foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kalad ja valgus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 16, 2005 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 12:50
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn
kas kaladele on valgus ja/või valguse/pimeduse vaheldumine kindlal ajal vajalik?
nimelt vohavad mul taimed vägevalt, mõtlesin, et kui mõneks ajaks akvat eraldi ei valgusta siis oleks taimede kasvamine mõistlikum ja ma ei peaks neid pidevalt lõikama ja harvendama. kuidas mõjub see aga minu kaladele või ei ole see nendele oluline?

_________________
350L
130 x 50 x 50
4 skalaari, 1 põhjakoristaja (pterygoplichthy), 20 kirssbarbust
+erinevad taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 16, 2005 11:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Kalad ei vaja eraldi valgustamist. Kalad ei fotosünteesi :lol:
On vaid väheseid kalasid, kes tahaksid suuremat valgusy, eriti akvasse langev päikesevalgus meeldib neile(seda piisab neile ka paarist tunnist päevas). Aga enamus kalu eelistab pigem hämarat kui eredat valgust. Kui sul akva päris kottpimedaks ei lähe, siis nad saavad suurepäraselt hakkama. Taimedega peaksid siiski ettevaatlik olema, kui (järsku) valgust liiga väheks jääb, hakkavad nad ära lagunema.
Ja nt mul on 300l akva peal vaid üks 40w taimelamp, seegi põleb vaid u 6 tundi päevas. Samas langeb akvale päris palju päikesevalgust, mitte küll otse, kuid piisavalt on seda hajuskiirgust(valgust), et taimed kasvaksid normaalselt. Klaase ei pea ka sagedamini seest nühkima kui 2x kuus. Vetikut pole eriti...


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver