam?
- temperatuur 20 kraadi ringis
- vee võib võtta kraanist kui seee just eriti roostene/sov´dine ei ole, kasulik lasta enne päeva jagu lahtises nõus seista
- vajad vist ka taimi aga kuldkalad armastavad neid välja juurida...
- akval peab olema valgustus

Täpsemalt loe foorumist, kasvõi siit: /404.html
ja ka rubriigist "esimene akvaarium"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 20, 2005 05:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
ja siis seda, et kui oled kuskilt akvapoest toidu ostnud, siis ära sellega kindlasti üle pinguta. minule tundus alguse suhteliselt uskumatu, kui vähe kaldele tegelikult süüa anda tuleb. kuldkalad pidada suured õgardid olema, nii et ole selle toitmisega ettevaatlik.
ja siis ma olen siit foorumist veel seda lugenud, et üks paastupäev nädalas pidi neile head tegema. ja salatilehte võis neile vist ka panna seedimise huvides, aga eks kuldkakapidajad parandavad mind.

vett vahetan mina oma kaladel 1 kord nädalas 20-25%. kuldkalad pidid rohkem reostama võrreldes väikeste parvekaladega, keda mina pean.

ja siis räägi, mille sees see kala sulle kingiti? ehk siis mis kujuga ja milliste mõõtmetega see akvaarium sul on. kas sul on ka mingit tehnikat? nt filter?

_________________
54L: cor. panda (2); hyphessobrycon callistus (2); f-sae (1); molli (3)
muld/liiv põhi ja lihtsamat sorti kiirekasvulised taimed (nt vallisneria asiaticus, echinodorus tenellus)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2005 02:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 20, 2005 01:20
Postitusi: 5
Asukoht: kodu
kats kirjutas:
ja siis seda, et kui oled kuskilt akvapoest toidu ostnud, siis ära sellega kindlasti üle pinguta. minule tundus alguse suhteliselt uskumatu, kui vähe kaldele tegelikult süüa anda tuleb. kuldkalad pidada suured õgardid olema, nii et ole selle toitmisega ettevaatlik.
ja siis ma olen siit foorumist veel seda lugenud, et üks paastupäev nädalas pidi neile head tegema. ja salatilehte võis neile vist ka panna seedimise huvides, aga eks kuldkakapidajad parandavad mind.

vett vahetan mina oma kaladel 1 kord nädalas 20-25%. kuldkalad pidid rohkem reostama võrreldes väikeste parvekaladega, keda mina pean.

ja siis räägi, mille sees see kala sulle kingiti? ehk siis mis kujuga ja milliste mõõtmetega see akvaarium sul on. kas sul on ka mingit tehnikat? nt filter?



nojah... kala kingiti 3l purgis ja tehnikat......ei olegi.... :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 23, 2005 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mis kala sulle kingiti? Ja proovi talle (ruttu) mingi suurem eluase leida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 10:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
see kolmeliitrine ümmargune asi on veits jama lugu küll. võib-olla on sul võimalik osta suurem akvaarium? isegi kui tehnika ostmiseks raha pole. parem ikka kui 3L... Ilma kaaneta tavalise klaaskasti hind poes on vist umbes 4,5 või 6,5 krooni liitrist, ehk siis umbes 112 - 162 krooniga peaksid oma kalale mingi talutava 25 liitrise kasti saama. Paarisaja krooniga või isegi vähemaga saad filtri ja "mullitaja" ka juurde. mul endal on ka mingi enam-vähem kõige odavam ja poole aasta jooksul pole mul sellega probleeme olnud.
ma kujutan ette, et sul seal mullis taimi ka pole? mingi kunsttaim vist? kuigi kuldkalaga ei saa paljusid taimi kasvatada (söövad ära), peaks siiski olema saada piisavas valikus ka kuldkaladele sobivaid taimi. ja neid siis maksaks ka sinna akvaariumisse kasvama panna.
Ma ei tea, kus kandis sa oled ehk mis akvaariumipood sulle sinna kõige lähemale jääb, aga ma usun, et maksaks sinna igal juhul asja teha ja nõu küsida :wink:

_________________
54L: cor. panda (2); hyphessobrycon callistus (2); f-sae (1); molli (3)
muld/liiv põhi ja lihtsamat sorti kiirekasvulised taimed (nt vallisneria asiaticus, echinodorus tenellus)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 04:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 20, 2005 01:20
Postitusi: 5
Asukoht: kodu
oky, eks ma püüan.....
ju siis pean vanematele pinda käima... :wink: , aga ehk see tasub ära, aitäh siis.....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 04:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 20, 2005 01:20
Postitusi: 5
Asukoht: kodu
Felch kirjutas:
Mis kala sulle kingiti? Ja proovi talle (ruttu) mingi suurem eluase leida.



ma omaarust juba kirjutasin, et kuldkala.....


Üles
 Teema pealkiri: kala
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 06:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
54-liitrise ilma kaane ja valgustuseta saab kätte 300 krooniga. Filter ka 150 krooni ( peab kindlasti olema) . Taimi saad siit foorumist rubriigist ära anda ( taimedest soovitan tugevama lehega). Minu 54-liitrisel pole nt kaant, valgustuseks on kohtvalgusti ( akva asub riiulis), kuid võid kasutada ka laualampi. Taimedega pole probleeme siiamaani olnud, igaks juhuks võid kasutada ka väetiepalle. Põhja saad nt mereäärest, kuid keeda ja lase praeahjust kindlasti läbi. Samuti võibolla leiad mõne juurika sinna rabast või samuti mereäärest, kuid viimasel juhul samuti keeda läbi.
Soojendust pole vist hetkel vaja, kui jälle külmaks ilmad lähevab kus siis on vaja, oleneb kui soe sul kodus on. Samuti pead ostma veel termostaadi, see u 25 eek. Samuti on sul vaja veevahetuseks ja põhjapuhastuseks sifooni ( voolik, kus otsas siuke laiem otsik), seda küsi akvapoest, pole eriti kallis.

Samuti on sul vaja toitu kalale ja mõned rohud igaks juhuks, sõltub muidugi kus elad- ise elan suht metsas, seega vajalik staff igaks juhuks varutud.

Hetkel ei tulegi rohkem meelde, kokkuvõtteks mine akvapoodi ja küsi sealt nõu ja mis vaja on:)

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 08:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
ketu kirjutas:
ma omaarust juba kirjutasin, et kuldkala.....

Jah, vabandust, ei märganud kohe.
Taimedest võin ise pakkuda suures koguses vallisneria asiaticust (oli vist selline laiend?). Nad kipuvad mul teiste taimede eest kõik ära sööma.

PS. need soojenduspulgad, mida olen ostnud, sisaldavad juba termostaati. Täpsus pole suur, nii paari-kolme kraadi piires aga ehk käib küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Felchi head vallisneeriat on mul ka massiliselt üle, kui minu asukoht Sulle paremini sobib.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 10:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
soojenduspulka kuldkalale vaja pole.
Termomeeter võiks ikka olla.
Vooliku võid saada ka aianduspoest või ehituspoest, laiemat
osa sinna otsa pole ilmtingimata vaja, saab ka ilma. Aga see on
maitse ja harjumuse asi.
Taimedest niipalju, et akvapoodides on vahel müügil söödaks mõeldud taimi, u 5eek peotäis(vähemalt Tartus Bettas), neid soovitan soojalt kalale vahelduseks muretseda. Niikaua kui veel söödud pole, on need ilusad rohelised ka. Ja tavalist salatit soovitan ka. Ikka pestult ja miskitpidi põhja ankurdatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2005 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
ma arvaks ka, et kuldkalale kui külmavee kalale pole soojenduspulka vaja. muidugi sõltub vist ka sellest, mis tingimustes kala varem elas. foorumis külmaveekalade rubriigis hoopis arutatakse, kuidas suvel vesi piisavalt jahe hoida kuldkalade jaoks. vaata igaks juhuks oma akva asukoht üle, et see mingil juhul päikest ei saaks ega mingi küttekeha läheduse spoleks. 3 liitrit soojeneb jube kiiresti üle kala jaoks talutava piiri.

_________________
54L: cor. panda (2); hyphessobrycon callistus (2); f-sae (1); molli (3)
muld/liiv põhi ja lihtsamat sorti kiirekasvulised taimed (nt vallisneria asiaticus, echinodorus tenellus)


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver