foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 12:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 23, 2013 11:30
Postitusi: 78
Pildid: 20
kas kellegil on ka selline kala, sai soetatud just sellinne ja mõtlesin et äkki keegi teab mida talle täpsemalt meeldib süüa kas elatub ainult põhjakoristajate tapletidest ja külmutatud toidust (punased ussikesed )

_________________
Juwel 180 Rio


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kirjandus viitab et ropefish kasvab üle 25cm pikaks ja elab üle 10-aasta. Akvas peaks olema vee kvaliteedi tagamiseks hea välisfilter. Kalale meeldivad peidikud, öise eluviisiga. Kiskja kes jahib väiksemaid kalu öösel haistmise järgi. Ohver võib olla 1-1.5x suurema läbimõõduga, neelatakse mao kombe alla. Kuid sööb ka külmutatud toitu ja põhjatablette. Pidi olema sotsiaalne kala keda tuleks pidada koos 3 kuni rohkema samaliigilise isendiga. Nõuab akvat alates 200L ja veetemperatuuri 26-30. Akval peaks olema kaas, sest kala võib öösel välja ronida. Kuival suudab veeta elada tunde.

Vahest on siinsetest akvaristidest keegi juba ropefish'i eelnevalt pidnud? :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 10:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 23, 2013 11:30
Postitusi: 78
Pildid: 20
päris palju infot korraga :) eks ikka plaan juurde osta sama isendeid aga tiba hiljem ,
aga jah kõik mu on suht kombes aga jah just muretsesin tema toidu pärast :)

_________________
Juwel 180 Rio


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 12:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mõned akvaristid väidavad et toidu suhtes pidavat ropefish eelistama eelkõige loomset elustoitu ja külmutatud toitu. Põhjatablettide ja helbetoidu suhtes pidavat kala nats pipar olema. Kuigi mõnel akvaristil on õnnestunud harjutada kala sööma ka viimaseid valikuid. Kui akvas on peal valgustus ja on teisi vilkaid kalu siis pole valgustusega suurt mõtet ropefish'i toita. Teised kalad pistavad toidu nahka. Ropefish ise on tagasihoidlik, ei trügi esile ega konkureeri toidu pärast. Kõige parem ropefish'i toitmise aeg pidi olema siis kui akvatuled on kustus ja maad on võtnud pilkane pimedus.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 04:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 23, 2013 11:30
Postitusi: 78
Pildid: 20
hmm ok sellest olen jah aru saanud selle paaripäevaga et temale võiks panna pimedas kuna skalaarid söövad eest külmutatud toidu ära, aga mis sinna elus loomse toidualla kuuluvad ?
kuskilt lugesin et pidi ka krevette sööma mõnuga, kas need ei tea sobi mis toidu poodides külmutatud on ?

_________________
Juwel 180 Rio


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 04:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 23, 2013 11:30
Postitusi: 78
Pildid: 20
küsin kohe selle ka ära et kirja lõpus näitab teil seda mis akva ja palju kalu kas seda saab kuskilt kirja panna et tuleb alati automaatselt või igakord tuleb uuesti kirja panna, :)

_________________
Juwel 180 Rio


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 05:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Eks see elustoit ongi see kui röövkala vaatab akvas värske pilguga ringi et keda järgmisena ära süüa. Skalaar on söömiseks liiga suur kuid neoonid jt. väikekalad on ööpimeduses suurepärane suupiste. Ega skalaargi oma toidualual väikekalau ära põlga. :)

See mida sa siin akvaristide kommentaariumite all näed on 'signatuur' mille max. maht on kuni 100-sümbolit.
Selle signatuuri sättimise leiad oma profiilist: veebilehe ülemises paremas nurgas valik 'Juhtpaneel' > vasakult valik 'Profiil' > 'Muuda signatuuri', sisestad oma soovitud andmed > salvestad nupuga 'Sisesta'.

Signatuur jääb sinu kommentaariumite juurde staatiliseks ja kuhugi ei kao.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 05:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 23, 2013 11:30
Postitusi: 78
Pildid: 20
ok suured tänud teile, ma vast proovin seda külmutatud krevetti ka ,et äkki sobib

_________________
Juwel 180 Rio


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 09:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul oli mõnda aega selline kala, aga ilmselt ei osanud ma pakkuda talle vajalikke elamistingimusi. (Kutsusin teda veel "jalgadel kõndivaks kalaks".) Ilmselgelt arvan, et oli tollane 54-liitrine akva talle väike, kuigi kala oli ise veel tilluke. Omataolisi seltsilisi tal ka polnud. Kuskilt veel hiljem lugesin, et vee kvaliteedi suhtes tundlik.

Krevett peaks talle söögiks hästi sobima. Ei leia hetkel Su kala suurust, aga eks siis pudista vastavalt kala suu järgi, et amps paras oleks. Mina sulatan krevetid kuuma veega üles ja loputan läbi. Pärast koorin. Kooritud krevett ei tundu mulle eriti hea olema - kuidagi vesine ja vist ka maitsetu. Ise annan oma suurtele kaladele vaid isekooritud krevette.

Kust said sellise kala? Teda väga harva näha poodides.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2014 10:55 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 23, 2013 11:30
Postitusi: 78
Pildid: 20
kala hetkel umbes 25 cm pikk ja soetatud sai okitoki.ee seal müüakse igasugu eksootilisi kalu ja kala pidas ilusti vastu transpordi cargobussiga tallinnast viljandi, lähipävil lähen ja ostan poest külmutatuid krevette , kui talle ei meeldi siis saab ise süüa :D

_________________
Juwel 180 Rio


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 26, 2016 07:21 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 27, 2014 09:32
Postitusi: 46
Pildid: 5
Asukoht: Pärnumaa, Eametsa
Tere . Antud postitusest on küll palju vett merre juba voolanud aga tõstataks teema uuesti tähelepanu alla . Mõtted kulgevad sinnasuunda , et akvale tõsine uuendus ette võtta . Ning üks plaan on ropefish´ide soetamine . Kuidas teil selle kalaga tegemised kulgevad ? Internetist olen endale algteadmised selgeks teinud aga otsene info antud kalade suhtes oleks äärmiselt teretulnud . Parimat soovides ... Ain


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2017 06:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 02, 2005 10:08
Postitusi: 26
Asukoht: Pärnu
Tere.
Mul on 2 köiskala vist paar aastat. Mulle nad meeldivad, veidi teistmoodi elukad. Söögi osas mind ka hoiatati, et tahavad elustoitu või külmutatud usse - need sobivad neile tõesti hästi. Samas õppisid nad päris kiiresti tablette sööma - kuna mul on hulgim Ancistruseid ja muid põhjakaid, siis nende toiduvaliku võtsid nad kiirelt üle. Küll aga jah, kalamaime mu akvaariumisse ei teki, ka mingil ajal teises akvaariumis vohanud krevetiülejäägid kadusid kiirelt.

_________________
325 L ja üht koma teist sees ka


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver