foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2005 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2005 11:16
Postitusi: 41
Asukoht: Laagri, Saue vald
Nonii, et nüüd on siis ka minu 3 kuu vanuses akvas esimene pulmatants maha peetud. Nimelt Ramirezite paar eraldus teistest akvas oleva savimajakese pinnale. Esialgu oli seal emane - paistis nagu hingeldaks hirmsasti, hakkas juba mure teise pärast ja siis päev kaks hiljem hakkasid nad isasega vaheldumisi seal olema. Paistis nagu nokiks nad suhu midagi savipinnalt, aga inimsilmale küll midagi märgata polnud. Ja nii nad terve eilse õhtu vaheldumisi seal valvasid. Aga siis saabus öö, ja nagu internetiavarustest loetu põhjal võis karta, söödi mari teiste poolt ära, sest öösel nad väidetavalt ei suuda oma järglasi kaitsta. Vaadates kuidas hommikul emane Ramirezi väga aktiivselt ühte Herotilapia Multispinosat taga ajas, siis võib küll üsna kindlalt pahateos süüdlase kindlaks teha...

Aga nüüd põhjus, miks selle pika jutu foorumisse panin, et kas kellelgil on õnnestunud ka oma akvas Ramirezitel järglasi saada? Või kuidas peaks sellises olukorras käituma, et öösel teised marjaga maiustama ei saaks tulla.

_________________
240l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2005 03:29 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
On õnnestunud küll, jah.
Ma ei tuvastanud postitusest, et sa kusagil marja oleks näinud :shock:
Ramirezidega on selline lugu, et see paar võib päevi ja nädalaid niisama mõnda kohta nokkida. Sellega puhastavad nad siis potensiaalset marjakohta. Sageli leiavad nad aga, et koht pole ikkagi piisavalt hea ja loobuvad üritusest ning otsivad uue paiga.
Kui aga mari tõepoolest maha saab (see juhtub ikkagi valgel ajal, mitte öösel), siis üritavad nad seda ka miskitpidi kaitsta. Kui aga kastis on mõni suurem kala, kes marja ära soovib süüa, siis seda ta paraku ka teeb, kuna reaalset kaitsjat ramirezidest ei ole...
Ramirezid heidavad oma marja tihti mõnda pinnaselohku. Sel juhul on võimalus mari akvaariumist välja võtta ja eraldi valmis haududa.
Sel puhul peab muidugi jälgima, et vesi oleks väga hea kvaliteedi ja suurele kastile sarnaste parameetritega.
Tihti osutub möödapääsmatuks metüleensinise kasutamine.

Kuna ramirezide maimud on ühed väiksemad, keda ma näinud olen (laliamaimudega samasse suurusjärku), siis poleks neil üldakvaariumis nagunii suurt elulootust...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2005 04:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2005 11:16
Postitusi: 41
Asukoht: Laagri, Saue vald
no kuna tegemist on alles ullikestest noorloomadega:D, siis lugedes tiffi kommentaari, eeldan, et tegemist oli sellise pinna ettevalmistamisega, sest marja ma küll ei näinud... aga miks nad siis seda kohta vaheldumisi nokkisid ja hetkeksi ilma valveta ei jätnud... hmmm... segane värk...

_________________
240l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2005 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
Aga minul oleks hoopis selline küsimus... millised olid Tiff'il vee parameetrid kui mari heideti? Sest lugedes Ramirezide kohta, avastasin et nad tahavad happesust 5-6.5pH ning ka äärmiselt väikese karedusega vett. Tahaks lihtsalt teada, kas ka minu päris karedas(pole täpselt mõõtnud) ja 7.5pH -ga vees on lootust Ramirezide järelkasvule?

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2005 09:54 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Vesi oli selline:
Karedus: 9
pH: 7.2
Temperatuur 28 kraadi

Kui asi tahab ajamist, siis pole vahet, et natuke kare tundub 8)


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver