foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2014 10:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 07, 2014 09:47
Postitusi: 2
Kes vähegi osakab, palun aidake. Meil 2 kuldkala (sellised kollased ja oranzikad), olnud nyyd juba aasta. Vahetasin hiljuti akvaariumi välja - eelmises lihtsalt läks vesi hästi mustaks...arvasin, et äkki vetikas. Seega uus akvaarium on 75 l (eelmine 65 l), selles elab 2 kala, on korralik filter (vöi mullitaja vöi kuidas seda kutsutakse - selline, mis puhastab kuni 130 l vett). Taimed on plastikust,ei julge elustaimi osta. Aga ostsin selliseid väikemaid kive, olid punast värvi ja huvitavad. Toit kogu aeg sama. Yhesönaga kogu akvaarium ja sisustus sai välja vahetatud. Peale seda siis yks kuldkala hakkas haigeks jääma - vahel hulbib pinnal, köht ylespidi, vahel ujub nii, vahel öigetpidi ja peale on talle tekkinud sellised mustad suured laigud, mida tekib kogu aeg juurde. Köht punnis, ei ole näinud, et väljaheidet tuleks. Kusjuures - nyyd on 2 päeva ise toitu vötnud, aga teine kala nii stressis vist seepärast, et teine ei söö.
Ehk siis - kas on mingitki lootust, et kala paraneb? Kas keegi oskab aimata, milles kysimus vöiks olla? Kui on eluga kokkusobimatu ja kala piinleb siis mötleks eutanaaasia peale. Kui on väikesmgi vöimalus, et paraneb siis oleks suurepärane. Nyy tegin nii, et puhastasin akvaariumi pöhjalikult, ei pannud enam ei kive ega taimi - vaid mullitaja.
Palun aidake - need kalakesed kallid meile. Aitäh!


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2014 11:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
millal oli see ,,HILJUTI,, ?

kas uude akvasse tuli uus(toores) vesi ?

mis tähendab ,,vesi läks hästi mustaks- äkki vetikas,, - kas tegemist lihtsalt mustuse hõljumiga mida põhjustavad kuldkalad ise oma pideva tuuseldamisega - sel juhul võib-olla on filter ebaeffektiivne- või ummistunud
või oli vesi rohekas?

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Viimati muutis bardatulus, Reede Mär 07, 2014 02:26, muudetud 2 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2014 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Siin on suuremaid kuldkala spetsialiste aga sa oled 2x järjest teinud täieliku veevahetuse, mis tekitab kaladele stressi ja võib olla üheks haiguste allikaks. Vett vahetatakse u 20% kaupa (oleneb akvaariumist) ning järske muudatusi tuleb vältida.
Lisaks soovitan lugeda enne: viewtopic.php?f=5&t=5520

_________________
325 liitrit vett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2014 01:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Võiksid lisada mõne pildi, saaks ehk olukorrast paremini aru.
Filter ja mullitaja on kaks ise asja, ehkki ka osad filtrid omavad "mullitamise" lisafunktsionaalsust. Tavaline "mullitaja" on lihtsalt õhupump, mille otsas õhukivi. Oletan, et tegu on siiski filtriga - foto või filtri mark aitaks aru saada. Kas selle riista tõid vanast akvast üle, või on täitsa uus?
Kui õieti aru sain, siis pinnast, dekoratsioone ega muud üle ei tõstetud, ainult kalad - ja heal juhul ehk ka filter? Sel juhul tekkis tõenäoliselt olukord, kus bakterikoloonia oli liiga väike ning ammoniaagi ja nitriti tase läks liiga kõrgeks, sama mis võib juhtuda uue akvaariumi sissetöötamisel. Kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad? Kui tihti ja kui palju korraga kaladele süüa annad? Mismoodi see vee mustaksminemine täpsemalt välja nägi? Veeteste pole teinud - kui oled, siis NH3/NH4, NO2, NO3 pakuks huvi?
See, et vett tohib vahetada vaid 20% korraga, on paraku üks linnalegendidest. Tõsi on see, et kui kala on väga nõrk, siis väga suur veevahetus võib olla liiga suureks lisastressiks kalale . Aga isegi otse kraanist lastud vesi on parem kui liiga kõrge ammoniaagi/nitriti/nitraatide tasemega vesi, ning 50% veevahetus ei tee küll midagi hullu. Tervete kalade korral ka 80% veevahetus ei tee tegelikult midagi halba - klooriga veevärgivee korral tuleb muidugi kindlasti pruukida veekonditsioneeri. 100% veevahetus on aga tõesti liiast.
Võiksid proovida kaladele konservhernest pakkuda. Või elustoitu, kui seda leidub. Peaks pisut aitama kõhukinnisuse vastu.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2014 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ikka ja jälle imestan, kuidas Reinul jagub jaksu ning kannatust ilma emotsioonideta kõike põhjalikult lahti seletada. Mul oli esimene kramp juba akva mõõtude peal - kahele kuldkalale ju väike arvestades miinimumina 50 liitrit kala kohta (pigem rohkem). Kuigi poes müüdavatele pisikestele mõneks ajaks sobilik. Tulevikus peaks kindlasti mõtlema suurema soetamise peale. Kuldkalade puhul tuleb kindlasti kasuks üks korralik välisfilter ning hästi suur mullitamise-õhutamise võimalus.

Kõhukinnisuse vastu aitab n.-ö. tõesti toores söök. Või siis suurema mure korral apteegist saadav lahtisti. Kui juba soomused harali nagu käbil hakkavad hoidma, siis võib olla tegu vesitõvega. See üks igavene jama haigus ja praktiliselt ravimatu. Hoia pigem omi kalu näljas. Anna kooritud hernest. Üks näljapäev nädalas tuleb kasuks.

Mil moel ja kui pika aja peale ning mis tingimustel läheb vesi akvas "mustaks"? Ei kujuta ette.

Pigem hangiksin elustaimi - Anubias, Krinum, Echinodorus näiteks.

Kui vahetasid kogu akva sisustuse välja, siis tundub mulle see väga restardina, kus peaks hoolega jälgima vee kvaliteeti ning teste tegema sellest aimduse saamiseks. Kui näidud kehvad, siis pole muud paremat abi, kui suurematsorti vee vahetus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 09, 2014 02:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 07, 2014 09:47
Postitusi: 2
Aitäh kõigile vastajatele. Juhtus mingi ime - kala sama rõõmus ja elav, sööb. Kuigi pealt on nüüd süsimustade laikudega.
Ma olen loomapoodidest erinevatest küsinud ja igalt poolt on vastatud, et 2 kuldkalale sobib see 75 l akvaarium hästi. Vaatasin järgi - mul on siiski korralik filter.
Veega olen teinud nii, et vahetan täielikult ära - mitte osade kaupa. Kalad on sellega harjunud, nii on olnud kogu aeg. Lihtsalt muidu läheb nii mustaks ja sogaseks.
Ilmselt oli kalal siiski kõhukinnisus ja õnneks toibub nüüd.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 09, 2014 07:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
cathriin kirjutas:
Aitäh kõigile vastajatele. Juhtus mingi ime - kala sama rõõmus ja elav, sööb. Kuigi pealt on nüüd süsimustade laikudega.

Väidetavalt mustad laigud peaks olema märgiks paranemisest, paari nädala jooksul võiks need ära kaduda.
cathriin kirjutas:
Ma olen loomapoodidest erinevatest küsinud ja igalt poolt on vastatud, et 2 kuldkalale sobib see 75 l akvaarium hästi.

Loomapoode on igasuguseid, on selliseid kust saab adekvaatseid vastuseid, on aga ka selliseid, kust ei tasu küsidagi. Kuldkalade kohta on üsna erinevaid soovitusi, kuid enamasti peetakse siiski 50 liitrit kala kohta minimaalseks. Kuldkalade pidamise kohta on meil lausa eraldi artikkel: viewtopic.php?f=21&t=5355
cathriin kirjutas:
Vaatasin järgi - mul on siiski korralik filter.
Rõõm kuulda. Kui tüli ei tee, võiksid meie uudishimu rahuldada ja filtri margi ka kirja panna.
cathriin kirjutas:
Veega olen teinud nii, et vahetan täielikult ära - mitte osade kaupa. Kalad on sellega harjunud, nii on olnud kogu aeg. Lihtsalt muidu läheb nii mustaks ja sogaseks.

Mismoodi see siis reaalselt toimub, tõstad kalad kuhugi ümber või? Tarbetu lisastress kaladele. Praktikas pole mõistlik vahetada 100%, üle 80% on üldjuhul mõtet vahetada vaid juhul, kui veega on tõsine probleem. Sa ikkagi ei kirjuta, kui sageli vett vahetad. Sa ei räägi sedagi, kui palju ja kui tihti süüa annad. Räägid, et muidu vesi läheb mustaks ja sogaseks, see kõlab küll halvasti. Süüa võiks kuldkaladele anda üks-kaks korda päevas nii palju kui nad paari minutiga ära jõuavad süüa, nii et toitu ei tohiks põhja vajuda - oletan, et toidad neid rohkem. Vajalik minimaalne veevahetuse maht ja sagedus sõltub toidu hulgast. Kui vahetaksid iga nädal 50% veest, siis oleks vesi korras ja kalad õnnelikud - me ei tea, kui palju neid toidad, aga 50% peaks katma veevahetuse vajaduse ka suure läbustamise korral. Veevahetusel tasuks põhjast sodi välja sifoonida. Kui nii tihti ja/või nii palju korraga vahetada ei taha, siis tuleks veetestid soetada, nende abil saab veenduda, kas veevahetus on piisav. Ka läbipaistev selge vesi võib olla kaladele eluks sobimatu.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver