foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nugakala
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 17, 2014 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,vaatasin et kõik siin aastaid tagasi nugakalu pidanud,aga kas on neid,kes hetkel nendega tegelevad?
Kuidas nendega tegelikult lood on? Kas kannatab panna 100 L ühe isendi,kus mõni gupylane ja paar põhjakat elutsevad? Tean et see kala tegelikult päris suur.Jagage oma kogemusi :roll:

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nugakala
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 17, 2014 09:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Esmalt küsiks vastu mis liiki nugakala silmas pead - liigiti võivad suurused suht erinevad olla ja erinevatel liikidel omad vajadused ning käitumismustrid.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nugakala
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 17, 2014 11:51 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Nugakala tahab enamuse ajast ikka kusagil peidus olla.
Minu kala on umbes 25 cm pikk ja heal juhul näen teda kord päevas, õhtul kui süüa annan kaladele. Kui kala noor ja väike veel oli siis nägin tega kord nädalas keskmiselt, akvas piisavalt peidukohti.
Kirjutatakse ka et ta küllaltki vastuvõtlik igasugusele ravimitele/keemiale, seega peaks olema küllaltki "valmis" akva milles haigusi pole ja peale teda suurt rohkem kedagi ilma karantiinita juurde ei too


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nugakala
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 10, 2015 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
mx kirjutas:
Esmalt küsiks vastu mis liiki nugakala silmas pead - liigiti võivad suurused suht erinevad olla ja erinevatel liikidel omad vajadused ning käitumismustrid.

Ma siiski soetasin selle kala ja olen väga rahul.Ei ole teps mitte selline nagu googeldades tundus.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nugakala
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 10, 2015 11:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
nugakala 100 liitrites on küll naljakas... Tema vajab ruumi alates 150-200 liitrit.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nugakala
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 13, 2015 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Missugune on "see" nugakala, mille hankisid? Mul on neid kaks kumbki eri liigist - üks on ilmselt too enam-vähem sagedamini levinud akvakala (must ja saba nagu politsei sau valge-musta triibuline). Tollele piisab ka 240-liitrisest akvast. Mul seal üks on. Aga teine (!), kes mul ka on, kutsume tema täpinoaks, on sellest mustast ikka oma kolm korda suurem. Halli värvi ja kerel on mustriks ümmargused rõngad või täpid. Tema puhul alla 500 liitri ei kujutaks küll ette. No mitte kohe ei viitsi internetist linki tema välimusest otsima hakata. Andestust.

Ladinakeelne sugukonna nimi on neil Apteronotidae (niitselgsäga). Selle nimega googeldades peaks neid erilisi nugilisi vist kõiki kätte saama.

Ravimitega tuleb küll väga ettevaatlik olla. Tal puuduvad n.-ö. tavasoomused ja seega on ta nahk väga vastuvõtlik. Koobaste-peidikutega peab vaatama, et ta sinna kinni ei jääks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver