foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: laalia maimud
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
kunagi ammu, 21 märts, tõin ma oma isasele laliale (oli kastis alates 4 märts) emase poest, kes lähemal vaatusel minu silmis osutus isaseks ja isanegi arvas, et tegu on isasega, käisin poes ja vahetasin kala isevalitud emase vastu, õnnestus. hakkasid nad tegema mullipesa, ma tohman lõhkusin selle kui vett vahetasin......... tegi noored uue mulli pesa, kuhi oli kõrguselt cm mõõdetav. mõne päeva pärast aga kuhi lagunes ja tulnud keskit ega miskit, isase tahtmised olid üüratud ja emane võtnud kah sellest kõigest vedu... aega möödus ja sai tehtud ka 2 veevahetust. oma lasiskusest ja aja puudusest ei saanud ma veevahetust teha seen ädal ja eile, taas tallinna jõudes, öösel oma rutiinset kasti ülevaatust tehes avastasin, et terve vesi on millimeetriseid kalu täis :shock: esimese hooga laliaid osanud kahtlustada (mulle mole ju nädalaid olnud)

lisaks läbikumavatele ja musti täpikesi omavatele kalakestele avastasin ma veel terve suuuure hunniku elusaid olevusi kastis :?: meenutavad kehakujult nagu kala, aga nad ei paista nii läbi vaid on pigem valged, pikkust on kah alla millimeetri (mõni kalapoeg ei venita kah millimeetrit täis) kes nemad sellised ola võiks? kas maimudele peaks nüüd spetsiaalse toidu kojutooma või sobib ka kodus olev pulbriks teha?

pipiplika :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Võivad tõesti olla colisa lalia pojad, kes on ühed väiksemad maimud akva kalade seast. Tavalise toidu võid ka hästi peeneks peenestada. Algul võid pakkuda ka munakollast kuid hästi natuke. Hea oleks kui nad kuidagi eraldada saaksid, teised pistavad nahka, kui sul akvas veel kalu on.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 12:32 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ka minu kogemust mööda on laliamaimud kõige väiksemad maimud üldse.
Ja väga õrnakesed. Teistest kaladest (ka oma vanemad) kindlasti eraldada.
Vesi peaks olema soe ja pH oleks hea hoida neutraalsena (7).
Mõned esimesed päevad pole üldse vaja toita - saavad vajaliku kätte kaasasolevast rebukotist.
Purustatud ja peenestatud kalatoidust hoiduvad nad esialgu väga kaugele.
Pigem on sellest kahju, kuna ajab lagunedes kiiresti vee "halvaks".
Kõige parem oleks algul pakkuda infusoore (uuri banaanikooremeetodit) ja hiljem vastkoorunud artemiat.

Parimat,
Tiff


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 12:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
õudus kuubis :shock: kui keeruliseks üks asi võib minna...... mul kast asukatest pungil, lisaks emale ja isale seal ju 2 musta neooni ja molli, krokodillid....

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Nii et, pane aga banaani koored likku :D

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 07:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
eile ja üleeile võis kokkulugeda 70 maimu, täna hommikul aga vaid ühe ja lõunal 2, kuid õhtuks oli mu sukk tühi :shock: mitte ainustki poega, kas keski võis nad läbi suka ära imeda , ansistrused, teod või kalad, kes kah ümber lõksu ringi ujusid? valisin küll käige tihedama suka, aga ometigi on augud kohati nii suured, et maimuke mahuks välja pugema.... ehk põgenesid :roll:
igadahes neid pole enam :evil:

:cry:

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 10:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina olen kasutanud plastikust (toitainete-) karbikest, niidiga kusagile ääre külge ankrusse ja ükski maim ei lähe "linna peale" uitama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
Felch kirjutas:
Mina olen kasutanud plastikust (toitainete-) karbikest, niidiga kusagile ääre külge ankrusse ja ükski maim ei lähe "linna peale" uitama.



aga siis pole ka vahetuvat vett? gupi maimud püsisid kinnni ja jäid kah alles, aga need alla millimeetrised laliad läksid küll kaduma :cry: aga ma juba püüan marja kokku, et teod ja mollid är ei sööks, veepind piisavlt täis, et silmaga näha ja püüda :wink:

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 02, 2005 05:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Soovitaks kah seda karbikest.
Vee liikumine (või selle puudumine) pole probleem, sest Colisia lalia on ilmselt seisva vee kala (kiirelt voolavas vees ei saa ju mullipesa teha). Pealegi ei kao karbist toit (kingloomad) kusagile ja maimud saavad seda pidevalt kätte. Vett peab küll ise vahetama, mingi pipetiga näiteks, ja seda tihedamalt, mida suuremaks maimud kasvavad. Kui maimud piisavalt suured on ja arteemiat söövad, võib nendele ka suurema nõu hankida või seda sukka jälle proovida.
Kui paljas karp ei meeldi, võib sinna nt. Riccia tuusti panna. On maimudel koht, kuhu peitu minna ja ehk leavad nad sealt ka midagi näksimist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 02, 2005 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
AK kirjutas:
Soovitaks kah seda karbikest.
Vee liikumine (või selle puudumine) pole probleem, sest Colisia lalia on ilmselt seisva vee kala (kiirelt voolavas vees ei saa ju mullipesa teha). Pealegi ei kao karbist toit (kingloomad) kusagile ja maimud saavad seda pidevalt kätte. Vett peab küll ise vahetama, mingi pipetiga näiteks, ja seda tihedamalt, mida suuremaks maimud kasvavad. Kui maimud piisavalt suured on ja arteemiat söövad, võib nendele ka suurema nõu hankida või seda sukka jälle proovida.
Kui paljas karp ei meeldi, võib sinna nt. Riccia tuusti panna. On maimudel koht, kuhu peitu minna ja ehk leavad nad sealt ka midagi näksimist.


selge siis, ma seda marjapüüdmist hakanudki tegema, ootan millal kalatitasid taas näha saab, ka veevahetuse jätan vahele (5 päeva pidi marjast maimuni kuluma), eksnäis kas nüüd õnnestub... :roll:

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2005 01:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Ise olen maimude hoidmiseks kasutand sellist varianti, et panen maimulõksu (poest ostetud kunagi) sisse veel võrgu (hiljuti kasutasin selleks peenikesest võrgust kalakahva, mis toetus akvaariumi äärele ja võrguosa rippus alla otse maimulõksu), nii et keegi läbi ei saaks neid imeda. Ning vesi käis ilusti ringi ehk vahetus normaalselt, sest maimulõksu all mingid avad. Muidugi lalia maimude puhul ei või see funktsioneerida, sest nad pisikesed, kuid teiste maimude puhul kindlasti.
Aga kasvatusakvaarium peaks ka ikka olema.....

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2005 03:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Njaa ... mul kah üritab isane koguaeg pesa teha (~9cm läbimõõduga ~1cm kõrgused) ja emast taga ajada (1 isane ja kaks emast) ... See emane, keda isane tahab, ei anna eriti kätte ja see keda ta ei taha, see üritab ennast sokutada koguaeg .... Marja ei ole veel 3 kuu jooksul näinud kuigi pigistamist on nähtud küll ja küll ....
Ei tea kas kah lootust maime näha?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 05, 2005 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
5 päeva vast palju,mul hakkasid maimud kooruma juba 24 tunni möödudes ja ca 30 tunni pärast olid juba peaaegu kõik väljas.Eks ta üks suur pealepassimine ole,eriti vastik kui isane kogu aeg näkku sülitab nii kui nina lähedale pistad :lol:

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 05, 2005 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
mul nüüd uued maimud ja tõesti ei kulkunud 5päeva, need 5 päevased on juba millimeetri suurused, kuid on veel ka alla millimetri nö. silmadegasabad. mida ma nendega nüüd pihta hakkan, kuidas toimin, et nad ka ellujääks? mul on osad loomakesed korjatud lõksu ja osad on karbiga veepinnal. mul on jääkapis arteemiat, mis minule kuidagi söödavat ei meenuta, milline osa sellest söödav on, müüja müüs mulle miskid pruunivärvi ja laibahaisuga kuubikud ja ütles, riivi noaga, see sade mis sealt tekib on ju sama suur kui mu maimud, kuda nad seda söövad? homme ma taas kalapoodi eksin ja plaan tuua spetsiaalset maimutoitu, aga kas nad nii noorelt söövad seda juba? ega need loomakesed, kes karbis elavad ära sure sinna, hapniku neile ju vesi ei too? kuid kastil on kaas peal, või mullitaja annab sinna kaane alla kah piisavalt õhku?
palun nüüd üksikasjalikult maimude hooldamisest rääkida ja viited kuidas toimida, kindlasti ei saa neid võrrelda mollide ja gupidega...

tänan

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Ja siiski puista imevähe seda arteemiat,küll nemad ise sealt näkitsevad.Ja vett puhastasin mina ilma nõelata süstlaga,siis oli ilusti näha,et pisikesi sisse ei tõmbaks.Veel jahvatasin ma vana kohviveskiga(mis ainult selleks otstarbeks mul) kalatoidu pulbriks,seda tolmu andsin ma neile ka ja paistis sobivat.Poes müüdava maimutoidu jahvatasin ka imepeeneks,siis sobib ka see.Vee puhastusest veel niipalju,et pane üks pisem applesnail ka sinna karpi,hoiab ära limase kihi tekkimise karbi seintele ja põhja.Selle süstlaga oli hea ka pinnalt õlitaolist kihti ära "imeda".

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver